२ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 16, 2022

सबै ठिकठाक नियमित
आफनै तौरतरिकाबाट
दुनियाँ चलिरहे कै थियो ।
कोहि सपनाहरू पलाउँदै थिए ।
कोहि चाहाना चहार्दै थिए ।
कोहि भत्काउदै थिए।
कोहि थर्काउदै थिए ।
सपनाहरु ,चाहनाहरु
जन्माउने, हुर्काउने, तुआउने
पूूरा गर्ने, बिचमा छाड्ने
क्रम जारी नै थियो ।

Advertisement

केहि उत्साह र उत्सवका
कुराहरु हुदै थिए ।
जब कोरोना भाइरस
तिमी कोरा लाउँदै
चिनबाट विश्व भर्मण हिड्यौ ।
तब, विश्व युद्ध भन्दा कडा
महाभुकम्प भन्दा कडा
महात्रास लिएर आयौ ।

आज सिङ्गो ब्रह्माण्ड हल्लिएको छ
आणविक शक्ति सप्पन्न महाशक्तिहरु पनि
त्राइ त्राइ भैरहेका छन् ।
अकालमा धेरैले
आफ्नो जीवन गुमाइरहेका छन् ।
तर, तिम्रो यो अँध्यारो हर्कत
धेरै टिक्नेवाला छैन ।
आधिबेरी धेरै चल्नेवाला छैन ।
कोरोना तिम्रो अब छिट्टै नै
सर्वनास हुनेछ ।


अव फेरि सुनौलो बिहानी फिर्नेछ
सबैले फेरी खुसीको शास फेर्नेछ ।
फेरी सनातन दैनिकी चल्नेछन !!

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पहिलो टी-२० मा युगान्डासँग नेपाल १२ रनले पराजित संसदको भोलिबाट ११औँ अधिवेशन सुरु हुने, यस्तो छ कार्यसूची ओलीले राम नेपालमा जन्मेको दाबी गरिरहँदा मोदीले भने– भारतमा भव्य राम मन्दिर बन्दा नेपाली पनि उत्तिकै खुसी छन् २२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा बुटवलमा खेलराज पाण्डेय बाबुराम भट्टराई भन्दा २१६३ मतले अघि छत्रदेव गाउँपालिकाको अध्यक्ष कांग्रेस र उपाध्यक्ष एमालेले जित्यो कतै १ भोट, कतै शून्य तिलोत्तमामा चापागाईँ खाँण भन्दा ८ मतले अघि चुनाव चिन्ह दाङमा दुई पालिकाका र ३९ वडाको नतिजा सार्वजनिक भक्तपुरमा नेमकिपाको ‘क्लिन स्विप’ विजयी उत्सव मनाउन आउँदै गरेको गाडीमा करेन्ट लागेर मृत्यु हुनेको सनाखत एमालेले सत्ता गठबन्धनमाथि लगाएको आरोपप्रति कांग्रेसको आपत्ति, ‘नतिजाले एमाले अत्तालियो’ भारतीय प्रधानमन्त्री माेदीकाे भ्रमणले लुम्बिनी क्षेत्रका बजार बन्द देउवा र मोदीद्वारा संयुक्त रुपमा ‘बुद्धिस्ट कल्चर एण्ड हेरिटेज सेन्टर’ को शिलान्यास शुद्धोधन गाउँपालिका–४ को वडाध्यक्षमा कांग्रेसका अधिकारी विजयी विजयी उत्सव मनाउन आउँदै गरेको गाडीमा करेन्ट लागेर २ जनाको मृत्यु स्थापितभन्दा बालेन २८७५ मतले अगाडि गोरखामा एमाले उम्मेदवार १ मतअन्तरले विजयी भएपछि तनाव, सर्वदलीय बैठक बस्दै