१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

फाइल तस्विर

काठमाण्डौ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले बैशाख ३ सम्म तोकिएको लकडाउन अझ बढाउने संकेत गरेका छन्। सातवटै प्रदेशका मुख्यमन्त्रीहरुसँग भर्चुअल मिटिङ गर्ने क्रममा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सोतर्फ संकेत गरेका हुन्। दक्षिणी छिमेकी भारतमा कोभिड १९ का संक्रमितको संख्याको ग्राफ निरन्तर बढेको उल्लेख गर्दै प्रधानमन्त्री ओलीले लकडाउनको अवधि बढाउने संकेत गरेका हुन्।

‘मुख्यतः दक्षिणतर्फको अन्तराष्ट्रिय सीमालाई कडा बनाउन जरुरी छ, महामारीको बेलामा भावनात्मक कुरा गरेर बस्ने होइन, सबैले यसमा सहयोग गर्न जरुरी छ’, प्रधानमन्त्रीले मुख्यमन्त्रीहरुलाई भने, ‘त्यसैले लकडाउन बढाउनु पर्ने हुन्छ। तर, लकडाउन भनेको लकडाउन नै हो भन्ने बुझन जरुरी छ।’ प्रधानमन्त्री ओलीले उच्चस्तरीय राजनीतिक संयन्त्र जस्ता संविधानले नचिन्ने संरचना नबन्ने जनाउँदै जनप्रतिनिधिहरूले प्रतिनिधित्व गरेका संघ, प्रदेश र स्थानीय सरकारले नै बढी भूमिका खेल्नुपर्नेमा जोड दिएका छन्।

सोही निर्वाचित संस्थामार्फत जनतालाई राहत दिनेदेखि लकडाउनको पूर्ण पालना गराउनका लागि पहल गर्नुपर्ने प्रधानमन्त्रीले जनाएका छन्। उनले सम्भावित भोकमरी र आर्थिक अवस्थामा आउन सक्ने खतराप्रति सचेत हुन पनि मुख्यमन्त्रीहरुलाई आग्रह गरेका छन्।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सरकारमा बसेकाहरूप्रति चरम निराशा हुँदा आत्मदाहको घटना : नैनसिंह महर बाजुरामा भूकम्पबाट ४२ परिवार विस्थापित, ४ सय घरमा क्षति माया खोला हाइड्रोपावरकाे आईपीओ खुला श्रीधर र शान्तिको ‘कपालै कोरीमा’ सार्वजनिक एकैदिन तोलामा ११ सयले घट्यो सुनको मूल्य तिलोत्तमामा वासेबल प्याड बनाउने तालिम गृहमन्त्री लामिछानेको नागरिकता विवादबारे सुनुवाइ सुरु, आज नै निर्णय आउने सम्भावना सिरहामा वन कर्मचारीकै मिलोमतोमा काठ तस्करी लोकदोहोरी गायक भीम पौडेलको निधन जापानी मेयरलाई चिन्डो उपहार ग्याङ्स अफ वासेपुरलाई किन बिर्सन चाहन्छन् अनुराग अनेरास्ववियूले जलायो शिक्षामन्त्रीको पुत्ला आजकाे हरियो तरकारी र फलफूलको मूल्य राष्ट्रपति चयनमा पनि कांग्रेस पराजित हुन्छ: एमाले प्रचार विभाग उपप्रमुख रिजाल मोटरसाइकलको ठक्करबाट पैदल यात्रीको मृत्यु राष्ट्रिय सभाको बैठक बस्दै हट्यो होटल र रेस्टुरेन्टको सेवा शुल्क प्रेम अचार्यलाई श्रद्धाञ्जली दिँदै तोसिमाले भनिन् : मृत्युमाथि राजनीति नगरौं दाङको टरिगाउँ विमास्थलमा सिता एयरले आज परीक्षण उडान गर्दै माओवादी केन्द्रको स्थायी समिति बैठक आज पनि बस्दै