४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022


सुमन के.सी.
दाङ्ग । भारतबाट नेपालगञ्ज हुँदै तुलसीपुर आउन लागेका २६ जना भारतीय नागरिकलाई फिर्ता गरिएको छ । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको जाँचका लागि स्थापना गरिएको हेल्थडेस्क तुलसीपुर १३ दमारगाउँबाट उनीहरुलाई फिर्ता पठाईएको हो । शनिबार नेपालगञ्जबाट तुलसीपुर तर्फ आउँदै गरेको बसमा सवार उनीहरुलाई सोधपुछ गर्दा भारत हुँदै नेपाल आएको खुलेपछि फिर्ता पठाईएको हो । उनीहरुले बिजौरीका विभिन्न ईट्टाभट्टामा काम गर्नका लागि तुलसीपुर आएको बताएका छन् । तर उनीहरुले आफुहरुको घर नेपालगञ्ज भने पनि स्थायी ठेगाना खुलेको छैन । उनीहरु शनिबार भारतको नानपारादेखि नेपाल आएको खुलेको हो ।

हेल्थडेस्कमा जाँच तथा सोधपुछ गर्ने क्रममा उनीहरुलाई फिर्ता पठाईएको तुलसीपुर उपमहानगरपालिका जनस्वास्थ्य प्रर्वद्धनका जनस्वास्थ्य निरीक्षक विमल केसीले जानकारी दिए । कोरोना भाईरस रोकथाम तथा उच्च सर्तकताका लागि तुलसीपुर उपमहानगरपालिकाले दुई स्थानमा हेल्थडेस्क स्थापना गरी जाँच गर्न सुरु गरेको छ । विशेषगरी भारतको नाकासँग जोडिएको जिल्ला भएकाले नेपालगञ्जदेखि तुलसीपुर आउने यात्रुहरुका लागि दमारगाउँ र हवाई यात्रा प्रयोग गर्नेहरुलाई लक्षित गदै टरिगाउँ एयरपोर्टमा हेल्थडेस्क स्थापना गरिएको छ । भारतमा समेत कोरोनाको संक्रमण देखिएको हुँदा उनीहरुलाई हाल तुलसीपुर आउन रोक लगाईएको हो । हालसम्म दुईवटा हेल्थडेस्कमा गरी झन्डै ११ हजार बढि नागरिकमा जाँच गरिएको छ । तर हालसम्म पनि कसैमा कोरोना भाईरस संकास्पद फेला नपरेको जनस्वास्थ्य निरीक्षक केसीले जानकारी दिए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एमाले अध्यक्ष ओली अस्वस्थ बुटवलको कालिकानगरमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा गुल्मीका ४० वर्षीय ज्ञवालीको मृत्यु रुपन्देहीको मायादेवी अध्यक्षमा पुनः कांग्रेसका चौधरी तिनाउ नदिमा डुबेर बुटवलका ८ वर्षिय रिदमको मृत्यु अर्घाखाँचीको सन्धिखर्कमा एमालेसँग गठबन्धन पराजित मतगणना सकिएका चितवनका तीनवटै पालिकामा एमाले विजयी नेप्से झिनो अंकले सुधार बुद्धका ज्ञान बाँड्दै बुटवल लेडि जेसिज पोखरामा मतगणनाका क्रममा विवाद, एमालेको नाराबाजी भरतपुरमा रेनुलाई १९ सय ६ मतको अग्रता गठबन्धनलाई पराजित गर्दै देवदह नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका ध्रुव खरेल विजयी भारतसँगको असमान व्यापार सम्बन्ध सच्याऔँ : बाबुराम भट्टराई निर्वाचन आयोगले दियो बढीमा पाँच दिनभित्र मतगणना कार्य सम्पन्न गर्न निर्देशन कालिकाका शिक्षकका लागि पुनर्ताजगी तालिम बुटवलमा बम बिस्फोट गराउने ३ जना पक्राउ युवाको हातमा सर्दै स्थानीय सरकारको साँचो बालेन साहले पाएको मत दलप्रतिको आक्रोश : हरिबोल गजुरेल विद्युत् प्राधिकरण टाट पल्टिने अवस्थामा जाँदै छ : योगेश भट्टराई भैरहवामा विजय जुलुसमा हिँडेकाे मिनी ट्रक दुर्घटना : २४ जना घाइते, ६ गम्भीर दाङको गढवा गाउँपालिकामा माओवादीका शर्मा विजयी