२४ माघ २०७९, मंगलवार

Feb 7, 2023

बुटवल । तिनाउ गाउँपालिका वडा नं. २ का वडाध्यक्ष एवम् प्रवक्ता राजेश श्रेष्ठ,वडा नं.१ का वडासदस्य अमर तरामू मगर र दोभान प्रहरी चौकी इन्चार्ज बालबहादुर घर्तिमगर लगायतका सुरक्षार्मीको टोलीले सोमवार वडा नं.२ का गणेशटोल,नुवाकोट,हरियाली गाउँ हुँदै वडा नं. १ का रामपाटा,झिंगामारा र ठूलीउदाङ्ग पुगी स्थानीय टोलबासीहरुसँग स्वास्थ्य तथा सुरक्षाका सन्दर्भमा छलफल गरेको छ । कोरोना रोग,सो रोगका लक्षण चिन्हहरु,सुरक्षाका लागि अपनाउनु पर्ने उपायहरु र उपचारका बारेमा जानकारी गराउँदै सरकारले लकडाउनका लागि दिएको निर्देशन र राहत प्याकेजका सन्दर्भमा विषयमा छलफल भएको थियो ।

Advertisement

उक्त टोलीले नागरिकहरुलाई अनावश्यक रुपमा गाउँघरमा नडुल्न,नयाँ सदस्यहरु देशविदेशबाट घरमा आएका भए होम क्वारेन्टाइनमा बस्न र वनजंगलमा गई सिकार नगर्न समेत गाउँबासीहरुलाई विशेष अनुरोध गरेको छ । चैत्र बैसाखको महिना डढेलो लाग्न सक्ने भएको हुँदा सो कुरालाई ध्यान दिन सम्बन्धित सामुदायिक वनका उपभोक्ताहरुलाई अनुरोध गरेको छ । ठूलीउदाङ्गका स्थानीय बासिन्दाहरु ज्ञानबहादुर खाम्चा,मानबहादुर सूर्यबंशी र कर्णबहादुर तरामू लगायतले आफूहरु गाउँमै पसिना बगाएर दुई छाक टारेको र स्वस्थ समेत रहेको हुँदा कोरोनाले आफूहरुलाई कुनै हालतमा छुन नसक्ने बताए । बरु उनीहरुले मुुर्गियाको बाटो हुँदै झिंगामारामा नयाँ मान्छेहरु धेरै आएका हुँदा उनीहरुले आफूूहरुलाई रोग सार्न सक्ने सम्भावना रहेको र त्यस्ता नयाँ मान्छेहरुलाई यहाँ आउन रोक लगाएमा जाती हुने प्रहरीसँग अनुरोध गरेका छन् ।

वडा नं. १ का वडासदस्य एवम् घुम्ती टोलीका सदस्य अमर तरामूले आफ्नो वडामा स्थानीय सरकारका प्रवक्ता एवम् दोभान प्रहरीका इन्चार्ज समेतको विशेष उपस्थितिले कोरोनाबाट डराई रहेका स्थानीय नागरिकहरुलाई उत्साह बढाएको बताए । उनले रोगबाट बच्ने उपायहरु एवम् लकडाउनलाई पालना गर्न दिएको निर्देशनले स्थानीयहरु खुसी भएको समेत बताए । स्थानीय सरकार हाम्रो हो भन्ने सन्देश दिन सकेको र आगामी दिनमा समेत यस्ता खालका स्वास्थ्य तथा सुरक्षाको टोली गाउँगाउँमा निरन्तर आइरहन सदस्य तरामूले अनुरोध गरेका छन् ।

कार्यक्रममा दोभान प्रहरी चौकीका इन्चार्ज बालबहादुर घर्तिमगरले झिंगामारा क्षेत्रमा अनावश्यक रुपले अपरिचित व्यक्तिहरु आइरहेको आफूहरुले सूचना पाएको हुँदा गस्ती गर्न आएको र त्यस्ता नयाँ मानिसहरु यस क्षेत्रमा आइ हालेमा सुरक्षाकर्मीहरुलाई तुरुन्त खबर गर्न समेत अनुरोध गरेका छन् । साथै उनले सरकारले लकडाउनको बेलामा डुल्न,घुम्न सक्त मनाही गरेको हुँदा स्थानीय नागरिकहरुलाई आफ्नै घरमा बसेर रोगबाट बच्न समेत अनुरोध गरेका छन् ।


गाउँमा आफूहरु पुग्दा स्थानीय नागरिकहरुलाई हौशला मिलेको गारो सारो बुझ्न सम्भव भएको र संवादका कारण समस्या आइ हालेमा समाधानका बाटाहरु खोज्न समेत सकिने तिनाउ सरकारका प्रवक्ता एवम् वडा नं. २ का वडाध्यक्ष राजेश श्रेष्ठले बताए । साथै उनले दोभान माविमा निर्माण गरिएको १० शैयाको अस्थायी क्वारेन्टाइन सेन्टरमा नयाँ आएका कुनै नागरिकहरु भए स्वास्थ्य परीक्षण र क्वारेन्टाइनमा बस्न समेत अनुरोध गरेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

चिकित्सक संघको अध्यक्षमा डा. अनिलबिक्रम कार्की निर्वाचित लुम्बिनीमा मोरारी वापूको कथा वाचन विवाद साम्य, चार बुँदे सहमतीसँगै वाचन शुरु अभिनेत्री निता ढुंगानाले सार्वजनिक गरिन् आफ्नो चलचित्रमा काम गर्ने भारतीय कलाकारको यस्ता तस्बिर बुटवल उपमहानगरस्तरीय चौथो राष्ट्रपति रनिङ्ग शिल्ड प्रतियोगिताका लागि संयोजक र उप-समितिहरु गठन पूर्वसांसद कर्मा घलेको निधन ज्ञानगँगामा १६ वर्ष मुनिका अन्तर विद्यालय छात्र ब्याटमिन्टन मृत्युको आयु ! मणिमुकुन्द रनिङशिल्ड भलिबल : उद्घाटन खेलमा पर्वत र नवलपुर विजयी गार्गी एकेडेमीमा खेलकूद सप्ताह सुरू भारतलाई हराउँदै नेपाल साफ यू-२० महिला च्याम्पियनसिपको फाइनलमा चुणामणि शर्माविरुद्ध ११ अर्ब हिनामिनाको मुद्दामा साक्षी झिकाउन आदेश शेरबहादुर देउवालाई विपक्षी दलको सुविधा नदिन माग गर्दै सर्वाेच्चमा रिट सेयर बजार ७६.६४ अंकले बढ्याे बिदा घटाउने तयारीमा सरकार तिलोत्तमा २ स्थित शंकरनगर दुर्गादत्त माविमा विज्ञान प्रदर्शनी टर्की भूकम्पमा परेका घानाका खेलाडी सम्पर्क‍विहीन मुखमा सर्प हालेर ‘स्टन्डवाजी’ गर्ने साँप उद्धारकर्मीको मृत्यु नाबालिका बलात्कार आरोपमा वडाध्यक्ष राजन श्रेष्ठ पुर्पक्षको लागि कारागार चलान टर्की भूकम्प : ३६ घन्टामा १०९ पराकम्प, तीनवटा ७.५ म्याग्निच्युडका काठमाडौंका मुख्य सडकमा बत्ती जडान गर्न महानगर र प्राधिकरणबीच सम्झौता