२४ माघ २०७९, मंगलवार

Feb 7, 2023

बुटवल । लकडाउनको अवधिमा दुध तथा दुग्धजन्य पदार्थको ओसारपसारका लागि सरकाले सहज वातावरण सिर्जना गर्नका लागि व्यवसायीहरुले माग गरेका छन् । कृषकहरुबाट दुध उठाएदेखि उपभोक्ताको घरसम्म पुर्याउने क्रममा कोरोना भाइरसको संक्रमण हुनसक्ने कुरालाई मध्यनजर गरी उनिहरुका लागि मास्क, सेनिटाइजर तथा पञ्जालगायतका स्वास्थ्य सामाग्री समेत उपलब्ध गराइनु पर्ने उनिहरुको माग रहेको छ ।

अत्यावश्यक वस्तु भनिसकेपछि देशभरि विनारोकतोक दुध तथा दुग्धजन्य पदार्थसँग सम्लग्न सबैलाई सहज रुपमा उचित पासको व्यवस्था गरिनुपर्ने लगायतका माग राख्दै नेपाल डेरी एसोसिएशनले विहिबार एक विज्ञप्ति जारी गर्दै एक प्रदेशबाट अर्को प्रदेशमा दुध तथा दुग्धजन्य पदार्थ ढुवानीमा कुनै प्रदेशले आफ्नो प्रदेशमा आयात रोक लगाईएकोमा उक्त ढुवानी यथासिघ्र खुलाई किसानको उत्पादनलाई सुनिश्चित गर्न सहज गरिनुपर्ने माग राखेको छ ।

एसोसिएसनका अध्यक्ष राधाकृष्ण सापकोटा तथा महासचिव प्रल्हाद दाहालद्वारा हस्ताक्षतिर विज्ञप्तिमा नोक्सान अनुसार अनुदान, बैंक व्याजमा छुट, स्टक सामान राहत प्याकेजमा समावेश, खपत बढाउन सन्देश मुलक सूचना प्रवाह, स्टोरको व्यवस्था, कर, भ्याट छुटको घोषणा आदि को सरकारद्वारा तत्काल सम्बोधन गरिनु पर्ने माग राखिएको छ । एसोसिएसनका अनुसार लकडाउनका कारण हालसम्म २ अर्व बढीको दुध नोक्सान भएको छ भने ५ अर्ब मूल्य बराबरको सामान स्टकमा रहेको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अभिनेत्री निता ढुंगानाले सार्वजनिक गरिन् आफ्नो चलचित्रमा काम गर्ने भारतीय कलाकारको यस्ता तस्बिर बुटवल उपमहानगरस्तरीय चौथो राष्ट्रपति रनिङ्ग शिल्ड प्रतियोगिताका लागि संयोजक र उप-समितिहरु गठन पूर्वसांसद कर्मा घलेको निधन ज्ञानगँगामा १६ वर्ष मुनिका अन्तर विद्यालय छात्र ब्याटमिन्टन मृत्युको आयु ! मणिमुकुन्द रनिङशिल्ड भलिबल : उद्घाटन खेलमा पर्वत र नवलपुर विजयी गार्गी एकेडेमीमा खेलकूद सप्ताह सुरू भारतलाई हराउँदै नेपाल साफ यू-२० महिला च्याम्पियनसिपको फाइनलमा चुणामणि शर्माविरुद्ध ११ अर्ब हिनामिनाको मुद्दामा साक्षी झिकाउन आदेश शेरबहादुर देउवालाई विपक्षी दलको सुविधा नदिन माग गर्दै सर्वाेच्चमा रिट सेयर बजार ७६.६४ अंकले बढ्याे बिदा घटाउने तयारीमा सरकार तिलोत्तमा २ स्थित शंकरनगर दुर्गादत्त माविमा विज्ञान प्रदर्शनी टर्की भूकम्पमा परेका घानाका खेलाडी सम्पर्क‍विहीन मुखमा सर्प हालेर ‘स्टन्डवाजी’ गर्ने साँप उद्धारकर्मीको मृत्यु नाबालिका बलात्कार आरोपमा वडाध्यक्ष राजन श्रेष्ठ पुर्पक्षको लागि कारागार चलान टर्की भूकम्प : ३६ घन्टामा १०९ पराकम्प, तीनवटा ७.५ म्याग्निच्युडका काठमाडौंका मुख्य सडकमा बत्ती जडान गर्न महानगर र प्राधिकरणबीच सम्झौता कर्णाली सरकारको निर्णय- १ फागुनमा जनयुद्ध दिवस मनाउने र सार्वजनिक बिदा दिने टर्की भुकम्प: ८ नेपाली सम्पर्कमा हुदाँ ३ जना सम्पर्क बाहिर