२१ माघ २०७९, शनिबार

Feb 4, 2023

सबैलाई बुझाएकै छु, तर पनि अस्पष्ट छु ।
म भ्रष्ट छु, प्रष्ट छु त्यसमाथि पनि म ध्वस्त छु ।
संसारलाई टुक्राउने म स्वयम् भने आफ्नालाई जुटन सिकाएको छु ।
भ्रम सिर्जना गर्दै, समस्या थप्दै समाधान देखाएको छु ।

किनकी म भ्रष्ट छु,तर पनि लोकलाई देखाउँदै, बुझाउँदै
अनि सिकाउँदै हिडेको छु, अघि बढेको छु, पढाएको छु, रटाएको छु ।
भ्रष्टाचार अपराध हो, भ्रष्ट पापी हो, उ कूकर्मि हो, अधर्मी हो ।
अनेक अनेक कथा बुनेकै हो, सजाएकै हो,
कथामा सबैलाई समेट्दै, ढ्यांग्रो फुक्दै सुनाएकै हो ।

हो म भ्रष्ट हो, स्पष्ट छ म अयोग्य हो,
त्यसैले त म एक राजनीतिज्ञ हो ।
सबैको नजरमा एक समाजसेवी हो
लोकलाई अत्यावश्यक वरिष्ठ समाजसेवी हो ।।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनीमा हुने राम कथा ३ दिन पछि सर्यो : माघ २४ देखि प्रवचन, २१ गतेदेखि नै भण्डारा विरगाथाका सदस्यलाई सहकारी शिक्षा शहकारी सञ्चालकको मनपरीले बचतकर्ताको रकम जोखिममा वाट्सएपमा ‘नेपाली केटी’ एपको प्रयोग गरी लाखौ रकम ठगी गर्ने ८ जना पक्राउ माधव नेपाललाई भेट्न नारायणकाजी श्रेष्ठ एकीकृत समाजवादीको कार्यालयमा देशको अर्थतन्त्रमा सुधारको संकेत देखिएको छ : प्रधानमन्त्री लुम्बिनीबाट कुशिनगरसम्म बौद्धपरिपथ साईकल यात्रा शुरु बढ्दैछन् लागूऔषध दुर्व्यसनी शनिबार रुपन्देहीको तिलोत्तमामा रोटरीका सदस्य बीच ब्याडमिन्टन नेपाल एयरलाइन्सका टिकट अनलाइनबाटै काट्न सकिने शिक्षामा सुधारमार्फत् समृद्धिको जग बसाल्छौँ : प्रधानमन्त्री श्रममन्त्री अर्याल र मलेसियाका गृहमन्त्री नासुसनबीच भेटवार्ता गण्डकी प्रदेशसभाबाट दुईवटा अध्यादेश पारित पठान सफल हुँदा आमिर खान विस्थापित ! बैंकको चर्को ब्याजले बिस्थापित हुने अवस्थामा पुगेको ईट्टा व्यवसायीको चिन्ता कपिलवस्तुमा २१ लाखसहित तीन जना पक्राउ गाडी चलाउँदा चलाउँदै घनश्याम भुसाल बेहोस, सिभिल अस्पतालमा भर्ना सन्दीप लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा कैफियत प्रतिवेदन झिकाउन सर्वाेच्चको आदेश हेमन्त कान्छाको पिरतीमा विजय, निशा र चाहना सन्दिप लामिछानेलाई राष्ट्रिय टिममा राखेको विरोधमा सामाजिक सञ्जालमा