४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

बुटवल । विश्वभर कोरोना भाइरस (कोभिड-१९)को संक्रमितको संख्या ६ लाख पुग्न लागेको छ। पछिल्लो तथ्याङ्कअनुसार विश्वका ५ लाख ९६ हजार २१ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण भएको पुष्टि भइसकेको छ। यीमध्ये २७ हजार ३ सय ४१ जनाको मृत्यु भइसकेको छ।

Advertisement

संक्रमित मध्ये १ लाख ३३ हजार ५७ जना बिरामी उपचार पश्चात निको भइ अस्पतालबाट घर फर्केका छन्। वल्डोमिटर्सको पछिल्लो तथ्याङ्कअनुसार अहिले ४ लाख ३५ हजार ६ सय २३ बिरामीहरु विश्वका विभिन्न देशका अस्पतालहरुमा उपचारत छन्। यीमध्ये ४ लाख १२ हजार १ सय ४ जनाको अवस्था सामान्य छ भने २३ हजार ५ सय १९ जनाको अवस्था गम्भीर रहेको छ। कोरोना भाइरस पहिलो पटक सन् २०१९ डिसेम्बर अन्तिम साता चीनको हुबेइ प्रान्तको राजधानी उहानमा देखिएको थियो। त्यसयताको तीन महिनाको अवधिमा यो भाइरस विश्वका १ सय ९९ देश तथा भूभागमा फैलिसकेको छ। सुरुमा दिनहरुमा यो भाइरसको प्रभाव चीनमा बढी देखिए पनि पछिल्ला दिन चीनमा ज्यादै कम अमेरिका, युरोप र खाडी राष्ट्रमा तिव्ररुपमा फैलिरहेको छ।

कोरोना भाइरसबाट सबैभन्दा बढी प्रभावित देशहरुमा अमेरिका, इटाली, चीन, स्पेन, जर्मनी, फ्रान्स, इरान, बेलायत, स्वीट्जरल्याण्ड, दक्षिण कोरिया, नेदरल्याण्ड्स, अष्ट्रिया, बेल्जियम, टर्की, क्यानाडा, पोर्चुगल र नर्वे रहेका छन्। कोरोना भाइरसका सबैभन्दा बढी संक्रमित अमेरिकामा रहेका छन् भने मृत्यु इटालीमा भएको छ। शुक्रबारसम्म अमेरिकामा १ लाख ३ हजार ७ सय ९८ जनामा कोरोनाको संक्रमण देखिएको थियो, जसमध्ये १ हजार ६ सय ९३ जनाको मृत्यु भइसकेको छ।इटालीमा ८६ हजार ४ सय ९८ जनामा कोरोनाको संक्रमण देखिएकोमा ९ हजार १ सय ३४ जनाको मृत्यु भएको छ। चीनमा ८१ हजार ३ सय ९४ जनामा कोरोनाका संक्रमण भएको पाइएको छ। यीमध्ये ३ हजार २ सय ९५ जनाको मृत्यु भइसकेको छ।

स्पेनमा रहेका ६५ हजार ७ सय १९ कोरोना संक्रमित मध्ये ५ हजार १ सय ३८ जनाको मृत्यु भएको छ। जर्मनीमा हालसम्म ५० हजार ८ सय ७१ जनामा कोरोना संक्रमण पाइएको छ भने यीमध्ये ३ सय ५१ जनाको मृत्यु भइसकेको छ। फ्रान्साम कोरोना संक्रमितको संख्या ३२ हजार ९ सय ६४ पुगेको छ, जसमध्ये १ हजार ९ सय ९५ जनाको मृत्यु भएको छ। इरानमा रहेका ३२ हजार ३ सय ३२ कोरोना संक्रमित मध्ये २ हजार ३ सय ७८ जनाले ज्यान गुमाएका छन्।

बेलायतमा कोरोना संक्रमितको संख्या १४ हजार ५ सय ४३ पुगेको छ। यीमध्ये ७ सय ५९ जनाको मृत्यु भइसकेको छ। स्वीट्जरल्याण्डमा कोरोना संक्रमितको संख्या १२ हजार ९ सय २८ रहेको छ भने २ सय ३१ जनाको मृत्यु भएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रुपन्देहीको ओमसतिया अध्यक्षमा एमालेका यादव विजयी एमाले अध्यक्ष ओली अस्वस्थ बुटवलको कालिकानगरमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा गुल्मीका ४० वर्षीय ज्ञवालीको मृत्यु रुपन्देहीको मायादेवी अध्यक्षमा पुनः कांग्रेसका चौधरी तिनाउ नदिमा डुबेर बुटवलका ८ वर्षिय रिदमको मृत्यु अर्घाखाँचीको सन्धिखर्कमा एमालेसँग गठबन्धन पराजित मतगणना सकिएका चितवनका तीनवटै पालिकामा एमाले विजयी नेप्से झिनो अंकले सुधार बुद्धका ज्ञान बाँड्दै बुटवल लेडि जेसिज पोखरामा मतगणनाका क्रममा विवाद, एमालेको नाराबाजी भरतपुरमा रेनुलाई १९ सय ६ मतको अग्रता गठबन्धनलाई पराजित गर्दै देवदह नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका ध्रुव खरेल विजयी भारतसँगको असमान व्यापार सम्बन्ध सच्याऔँ : बाबुराम भट्टराई निर्वाचन आयोगले दियो बढीमा पाँच दिनभित्र मतगणना कार्य सम्पन्न गर्न निर्देशन कालिकाका शिक्षकका लागि पुनर्ताजगी तालिम बुटवलमा बम बिस्फोट गराउने ३ जना पक्राउ युवाको हातमा सर्दै स्थानीय सरकारको साँचो बालेन साहले पाएको मत दलप्रतिको आक्रोश : हरिबोल गजुरेल विद्युत् प्राधिकरण टाट पल्टिने अवस्थामा जाँदै छ : योगेश भट्टराई भैरहवामा विजय जुलुसमा हिँडेकाे मिनी ट्रक दुर्घटना : २४ जना घाइते, ६ गम्भीर