२ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 16, 2022

तुलसीपुर । तुलसीपुर उपमहानगरपालिकाले कोरोना व्यवस्थापनका लागि विशेष कोष बनाएको छ । कोरोना संक्रमणको प्रकोपलाई लक्षित गरेर व्यवस्थापनका विभिन्न काम गर्नका यस्तो कोष वनाइएको उपमहानगरपालिकाका नगरप्रमुख घनश्याम पाण्डेले जानकारी दिए । नगरप्रमुख पाण्डेले क्वारेन्टाइन व्यवस्थापन, अौषधि उपचार, विपन्नलाई खाद्यान्न लगायतका विभिन्न कामका लागि यस्तो कोष वनाइएको जानकारी दिए ।

Advertisement

“तुलसीपुरमा कोरोना लक्षित कार्यक्रम एकद्वार प्रणालीबाट सञ्चालन र राहत वितरण गर्नका लागि यस्तो कोष वनाईएको हो ” तुलसीपुरमा रहेको नेपाल इन्भेष्टमेन्ट बैंकमा उपमहानगरपालिकाले ५० लाख रुपैयाँ राखेर कोष स्थापना गरेको हो । कोषमा सहयोग गर्न चाहने जो कोहीले पनि इन्भेष्टमेन्ट बैंकमा रहेको मेयर विपद् व्यवस्थापनको खाता नम्बर ०३१०१०४०२५१८६० मा सहयोग गर्न सक्ने पनि उनले जानकारी दिए ।

यसैबीच उपमहानगरपालिकाले विपन्नको पहिचान गरेर २५ किलो चामल, १ किलो नून, १ लिटर तेल र १ किलो सोयाविन उपलब्ध गराउने भएको छ । तुलसीपुर फुड बैंक स्थापना गरेर यस्तो कामलाई निरन्तरता दिइनेछ । लकडाउनका कारण खान नपाएका अति विपन्न परिवारलाई वडाध्यक्षको सिफारिसमा यस्तो राहत वितरण गरिने भएको हो । “ विपन्नको पहिचान, छनोट र राहत वितरण सबै वडाले नै गर्ने छ ” नगरप्रमुख पाण्डेले जानकारी दिए ।

यसका साथै उपमहानगरपाालिकाले विभिन्न ठाउँमा कोरोना भाइरसको संक्रमणलाई लक्षित गरेर औषधि छर्कने भएको छ । औषधि छर्कनका लागि पनि वडाध्यक्षकै सिफारिसमा काम अगाडि वढाइने भएको हो । उपमहानगरपालिकाले भारत लगायत विभिन्न देशबाट आएकाहरुको खोजिलाई निरन्तरता दिने भएको छ । अहिलेसम्म २ सय ८१ जनाको खोजि भइसकेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी लुम्बिनीमा, देउवाले गरे स्वागत भरतपुरमा रेनु भन्दा विजय ४३ मतले अगाडि धनगढीमा मतान्तर बढाउँदै स्वतन्त्र उम्मेदवार हमाल दिल्लीको तापक्रम ४९ डिग्री सेल्सियस, सर्वसाधारणलाई घरभित्रै बस्न अनुरोध भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी आज ६ घण्टाको लागि नेपाल आउँदै बुटवलमा खेलराज पाण्डेय १८१४ मतले अघि तिलोत्तमामा एमालेको विजयी सुरुवात, गठबन्धनलाई हराउँदै वडा १ को अध्यक्षमा गिरी सैनामैना २ मा गठबन्धनलाई हराउँदै एमालेका कंडेल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस २०९ मतले पछाडी चितवनका २० वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कांग्रेस ९ र एमाले ६ वडामा विजयी पोखराको पहिलाे नतिजा : १ मा एमाले, २ मा कांग्रेस विजयी तिलोत्तमामा खाँण र चापागाईं बीच कडा प्रतिस्पर्धा जारी गौतमबुद्ध विमानस्थलमा पहिलाे अन्तर्राष्ट्रिय उडान, जजिरा एयरबेजको जहाज अवतरण बुटवल उपमहानगर-१९ मा प्यानलसहित एमाले विजयी लुम्बिनी प्रदेशसहित यी स्थानमा वर्षाकाे सम्भावना, भाेलि हावाहुरी चल्नसक्ने दाङको बङ्गलाचुलीमा गठबन्धन दल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस १६९ मतले पछाडी तिनाउमा गठबन्धनलाई हराउँदै बहुमत वडासहित एमालेको जित लुम्बिनी भ्रमणले नेपाल–भारत सम्बन्ध अझ मजबुत बनाउने छ : भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी तिलोत्तमामा एमालेका चापागाइँ र कांग्रेसका खाँणबीच कडा प्रतिष्पर्धा