७ जेष्ठ २०७९, शनिबार

May 21, 2022

बुटवल । सरकारले विश्वभरी फैलिएको कोरोना भाइरस कोभिड १९ नेपालमा रोक्न लागि लागि सार्वजनिक यातायात आजदेखि बन्द गर्ने निर्णय गरेको छ ।

Advertisement

नेपाल अहिले सेमि लकडाउनको अवस्थामा रहेको छ। लकडाउन भए पनि विभिन्न वस्तुको आपूर्ति हुने उद्योग वाणिज्यले बताएको छ। लकडाउनको बेलामा नागरिकलाई के–के चाहिन्छन् त ?

१.चामल (कुनै प्रकारको)
२.चिउरा
३.मकै
४.नुन
५.चिनी
६.चिया
७.गहुँ, मैदा र पिठो
८.दाल
९.खाने तेल
१०.घिउ
११.दुध
१२.तरकारी
१३.मासु (सबै प्रकारका)
१४.मसला
१५.फलफूल
१६.औषधि
१७.साबुन (नुहाउने र कपडा धुने)
१८.मट्टितेल, डिजेल, पेट्रोल)
१९.रासायनिक मल
२०.दाउरा तथा कोइला
२१.सिमेन्ट
२२.छड
२३. कर्कटपाता
२४.इँट
२५.काठ
२६.पोलिथिन पाइप्
२७.कापी, कलम, सिसाकलम र मसी
२८.न्यूज प्रिन्ट

यसैगरी सरकारले स्यानिटाइजर र मास्कलाई पनि यो सूचिमा राख्ने तयारी गरेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भलवारी जेसीजद्वारा मुस्ताङको जन-नर्मल माध्यमिक विद्यालयलाई आर्थिक सहयोग पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाटमा बस दुर्घटना, ३१ जना घाईते स्थापितलाई उछिनेर सिर्जना दोस्रो स्थानमा, बालेन अग्रस्थानमा नै ८ वर्ष अघि सौन्दर्य प्रतियोगीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा मनोज पाण्डे पक्राउ जिल्ला समन्वय समिति गठनका लागि अर्घाखाँचीमा एमालेकाे स्पष्ट बहुमत रुपन्देहीको भैरहवाबाटै श्रम स्विकृति दिने तयारी काठमाडौंमा ५१ प्रतिशत मतगणना गर्न बाँकी, बालेनको निरन्तर अग्रता बुटवलको प्रमुखमा गठबन्धनबाट पाण्डे, उपप्रमुखमा एमालेकी अर्याल मनास्लु हिमालको वेसक्याम्पमा सेनाद्वारा सफाई अभियान शुरु, ४ हजार किलो बढी फोहर संकलन पदबहालीसँगै जनतालाई राहत भन्दै विद्युत महसुलमा छुट बालेन शाहले कटाए ३४ हजार मत, स्थापितसँगको मतान्तर १५ हजार बढी अमेरिकाको शिकागोमा बन्दुक हमला, कम्तीमा २ जनाको मृत्यु बलात्कारीलाई तत्काल कारबाही गर्न माग गर्दै काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन हेटौंडा उपमहानगरपालिका : एमाले ९, कांग्रेस ८, एस र माओवादी एक/एक वडामा विजयी डोटी बस दुर्घटना : १२ जना घाइते, ५ को अवस्था गम्भीर, बालक बेपत्ता उपमहानगरको पहिलो महिला मेयरमा इतिहास रचेकी लामा विद्यार्थीलाई यौन दुब्र्यवहार गर्ने गुल्मीका २ शिक्षक पक्राउ भरतपुरमा रेनु फराकिलो अग्रतातर्फ, पौडेलले कटाए १० हजार मत मधेसमा ओली ‘मिसन’ सफल-पाँचौंबाट दोस्रो दलतर्फ उक्लिँदै एमाले निर्वाचनमा फूलमाला बिक्री बढ्यो