४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

तस्बिर: बसन्त आचार्य

बुटवल । मंगलबारदेखि सुरु भएको देशभरको लकडाउनको आज तेस्रो दिन हो । बुटवल लगायत देशभरका सडक र शहर बजारका पसलहरु सुनसान छन् । सुरक्षाकर्मीहरुको उपस्थिती सडकमा उच्च रहेको छ ।

Advertisement

कोरोना भाइरसको विश्वव्यापी आतंकसँगै नेपालमा पनि चैत ११ गतेदेखि १८ गतेसम्म लकडाउन गरिएको हो । देशभर सडक अवागमनमा रोक लगाएसँगै लामो तथा छोटो दुरीका यातायात थन्किएका छन् । अतिआवश्यक सवारी साधन एम्बुलेन्स, सुरक्षाकर्मी, दमकल, खानेपानी, दुध, खाद्यान्नका सवारी भने संचालनमै रहेपनि त्रास कायमै छ । अप्ठ्यारो परिस्थीतीलाई बुझेर नागरिकले सरकारको अनुरोध लाई स्वीकार गरेपनि बजारमा कालोबजारी भने घट्न सकेको छैन ।

यसलाई पनि अनुगमन गर्दै ठगी गर्नेलाई कारबाही गरि खाद्यान्न लगायत अन्य उपभोग्य सामानहरु सहज बनाइदिन सर्वसाधारणले सरकारसँग अनुरोध गरेका छन् । बिहीबारदेखि जिल्ला प्रशासन कार्यालयको अनुमति बिना कुनै पनि गाडी चलाउन नपाइने पनि गृह मन्त्रालयले जनाएको छ । अझै पनि केही व्यक्ति लकडाउनको अवस्था हेर्न निस्किरहेका पाइएकाले त्यसो नगर्न प्रहरीले आग्रह गरेको छ ।

संसारभरी कोरोना भाइरसका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या २१ हजार नाघेको छ । वर्ल्डोमिटर तथा जोन होप्किन्स युनिभर्सिटीले तयार गरेको डाटा अनुसार मृतकको संख्या २१ हजार १ सय ९८ पुगेको छ भने ४ लाख ६८ हजार ८ सय ७ मा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ । चीनबाट सुरु भएको कोरोनाको संक्रमण संसारभरी फैलिसकेको छ । संक्रमण फैलने डरले एक तिहाई जनसंख्या घरभित्रै छन् ।

संसारको दोस्रो धेरै जनसंख्या भएको देश भारतमा पनि २१ दिनका लागि लकडाउनको घोषणा गरिएको छ । नेपालमा हालसम्म तीन जनामा कोरोना संक्रमण देखा परेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बुटवलको कालिकानगरमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा गुल्मीका ४० वर्षीय ज्ञवालीको मृत्यु रुपन्देहीको मायादेवी अध्यक्षमा पुनः कांग्रेसका चौधरी तिनाउ नदिमा डुबेर बुटवलका ८ वर्षिय रिदमको मृत्यु अर्घाखाँचीको सन्धिखर्कमा एमालेसँग गठबन्धन पराजित मतगणना सकिएका चितवनका तीनवटै पालिकामा एमाले विजयी नेप्से झिनो अंकले सुधार बुद्धका ज्ञान बाँड्दै बुटवल लेडि जेसिज पोखरामा मतगणनाका क्रममा विवाद, एमालेको नाराबाजी भरतपुरमा रेनुलाई १९ सय ६ मतको अग्रता गठबन्धनलाई पराजित गर्दै देवदह नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका ध्रुव खरेल विजयी भारतसँगको असमान व्यापार सम्बन्ध सच्याऔँ : बाबुराम भट्टराई निर्वाचन आयोगले दियो बढीमा पाँच दिनभित्र मतगणना कार्य सम्पन्न गर्न निर्देशन कालिकाका शिक्षकका लागि पुनर्ताजगी तालिम बुटवलमा बम बिस्फोट गराउने ३ जना पक्राउ युवाको हातमा सर्दै स्थानीय सरकारको साँचो बालेन साहले पाएको मत दलप्रतिको आक्रोश : हरिबोल गजुरेल विद्युत् प्राधिकरण टाट पल्टिने अवस्थामा जाँदै छ : योगेश भट्टराई भैरहवामा विजय जुलुसमा हिँडेकाे मिनी ट्रक दुर्घटना : २४ जना घाइते, ६ गम्भीर दाङको गढवा गाउँपालिकामा माओवादीका शर्मा विजयी २७,४३८ मतगणना हुँदा भरतपुरमा रेनु १७१२ मतको अग्रता