१७ माघ २०७९, मंगलवार

Jan 31, 2023

फाइल तस्विर

बुटवल । विश्वभर फैलिएको कोरोना महामारीको संक्रमण रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि स्थापित कोषमा यातायात मजदूर तथा व्यवसायी भलाई कोष बुटवलले ६ लाख ५१ हजार रकम सहयोग गर्ने भएको छ । सहयोग रकम मध्ये ५ लाख रुपियाँ लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालको विकास र स्तरोन्नतीका लागि उपलव्ध गराइने कोषका अध्यक्ष दिनेश फुल्लेलले जानकारी दिए ।
अध्यक्ष फुल्लेलका अनुसार लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालका लागि संघसंस्थाहरुको संजालमा ५ लाख रुपियाँ प्रदान गर्ने निर्णय कोषले गरेको छ ।

भलाई कोषले बुटवल उपमहानगरपालिकाको राहत कोषमा यसअघि नै एकलाख ५१ हजार रुपियाँ सहयोग गरिसकेको छ । लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पताललाई नमूना अस्पताल बनाउन यसको स्तरउन्नती प्रक्रिया प्रदेश सरकारले अघि बढाएकाले सहयोग गर्ने निर्णय गरिएको अध्यक्ष फुल्लेलले जानकारी दिए । रुपन्देहीमा क्रियाशिल संघ संस्थाहरुको संजालको बैठकले यसअघि नै कोरोना विरुद्धको अभियानको लागि संयुक्त रुपमा रकम संकलन गर्ने निर्णय गरेका थिए ।

जसअन्तर्गत यातायात मजदुर तथा व्यवसायी भलाई कोषले ५ लाख, पश्चिम नेपाल बस व्यवसायी प्रालिले पाँच लाख रुपियाँ, रुपन्देही उद्योग संघ, रुपन्देही व्यापार संघ, बुटवल उद्योग वाणिज्य संघले ३ लाख ५१ हजार दरले सहयोग प्रदान गर्ने निर्णय यसअघि नै भएको थियो । कोषका अध्यक्ष फुल्लेलले कोरोना संक्रमण रोक्न संस्थाले सक्दो सहयोग गरिरहेको भन्दै लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पताललाई नमूना अस्पतालको रुपमा विकास गर्न सकिए महामारीजन्य यस्ता रोगहरुको उपचारमा महत्वपूर्ण टेवा पुग्ने बताए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा कारागारमा रहेकी महिलामाथि करणी आरोपमा एक पक्राउ अश्लील भिडियो बनाई महिलाकाे चरित्रहत्या गर्ने पक्राउ सेयर बजार ४१ अंकले घट्यो माओवादी स्थायी समिति बैठक बुधबार, गृहमन्त्रीबारे छलफल हुने कर्नाटक कन्सर्टमा कैलाश खेरमाथि आक्रमण चन्दा आतंक गर्ने जनतान्त्रिक मुक्ति मोर्चाका संयोजकसहित ४ जना कपिलवस्तुमा पक्राउ नेपाली सिनेमा फेस्ट २०२३ मा अनुमतिविना महापुरुष समावेश गरेपछि षट्कोण आर्ट्सको आपत्ति फागुन २५ मा राष्ट्रपतिको निर्वाचन लाफा बी लेबल भलिबलको उपाधी न्यू होराईजनललाई, आयोजक दोस्रो राष्ट्रिय सहमतिको स्वप्निल राजनीति भोटेकोशीको बगाममा टेलिकमको टावर, पहिलोपटक फोन र इन्टरनेटको सेवा अभियुक्त लक्ष्मी महतो कोइरीको बचाउमा उत्रियो एमाले र कोइरी समाज अमेरिकी उपविदेश मन्त्रीले भेटिन् प्रधानमन्त्री प्रचण्डलाई बुटवलको बुद्धनगरदेखि नहरपूर जोड्ने सडक निर्माणको काम शुरु सुकुम्बासी बस्ती हटाउन मेयर बालेनले मागे प्रधानमन्त्रीसँग सहयोग सहिदहरूको सपना पूरा गर्न सबै एकजुट होऔँ : प्रधानमन्त्री पेट्रोल छर्केर आगो लगाउँदा श्रीमती गम्भीर घाइते, छोराको मृत्यु सूचनाको हकसम्बन्धी विषयमा प्रधानमन्त्रीले छलफल गर्दै बन्दीपुर क्षेत्रका होर्डिङबोर्ड हटाइँदै कार र ट्याक्सी ठोक्किँदा दुई जनाको मृत्यु