६ जेष्ठ २०७९, शुक्रबार

May 20, 2022

बुटवल । कोरोना भाइरस (कोभिड-१९) को संक्रमणबाट विश्वभर बिहीबार एकैदिन करिब ६ हजार जनाको मृत्यु भएको छ भने साढे ७९ हजारभन्दा बढी बिरामी थपिएका छन्। वर्ल्डोमिटर्सको पछिल्लो तथ्याङ्कअनुसार बिहीबार विश्वभर कोरोना भाइरस संक्रमणका कारण ५ हजार ९ सय ७४ जनाले ज्यान गुमाएका छन्। सोही दिन विश्का २ सय ४ देश तथा क्षेत्रमा ७९ हजार ५ सय ५१ जना कोरोना भाइरसका नयाँ बिरामी थपिएका छन्।

Advertisement

बिहीबार सबैभन्दा बढी संक्रमित र मृत्यु हुनेका संख्या अमेरिकामा रहेको छ। अमेरिकामा एकैदिन कोरोनाबाट ९ सय ६८ जनाको मृत्यु भएको छ भने २९ हजार ६ सय ७८ जना नयाँ संक्रमित थपिएका छन्। इटालीमा बिहीबार कोरोनाका कारण ७ सय ६० जनाले ज्यान गुमाएका छन्। सोही दिन इटालीमा कोरोनाका थप ४ हजार ६ सय ६८ बिरामी अस्पताल पुगेका थिए। स्पेनमा बिहीबार ७ हजार ९ सय ४७ जना नयाँ बिरामी देखिएका थिए भने ९ सय ६१ जनाको मृत्यु भएको छ।

चीनमा बिहीबार मात्र ३५ जनामा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ भने ६ जनाको मृत्यु भएको छ। फ्रान्समा बिहीबार कोरोनबाट मर्नेको संख्या १ हजार ३ सय ५५ रहेको छ। यसमा केही दिन अघि जोड्न बाँकी रहेका ८ सय ८४ जनाको मृत्यु पनि जोडिएको छ।इरानमा बिहीबार २ हजार ८ सय ७५ कोरोनाका नयाँ संक्रमित थपिएका छन् भने १ सय २४ जनाको मृत्यु भएको छ। बेलायतमा बिहीबार कोरोनका कारण ५ सय ६९ जनाले ज्यान गुमाएका छन्। सोही दिन बेलायतमा ४ हजार २ सय ४४ नयाँ बिरामी थपिएका छन्।

स्वीट्जरल्याण्डमा बिहीबार १ हजार ५९ जना नयाँ संक्रमित थपिएका छन् भने ४८ जनाको मृत्यु भएको छ। टर्कीमा २ हजार ४ सय ५६ जना नयाँ बिरामी थपिएका छन्, जहाँ बिहीबार ७९ जनाको मृत्यु भएको छ। बेल्जियममा कोरोनाबाट बिहीबार १ सय ८३ जनको मृत्यु भएको छ भने १ हजार ३ सय ८४ जनामा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ। नेदरल्याण्ड्समा बिहीबार १ हजार ८३ जनामा कोरोना देखिएको थियो । सोही दिन त्यहाँ १ सय ६६ जनाले ज्यान गुमाएका छन्।

क्यानडामा १ हजार ५ सय ५२ जना नयाँ बिरामी थपिएका छन् भने बिहीबार ५९ जनाको मृत्यु भएको छ। बिहीबार नै ब्राजिलमा १ हजार १ सय ६४ जना नयाँ बिरामी देखिएका थिए। ब्राजिलमा बिहीबार ८२ जनाको मृत्यु भएको छ। बाँकीको मृत्यु र संक्रमित अन्य देशमा थपिएका थिए।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तिलोत्तमामा एमालेका चापागाईं १३५ मतले अघि, पुन: मत गणना भएका वडामा काँग्रेसलाई अग्रता मदन भण्डारी यु–१४ क्रिकेट: बुटवल र सैनामैना फाइनलमा नगर प्रमुखमा ५ र गाउँपालिका अध्यक्षमा ११ महिला निर्वाचित कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिका मेयरमा राप्रपा विजयी २२ वर्षदेखि फरार अभियुक्त चुनावका बेला गाउँ जाँदा पक्राऊ चुनाव स्थानीय तहको, जित टोपबहादुर रायमाझीको बुटवलमा कांग्रेसका पाण्डेय र एमालेका भट्टराईबीच ६ हजार बढी मतको भिन्नता सियारीमा अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा कांग्रेस विजयी भरतपुरमा कसले कति पाए मत ? यू-२० साफको तालिका सार्वजनिक, पहिलो खेलमा माल्दिभ्सको सामना गर्ने नेपालमा थपिए १२ कोरोना संक्रमित पत्रकारिता पुरस्कार भैरहवाका तीन पत्रकारलाई सेयर बजार २३ अंकले ओरालाे अहिलेसम्म ५७९ स्थानीय तहको मतगणना सकियो, २९ हजार ३०३ उम्मेदवार निर्वाचित सुस्ता गाउँपालिकाको अध्यक्ष र उपाध्यक्ष कांग्रेसले जित्यो नेपालले दुई खेलअगावै गुमायाे युगान्डाविरूद्धकाे शृंखला सैनामैनामा कांग्रेसका शर्माको अग्रता कायमै ‘ब्युटी प्याजेन्ट’ का नाममा याैन हिंसामा परेकी युवतीको पीडा- बेहोस बनाएर बलात्कार गरेका थिए काठमाडौंमा स्थापितभन्दा बालेन १० हजार बढी मतले अगाडि केन्द्रीय नेताले आफ्नै वडा र पालिका हारे