१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

बुटवल । विश्वव्यापी महामारीका रुपमा फैलिएको कोरोनाभाइरसको संक्रमणका कारण मुलुक लकडाउन भएपछि नेपालमा दुई अर्ब बढीको दुध नोक्सान भएको छ । नेपाल डेरी एशोसिएसनका सातै प्रदेशका अध्यक्षहरु बीच सोमबार र मँगलबार दुई दिन भएको भिडियो बैठकमा लक डाउनका कारण खपत न्यून तथा बजारमा पुर्याउन नसक्दा सो मूल्य बराबरको दुध नोक्सान भएको निष्कर्श निकालेको केन्द्रीय अध्यक्ष राधाकृष्ण सापकोटाले बताए ।

कृषकबाट सबै दुध उठाउनु पर्ने तथा डेरीहरुमा स्टोर क्षमता कम भएका कारण खपत नभएको दुध खेर गएको हो । यसै गरि दूध कलेक्सन गरिरहने र बजार नबढ्ने हो भने उद्योग बन्द गर्नुको बिकल्प नभएको बताउँदै उनले चिन्ता व्यक्त गरे । एशोसिएसनको बैठकले दुधको चक्र लामो भएकोले रोग सर्न सक्ने उच्च सम्भावना रहेको बताउँदै सोको सतर्कता अपनाउन सरकारबाट उचित कदम चाल्नका लागि माग समेत गरेकोछ ।

उद्योगीहरुका लागि सरकारले उचित राहतको व्यवस्था गर्नुपर्ने माग राख्दै उनिहरुले शून्य ब्याजमा ऋण, भ्याट कर छुट, किसानलाई तत्काल पशुलाई खुवान दानाको ब्यवस्थापन गर्न पर्ने, दूध खेर जादा त्यसको उचित ब्यस्था हुने पर्ने लगाएतका माग राखेका छन् । कोरोना संक्रमणका कारण विश्व नै सकट्मा परेको अवस्थामा सबै मिलेर शंकटको सामना गर्नुपर्ने निश्कर्ष निकाल्दै बैठकले आफ्ना सदस्यहरुलाई राज्यले चालेका हरेक कदमलाई साथ दिन आग्र गरेको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड