२० माघ २०७९, शुक्रबार

Feb 3, 2023

बुटवल । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राष्ट्रको नाममा सम्बोधन गरेका छन् । कोरोना संक्रमण नियन्त्रण तथा रोकथामका लागि गरिएको लकडाउनको विषयमा उनले सम्बोधन गरेका हुन् ।

सम्बोधनमा उनले कोरोना नियन्त्रण र रोकथामका लागि सरकारले सक्दो प्रयास गरिरहेको बताउँदै उनले सम्पूर्ण नेपालीहरुलाई धैर्य रहन आग्रह गरे । स्वाथ्य र सुुरक्षाकर्मीहरुको भूमिका र योग्दान महत्वूर्ण रहेको बताउँदै सम्मान गर्न आग्रह गरे । उनले यस्तो समयमा स्थानीय तह र प्रदेश सरकारको भूमिका महत्वूर्ण रहेको बताउँदै जनप्रतिनिधिप्रति धन्यवाद प्रकट गरे । त्यसैगरी विभिन्न संघ–संस्थाले पनि सहयोगी र महच्वपूर्ण भूमिका निर्वाह गरेको बताए । उनले भने ‘ संकटको यस घडीमा सुरक्षाकर्मी,स्वास्थ्यकर्मी , स्थानीय तह,प्रदेश सरकार, संघ–संस्था लगाएतको भूमिका महत्वपूर्ण रहेको छ । उहाँहरुको सक्रियता र साथको निरन्तर आवश्यक रहेको छ । विभिन्न संकटसँग लड्दै आएक हामी नेपालीहरुलाई यस घडिीमा पनि धैर्य रहन आग्रह गर्दछुु ।’ । कोरोना रोकथाम र नियनत्रणका लागि सरकार गम्भिर रहँदै स्वास्थ्य व्यवस्थाको प्रबन्ध गरिरहेको छ। ’ यतिबेला सिमाबाट नेपाली प्रवेश जोखिम रहेको बताउँदै भारत सरकारसँग सहकार्य गरी उतै व्यवस्था गरेको बताए ।

यस्तो अवस्थामा उच्च जोखिमका कारण लकडाउन अघि चेकजाँच गरेर भित्राएपनि अहिले जोखिम बढी हुुँदा भित्राउन असमर्थ रहेको विषमा परिस्थितिमा सहकार्य गर्न आग्ह गरे । संकटको वर्तमान अवस्थामा जो जहाँ छ , त्यहीँ बस्न आग्रह गरेका छन् । उनले सिमित स्रोत र साधनका बीचपनि सरकारले विदेशमा रहेका नेपालीलाई सक्दो प्रयत्न गरेको बताए । आगामी दुुई हफ्ता थप जटिल रहेको बताउँदै स्वास्थ्कर्मी र परीक्षणका लागि विशेष व्यवस्था सहित सामग्री व्यवस्थापनमा सक्रिय रहेको बताए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनीमा हुने राम कथा ३ दिन पछि सर्यो : माघ २४ देखि प्रवचन, २१ गतेदेखि नै भण्डारा विरगाथाका सदस्यलाई सहकारी शिक्षा शहकारी सञ्चालकको मनपरीले बचतकर्ताको रकम जोखिममा वाट्सएपमा ‘नेपाली केटी’ एपको प्रयोग गरी लाखौ रकम ठगी गर्ने ८ जना पक्राउ माधव नेपाललाई भेट्न नारायणकाजी श्रेष्ठ एकीकृत समाजवादीको कार्यालयमा देशको अर्थतन्त्रमा सुधारको संकेत देखिएको छ : प्रधानमन्त्री लुम्बिनीबाट कुशिनगरसम्म बौद्धपरिपथ साईकल यात्रा शुरु बढ्दैछन् लागूऔषध दुर्व्यसनी शनिबार रुपन्देहीको तिलोत्तमामा रोटरीका सदस्य बीच ब्याडमिन्टन नेपाल एयरलाइन्सका टिकट अनलाइनबाटै काट्न सकिने शिक्षामा सुधारमार्फत् समृद्धिको जग बसाल्छौँ : प्रधानमन्त्री श्रममन्त्री अर्याल र मलेसियाका गृहमन्त्री नासुसनबीच भेटवार्ता गण्डकी प्रदेशसभाबाट दुईवटा अध्यादेश पारित पठान सफल हुँदा आमिर खान विस्थापित ! बैंकको चर्को ब्याजले बिस्थापित हुने अवस्थामा पुगेको ईट्टा व्यवसायीको चिन्ता कपिलवस्तुमा २१ लाखसहित तीन जना पक्राउ गाडी चलाउँदा चलाउँदै घनश्याम भुसाल बेहोस, सिभिल अस्पतालमा भर्ना सन्दीप लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा कैफियत प्रतिवेदन झिकाउन सर्वाेच्चको आदेश हेमन्त कान्छाको पिरतीमा विजय, निशा र चाहना सन्दिप लामिछानेलाई राष्ट्रिय टिममा राखेको विरोधमा सामाजिक सञ्जालमा