२० माघ २०७९, शुक्रबार

Feb 3, 2023

बुटवल । साहित्य संगम,बुटवलको ३०४ औं साहित्यिक श्रृङखला एकान्तबासबाट शनिवार बुटवलमा सम्पन्न भयो । श्रृङखलाको प्रमुख अतिथिका रुपमा रहेका लेखक तथा समीक्षक माधवकुमार पौडेलले कोरोनाबाट दूरगामी असर परेता पनि नेपालमा नयाँ सम्भावनाका ढोका खुल्ने बताए । साथै उनले डोजरे विकासलाई हटाएर कृषि,शिक्षा र स्वास्थ्यमा राज्यले पूर्णरूपमा लगानी गर्नुपर्नेमा जोड दिए । उनले भने ‘साहित्यकारहरुले सबै नागरिकहरुको आत्मबल बढाउने खालका रचनाहरु सिर्जना गरि कोरोनाका बिरुद्धमा लड्नूपर्दछ ।’

जुम क्लाउड भिडियो मिटिङ मार्फत एकान्तबासबाट सञ्चालन गरिएको उक्त साहित्यिक श्रृंखलामा काठमाण्डौंमा रहेका संस्कृतिविद् घनश्याम कोरालाले खानेमुखलाई जुँघाले छेक्दैन भन्ने उखानलाई साहित्य संगम,बुटवलले विषम परिस्थितिमा समेत चरितार्थ गरेको बताए । त्यसैगरी युवा अध्येता रामचन्द्र श्रेष्ठले साहित्यकारका साहित्यिक रचनाहरु निराशावादी भएकाले आँट हिम्मत र शाहस बढाउने खालका साहित्यक रचना हुनुपर्ने भन्दै साहित्य संगम,बुटवलको यो श्रृङखला ऐतिहासिक रहेको बताए । कार्यक्रममा बुटवलबाट मीन राना,धनकुमारी अर्याल,यज्ञलाल सुवेदी,हरिप्रसाद पौडेल,पुरुषोत्तम पाण्डे, सैनामैनाबाट सागर के.सी.भैरहवाबाट सीता ढुङ्गानाले प्रत्य क्षरुपमा जोडिएर रचना वाचन गरेका थिए।


त्यसैगरी पाल्पाका साहित्यकारहरु यम सागर,कपिल कुँवर,गोपाल बस्याल,बुटवलका साहित्यकारहरु देवेन्द्र घिमिरे, शालिकराम पौड्याल र कृष्ण गाउँलेका रचनाहरु कार्यक्रमका संयोजक एवम् सञ्चालक दलबहादुर गुरुङले वाचन गरेका थिए । साथमा तिलोत्तमाका गजलकार गोविन्द भुसालको रचना मीन रानाले वाचन गरेका थिए । राजेन्द्रकुमार आचार्यको अध्यक्षतामा सम्पन्न उक्त कार्यक्रमको सञ्चालन दलबहादुर गुरुङ र मीन रानाले गरेका थिए भने विशेष धन्यवादको पात्र देवेन्द्र घिमिरे भएका छन्

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनीमा हुने राम कथा ३ दिन पछि सर्यो : माघ २४ देखि प्रवचन, २१ गतेदेखि नै भण्डारा विरगाथाका सदस्यलाई सहकारी शिक्षा शहकारी सञ्चालकको मनपरीले बचतकर्ताको रकम जोखिममा वाट्सएपमा ‘नेपाली केटी’ एपको प्रयोग गरी लाखौ रकम ठगी गर्ने ८ जना पक्राउ माधव नेपाललाई भेट्न नारायणकाजी श्रेष्ठ एकीकृत समाजवादीको कार्यालयमा देशको अर्थतन्त्रमा सुधारको संकेत देखिएको छ : प्रधानमन्त्री लुम्बिनीबाट कुशिनगरसम्म बौद्धपरिपथ साईकल यात्रा शुरु बढ्दैछन् लागूऔषध दुर्व्यसनी शनिबार रुपन्देहीको तिलोत्तमामा रोटरीका सदस्य बीच ब्याडमिन्टन नेपाल एयरलाइन्सका टिकट अनलाइनबाटै काट्न सकिने शिक्षामा सुधारमार्फत् समृद्धिको जग बसाल्छौँ : प्रधानमन्त्री श्रममन्त्री अर्याल र मलेसियाका गृहमन्त्री नासुसनबीच भेटवार्ता गण्डकी प्रदेशसभाबाट दुईवटा अध्यादेश पारित पठान सफल हुँदा आमिर खान विस्थापित ! बैंकको चर्को ब्याजले बिस्थापित हुने अवस्थामा पुगेको ईट्टा व्यवसायीको चिन्ता कपिलवस्तुमा २१ लाखसहित तीन जना पक्राउ गाडी चलाउँदा चलाउँदै घनश्याम भुसाल बेहोस, सिभिल अस्पतालमा भर्ना सन्दीप लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा कैफियत प्रतिवेदन झिकाउन सर्वाेच्चको आदेश हेमन्त कान्छाको पिरतीमा विजय, निशा र चाहना सन्दिप लामिछानेलाई राष्ट्रिय टिममा राखेको विरोधमा सामाजिक सञ्जालमा