४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

बुटवल । उपभाेक्ता हित संरक्षण मञ्च प्रदेश नम्बर ५ ले नेपाल लकडाउनको अवधिमा स्वदेशी कृषि उत्पादन बजारमा पुर्याउन नसक्दा कृषकहरु मारमा परेकाे जनाउदै उचित बजारिकरणका लागि सरकारलाई आग्रह गरेको छ । अध्यक्ष तेजकुमार पाठकद्वारा आईतबार जारी एक प्रेस विज्ञप्तिमा अहिले काेराेना भाइरस काेभिड-१९ काे संक्रमणकाे समयमा बेलहिया नाकाबाट ठूलाे परिमाणमा अालु, प्याज, टमाटर, भिन्डी लगायतका तरकारी अायात भए पनि स्वदेशी उत्पादन अस्वभाविक लकडाउनमा परेको उल्लेख गरिएको छ । ‘स्वदेशी तरकारी उत्पादन अस्वभाविक लक डाउन भएकाे कारण त्यत्तिकै सडेर जाने अवस्थामा पुगेकाे हुनाले लक डाउनकाे समयमा सुरक्षित आपूर्तिकाे लागि प्रदेश सरकार तथा स्थानीय सरकारसँग माग गर्दछौ ।’ -विज्ञप्तिमा उल्लेख गरिएको छ । स्वदेशी उत्पादनलाई अवरुद्ध गरी विदेशी तरकारी फलफूल आयात गरी केही व्यापारीहरुले मिलिमताेका आधारमा एकाधिकार गरेकाे आराेप लगाउँदै विज्ञप्तिमा यस्ताे संवेदनशील अवस्थामा प्रदेशनम्बर ५ काे कृषि मन्त्रालयकाे समन्वयमा स्थानीय सरकारहरुले आपूर्तिकाे लागि कृषि उपज खरिद र भण्डारण गरी सहज रुपमा आपूर्ति गर्न सुझाव दिइएको छ ।

‘अहिले काेराेना भाइस (काेभिड-१९ ) काे विश्व संक्रमणकाे चुनाैतीमा भारत लगायत अन्य मुलुकबाट आएका मानिसहरुकाे लगत निकाल्न उनीहरुलाई स्वक्वारेन्टाइन तथा स्वआइशाेलेशनमा बसाल्न सक्रियपूर्क लाग्नुपर्ने देखिन्छ । याे गर्न ढिला भइसकेकाे छ । त्यसरी नै सरकारले आव्हान गरेकाे लक डाउन इमान्दारपूर्वक सफल बनाउन सबै जनता लाग्नकाे लागि अनुराेध गर्दछौ।’-विज्ञप्तिमा उल्लेख गरिएको छ ।

मञ्चले यस्ताे संवेदनशील क्षणमा मित्र राष्ट्र तथा संघीय सरकारबाट आउने सहयाेग सामग्री पीपीई, मास्कलगायतका सामान वितरण गर्दा सराेकारवालाले पाउन सक्ने गरी पारदर्शी व्यवस्थापन गर्न पनि माग गरेको छ । सङ्क्रमणका कारण ओपिडी बन्द गर्ने निर्णय भएकाेले विरामीहरु विपदमा पर्न थालेकाे बताउँदै बिना सङ्काेच निजी क्षेत्रसँग सहकार्य गर्दै अगाडि जानका लागि नचुक्न सुझाव समेत दिएको छ । सरकारले उपचारभन्दा पनि राेग प्रतिराेध क्षमता वृद्धिकाे लागि सरसफाई सीप सिकाउँदै दूध, तरकारी, गेडागुडी माछामासु, फलफुल, सागपात र खाद्यान्न व्यवस्थापन गर्न सक्नु पर्ने उपभोक्ता हित संरक्षण मञ्चले उल्लेख गरेको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तिनाउ नदिमा डुबेर बुटवलका ८ वर्षिय रिदमको मृत्यु अर्घाखाँचीको सन्धिखर्कमा एमालेसँग गठबन्धन पराजित मतगणना सकिएका चितवनका तीनवटै पालिकामा एमाले विजयी नेप्से झिनो अंकले सुधार बुद्धका ज्ञान बाँड्दै बुटवल लेडि जेसिज पोखरामा मतगणनाका क्रममा विवाद, एमालेको नाराबाजी भरतपुरमा रेनुलाई १९ सय ६ मतको अग्रता गठबन्धनलाई पराजित गर्दै देवदह नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका ध्रुव खरेल विजयी भारतसँगको असमान व्यापार सम्बन्ध सच्याऔँ : बाबुराम भट्टराई निर्वाचन आयोगले दियो बढीमा पाँच दिनभित्र मतगणना कार्य सम्पन्न गर्न निर्देशन कालिकाका शिक्षकका लागि पुनर्ताजगी तालिम बुटवलमा बम बिस्फोट गराउने ३ जना पक्राउ युवाको हातमा सर्दै स्थानीय सरकारको साँचो बालेन साहले पाएको मत दलप्रतिको आक्रोश : हरिबोल गजुरेल विद्युत् प्राधिकरण टाट पल्टिने अवस्थामा जाँदै छ : योगेश भट्टराई भैरहवामा विजय जुलुसमा हिँडेकाे मिनी ट्रक दुर्घटना : २४ जना घाइते, ६ गम्भीर दाङको गढवा गाउँपालिकामा माओवादीका शर्मा विजयी २७,४३८ मतगणना हुँदा भरतपुरमा रेनु १७१२ मतको अग्रता प्रदूषणका कारण ९० लाख मानिसको मृत्यु ४४४ स्थानीय तहको छिनोफानो हुँदा कुन दलले कति ठाउँमा जिते ?