२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

सांकेतिक तस्विर

बुटवल। कोरोना नियन्त्रणको लागि गरिएको लकडाउनको अवधीमा रुपन्देहीमा आत्महत्या गर्नेको सख्या २८ जना पुगेको छ । चैत ११ गते देखि वैशाख २७ गतेसम्म आत्महत्या गर्नेहरुको सख्या २८ पुगेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय रुपन्देहीले जनाएको छ । आत्महत्या गर्नेहरुमा महिलाहरुको संख्या धेरै रहेको छ ।बन्दाबन्दी भएको ४७ दिनको अवधीमा १२ जना महिला, ६ जना बालिका, ५ जना बालक, ४ जना बृद्ध र १ जना पुरुषले आत्महत्या गरेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय रुपन्देहीका प्रवक्ता प्रहरी नायव उपरिक्षक खडक खत्रीले जानकारी दिए ।

धेरैजसो आत्महत्या हुनुको कारण मानसिक तनाव, कमजोर आर्थिक अवस्था र अवैध यौन सम्वन्धहरु भएको प्रहरी नायव उपरिक्षक खत्रीले बताए । महिलाहरुमा भने घरायसी कारणले बढि आत्महत्या हुने गरेको पाईन्छ ।प्राय आत्महत्याहरु झुन्डिएर र बिष सेवन गर्ने गरेर हुनेगरेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय रुपन्देहीको रेकडमा देखिन्छ । बन्दाबन्दीको अवधीमा ६ जनाले आत्महत्याको प्रयास गरेका छन् । जसमा महिलाहरुको सख्या ४ रहेको छ । आत्महत्याको प्रयास गर्नेहरुमा १ जना बालक र १ जना बालिका रहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय रुपन्देहीका प्रहरी नायव निरिक्षक लक्ष्मण वि.क.ले जानकारी दिए ।

आर्थिक बर्ष २०७५/०७६ मा झुन्डिएर १२८ जना र विष सेवन बाट ६० जना गरि १८८ जनाले आत्महत्या गरेका छन् ।जसमा महिला ५८, पुरुष ५६, बालिका, १० र बालक ३ जना रहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालयको तथ्याङकले देखिाउछ । आर्थिक बर्ष २०७५/०७६ मा २६ पुरुष, ३४ महिला र २ बालिका गरि ६२ जनाले आत्महत्याको प्रयास गरेका छन् । नेपालमा पछिल्लो समयमा आत्महत्याको दर बढेको छ । यसको विषयको सरकारी तहवाट अनुसन्धान गरि समाधानको बाटो खोज्नु पर्दछ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

गरिब किन गरिब भए ! पुरानो सुनलाई टल्काउछौँ भन्दै ठगी गर्ने दुई भारतीय नागरिक पक्राउ सिट बाँडफाँटबारे छलफल गर्न सत्ता गठबन्धनको कार्यदलको बैठक बस्दै कर्णालीका चार ठाउँमा नयाँ सहर, पूर्वाधारको काम छैन सन्तोषजनक नेपालीहरूलाई पनि भारतीय सेनाको अग्निपथ भर्ना गर्ने योजना कोभिडका कारण चीनको हवाइमा ८० हजार पर्यटक फसे कमजोर बन्दै मनसुनी प्रभाव मोटरसाइकलबाट खसेर महिलाको मृत्यु करेन्ट लागेर २५ वर्षीया प्रशानाको मृत्यु पोखरा क्षेत्रीय अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल पुसदेखि सञ्चालनमा आउने महजोडीको फिल्म ‘महापुरुष’को प्रदर्शन कात्तिकमा आगो लगाएर ज्वाइँद्वारा सासु र श्रीमतीको हत्या प्रयास बुटवलमा लेडी जेसीज सप्ताह २०२२ सुरु अन्तरछिमेक पार्टीगत सम्बन्ध जन्मदिनको अवसरमा पाण्डेले सुरु गरिन् विद्यालयमा खाजा कार्यक्रम, रोटरी क्लबले निरन्तरता दिने बुटवलमा बालबालिका लक्षित कोभिड विरुद्धको दोस्रो मात्रा खोप जबराविरुद्धको महाअभियोग प्रस्तावमाथि छलफल : प्रतिपक्षी आक्रमक, सत्ता पक्ष रक्षात्मक डेँगुबाट कसरी बच्ने ? यस्तो छ डा. नन्दु पाठकको सुझाव एक वर्षमा नेपालीले खान्छन् दुई अर्बभन्दा बढीको काजु र बदामा गाउँपालिकाका निमित्त कार्यकारी अधिकृतसहित चार जना विरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा