ताजा अपडेट »

गाजामा युद्दबिराम गराउनु पर्ने चीनको माग, युद्द नरोक्न अमेरिकन भिटोमा आपत्ति

शुक्रबार, ११ फागुन २०८०, ११ : २९
52 Shares

न्युयोर्क । गाजामा इजरायली हमला तत्काल रोक्न चीनले माग गरेको छ । चीनले प्यालेस्टाइनी भुमीमा इजरायली हमलाले हजारौं निर्दोषको ज्यान गएको भन्दै त्यसलाइ रोक्नु पर्ने जनाएको हो । ‘गाजामा तत्काल युद्धविराम अन्तर्राष्ट्रिय समुदायको ‘साझा चाहना’ हो, चीनका राष्ट्रसंघीय राजदूत झाङ जुनले भने

संयुक्त राष्ट्र सुरक्षा परिषद्मा बोल्दै संयुक्त राष्ट्रका लागि चीनका प्रतिनिधि झाङ जुनले गाजामा युद्धविराम ‘निर्दोष जीवन बचाउन र व्यापक युद्ध रोक्नको लागि अत्यावश्यक आवश्यकता’ भएको बताएका  हुन् ।गाजामा तत्काल युद्धविरामको लागि आह्वान गर्ने प्रस्तावमा बुधबार आफ्नो भिटो प्रयोग गरेकोमा अमेरिकाको चीनले तिव्र आलोचनासमेत गरेको थियो । उसले  वाशिंगटनलाई जिम्मेवार मनोवृत्ति देखाउन र स्थापित सहमतिको सम्मान गर्न पनि आह्वान गरेको छ ।

उनले भने,  ‘अन्तर्राष्ट्रिय समुदायले व्यक्त गरेको साझा इच्छा र काउन्सिलको भारी बहुमतको सहमति तत्काल युद्धविराम हो।’

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।