१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

दाङ। मंगलबार भारतबाट अबैद्य रुपमा तरकारी दाङको तुलसीपुरमा भित्रिएको खबर पाए लगतै स्थानीय प्रशासनले तुलसीपुर तरकारी तथा फलफुल बजारलाई सिल गरिदिएको छ । भने तरकारी ल्याउने २ जना र तुलसीपुरका तरकारी ब्यबसायी २ गरि ४ जनालाई क्वारेन्टाईनमा लगिएको जनस्वास्थ्य निरिक्षक विमल केसीले जानकारी दिए ।

Advertisement

तुलसीपुर उपमहानगरपालिका उपभोक्ता तथा हित संरक्षण शाखा, तुलसीपुर उद्योग वाणिज्य संघ लगायतको अनुगमनबाट भारतीय तरकारी अवैध ढँगबाट भित्रिएको भन्दै सिल गरिएको तुलसीपुर उपमहानगरपालिका उपभोक्ता हित संरक्षण शाखा अधिकृत रेवा रावत जानकारी दिए । कोरोना भाईरस संक्रमणले बिश्वभर महामारि रुप लिईरहदा भारतमा समेत संक्रमणबाट मर्नेको संख्या बढदै गएको समयमा चोरनाकाबाट ल्याएको तरकारी र तरकारी ल्याउने ब्यक्तिमा संक्रमण भएको हुन सक्ने आशंका गरिएको छ ।

तरकारी जस्तो अत्यन्त संवेदशिल कुरामा यस प्रकारको लापरवाही राम्रो होइन, तुलसीपुर उद्योग बाणिज्य संघका अध्यक्ष बिरबहादुर रावत(बिरु)ले बताए । भारतिय तरकारी र फलफुल विक्री गरेको भन्दै सापकोटा तरकारी पसल र मनोज फ्रुट हाउसका सञ्चालकलाई कारवाही गरिने भएको छ । भने तुलसीपुर तरकारी बजारलाई ३ दिन सम्मका लागि वन्द गरिनेछ।

कोरोना संक्रमणको प्रकोप वढिरहेको समयमा पनि भारतबाट कुनै पनि प्रक्रिया पुरा नगरेर गाडी ल्याउने गरिएको अध्यक्ष रावतले बताए । हरेक दिन तरकारी वजारमा ५ वटासम्म भारतिय गाडीले तरकारी ल्याउने गरेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बाजुरामा भूकम्पबाट ४२ परिवार विस्थापित, ४ सय घरमा क्षति माया खोला हाइड्रोपावरकाे आईपीओ खुला श्रीधर र शान्तिको ‘कपालै कोरीमा’ सार्वजनिक एकैदिन तोलामा ११ सयले घट्यो सुनको मूल्य तिलोत्तमामा वासेबल प्याड बनाउने तालिम गृहमन्त्री लामिछानेको नागरिकता विवादबारे सुनुवाइ सुरु, आज नै निर्णय आउने सम्भावना सिरहामा वन कर्मचारीकै मिलोमतोमा काठ तस्करी लोकदोहोरी गायक भीम पौडेलको निधन जापानी मेयरलाई चिन्डो उपहार ग्याङ्स अफ वासेपुरलाई किन बिर्सन चाहन्छन् अनुराग अनेरास्ववियूले जलायो शिक्षामन्त्रीको पुत्ला आजकाे हरियो तरकारी र फलफूलको मूल्य राष्ट्रपति चयनमा पनि कांग्रेस पराजित हुन्छ: एमाले प्रचार विभाग उपप्रमुख रिजाल मोटरसाइकलको ठक्करबाट पैदल यात्रीको मृत्यु राष्ट्रिय सभाको बैठक बस्दै हट्यो होटल र रेस्टुरेन्टको सेवा शुल्क प्रेम अचार्यलाई श्रद्धाञ्जली दिँदै तोसिमाले भनिन् : मृत्युमाथि राजनीति नगरौं दाङको टरिगाउँ विमास्थलमा सिता एयरले आज परीक्षण उडान गर्दै माओवादी केन्द्रको स्थायी समिति बैठक आज पनि बस्दै सार्वजनिक यातायात सुधारका लागि कार्यदल गठन