११ मंसिर २०७९, आईतवार

Nov 27, 2022

बुटवल । प्रदेश गौरवको योजनाको रुपमा रहेको लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालको गुरुयोजना प्रदेश योजना आयोगले प्रदेश सरकारलाई बुझाएको छ । सोमबार मुख्यमन्त्री तथा मन्त्रीपरिषद्को कार्यालयमा प्रदेश योजना आयोगका उपाध्यक्ष डा. ईश्वर गौतमले मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल समक्ष अस्पतालको गुरुयोजना बुझाएका हुन् ।

गुरुयोजना बुझदै मुख्यमन्त्री पोखरेलले गुरुयोजना निर्माण गरेकोमा योजना आयोगलाई धन्यवाद दिदैँ डिपिआर तयार भएसँगै मुख्य भवन निर्माण गर्ने प्रक्रियामा प्रवेश गर्ने बताए । साथै उनले व्यवसाहिक भवन बन्दा बन्दै निजी क्षेत्रले आफ्ना घर आफैँ भत्काउन लागेको दृश्य देखिएको बताए । सरकारले टहरा भत्कायो भन्ने कुरामा आपत्ति गर्नु नपर्ने उनले बताए । अत्याधुनिक भवन र अत्याधुनिक सुविधा सहितको अस्पतालमा मुख्य भवन १० तलाको निर्माण गर्ने योजना रहेको छ । निर्माण सम्पन्न गर्नका लागि करसहित १४ अर्बको बजेटको अनुमान गरिएको छ । निकट भविष्यमा २० तलाको भवन बनाउने योजना रहेको छ ।

अहिले अस्पतालको नजिक रहेको वनको जग्गामा क्वाटर, अस्पतालको छतमा हेलिप्याड समेत हुने भएको छ । हेलिप्याडबाट सिधै इमर्जेन्सीमा झर्ने लिफ्ट हुने गरी गुरुयोजना निर्माण गरिएको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

इलाम १ र सुनसरी ४ मा रोकिएको मतगणना सुरु मोटरसाइकल दुर्घटनामा चालकको मृत्यु क्युएफएक्स बुटवलले तेस्रो वार्षिकत्सोवको अवसरमा टिकटमा छुट लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयले १८ औं स्थापना दिवस सप्ताहव्यापी मनाउँदै देउवाका ६ मन्त्री पराजित आमनिर्वाचनमा राप्रपाको फड्को लुम्बिनी प्रदेशमा एमाले बन्यो ठूलो दल यी तीन उम्मेदवार, जसले अर्घाखाँचीमा सबैभन्दा कम मत प्राप्त गरे उत्तर कोरियाको लक्ष्य विश्वको बलियो आणविक शक्ति प्राप्त गर्नु होः किम जोङ उन चितवनमा गैंडा मृत्यु प्रकरणमा मुछिएका ठेकेदारलाई लुम्बिनीमा ३ अर्बको ठेक्का ! १५७ क्षेत्रको मतपरिणाम सार्वजनिक, कुन पार्टीले कति सिट जित्यो ? अमेरिकामा हुवावे र जेडटीइले उत्पादन गरेका दूरसञ्चार उपकरण विक्रीमा प्रतिबन्ध रेल्वे कम्पनीले कर्मचारी भर्ना खुलायो, चालकदेखि टेक्निसियनसम्म १० जना माग प्रत्यक्षतर्फ १५४ सिटको टुङ्गो लाग्दा यी ११ स्थानमा बाँकी गुल्मीमा धान उत्पादन घट्यो, करिब २८ हजार मेट्रिकटन उत्पादन तुराँग वहुप्राविधिक शिक्षालय विपन्न विद्यार्थीकाे सहारा एमाले उपाध्यक्ष सुवासचन्द्र नेम्वाङ विजयी गिरिराजमणिलाई हराउँदै एमालेका लक्ष्मी महतो विजयी आफूमाथि गोली प्रहार भएपछि पहिलो पटक सार्वजनिक कार्यक्रममा देखिए खान प्रचण्ड र भारतीय राजदूत श्रीवास्तवबीच भेटवार्ता