७ जेष्ठ २०७९, शनिबार

May 21, 2022

बुटवल । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसका कारण विश्वकै अर्थतन्त्रमा नकारामक असर परेको छ । नेपालमा पनि भित्रिएको कोरोना संक्रमण र यसको प्रभावले पर्न गएको असरलाई मध्यनजर गर्दै अर्थ मन्त्रालयले उद्योगी व्यवसायीहरुसँग चैत महिनासम्म साँवा तथा व्याज अशु्ली स्थगन गर्न वित्तिय संस्थाहरुलाई निर्देशन गरेको छ । नेपाल सरकारका अर्थमन्त्री यूवराज खतिवडाको अध्यक्षतामा बु्धबार बसेको उच्च स्तरीय बित्तिय क्षेत्र ब्यवस्थापन समन्मय समितिको बैठकले विभिन्न निर्णय गर्दै सो निर्देशन गरेको हो । बैठकले ति निर्णय नेपाल राष्ट्र बैंक, नेपाल धितोपत्र बोर्ड, बिमा समिति, सहकारी विभाग, रजिष्ट्रार कम्पनी रजिष्ट्रार कार्यालय लाई पठाइ सकेको छ । बैठकले कोभिड–१९ को संक्रमणको वर्तमान अवस्थामा तोकिएका निकायले न्यूनतम् सेवा दिन र ति सेवाबारे सूचित गर्न आग्रह गर्दै ९ बुँदे निर्देशन दिएको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मकवानपुरमा जिप दुर्घटना : तीन जनाको मृत्यु, पाँच जना घाइते भलवारी जेसीजद्वारा मुस्ताङको जन-नर्मल माध्यमिक विद्यालयलाई आर्थिक सहयोग पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाटमा बस दुर्घटना, ३१ जना घाईते स्थापितलाई उछिनेर सिर्जना दोस्रो स्थानमा, बालेन अग्रस्थानमा नै ८ वर्ष अघि सौन्दर्य प्रतियोगीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा मनोज पाण्डे पक्राउ जिल्ला समन्वय समिति गठनका लागि अर्घाखाँचीमा एमालेकाे स्पष्ट बहुमत रुपन्देहीको भैरहवाबाटै श्रम स्विकृति दिने तयारी काठमाडौंमा ५१ प्रतिशत मतगणना गर्न बाँकी, बालेनको निरन्तर अग्रता बुटवलको प्रमुखमा गठबन्धनबाट पाण्डे, उपप्रमुखमा एमालेकी अर्याल मनास्लु हिमालको वेसक्याम्पमा सेनाद्वारा सफाई अभियान शुरु, ४ हजार किलो बढी फोहर संकलन पदबहालीसँगै जनतालाई राहत भन्दै विद्युत महसुलमा छुट बालेन शाहले कटाए ३४ हजार मत, स्थापितसँगको मतान्तर १५ हजार बढी अमेरिकाको शिकागोमा बन्दुक हमला, कम्तीमा २ जनाको मृत्यु बलात्कारीलाई तत्काल कारबाही गर्न माग गर्दै काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन हेटौंडा उपमहानगरपालिका : एमाले ९, कांग्रेस ८, एस र माओवादी एक/एक वडामा विजयी डोटी बस दुर्घटना : १२ जना घाइते, ५ को अवस्था गम्भीर, बालक बेपत्ता उपमहानगरको पहिलो महिला मेयरमा इतिहास रचेकी लामा विद्यार्थीलाई यौन दुब्र्यवहार गर्ने गुल्मीका २ शिक्षक पक्राउ भरतपुरमा रेनु फराकिलो अग्रतातर्फ, पौडेलले कटाए १० हजार मत मधेसमा ओली ‘मिसन’ सफल-पाँचौंबाट दोस्रो दलतर्फ उक्लिँदै एमाले