१५ मंसिर २०८०, शुक्रबार

Dec 1, 2023

काठमाडौं । आईसीसीले सन् २०२३ को विश्वकप खेल्ने खेलाडीको टोली तयार गरेको छ । यसमा पाँच देशका १२ खेलाडीलाई स्थान दिइएको छ । आईसीसीले यसलाई ‘टिम अफ द टुर्नामेन्ट’ भनेको छ ।

Advertisement

आईसीसी विश्वकप टोलीमा सबैभन्दा बढी ६ खेलाडी भारतका छन् । टोलीको कमाण्ड पनि भारतीय कप्तान रोहित शर्मालाई सुम्पिएको छ । आइतबार अहमदाबादमा भएको फाइनलमा अष्ट्रेलियासँग भारतीय टोली पराजित भएको थियो ।

अस्ट्रेलियालाई च्याम्पियन बनाएका र फाइनलमा म्यान अफ द म्याच चुनिएका ट्राभिस हेडले आइसीसी टोलीमा स्थान पाउन सकेका छैनन् । फाइनलमा हेडले १३७ रन बनाएका थिए ।

यो टोलीमा दुई अस्ट्रेलियाली खेलाडी ग्लेन म्याक्सवेल (४०० रन) र एडम जाम्पा (२३ विकेट)ले स्थान पाएका छन् ।

भारतका ६ खेलाडी

टोलीमा सबैभन्दा बढी ६ खेलाडी भारतका छन् । रोहित शर्मा (५९७ रन) टिमको कप्तान बनेका छन् । टोलीमा परेका भारतीय खेलाडीमा विराट कोहली (७६५ रन), केएल राहुल (४५२ रन), रविन्द्र जडेजा (१२० रन र १६ विकेट), जसप्रित बुम्हार (२० विकेट) र मोहम्मद शामी (२४ विकेट) छन्।

यो टोलीमा दक्षिण अफ्रिकाका क्विन्टन डी कक (५९४ रन) र जेराल्ड कोएट्जी (१२औं खेलाडी), न्यूजिल्याण्डका ड्यारेल मिचेल (५५२ रन) र श्रीलंकाका दिलशान मधुशंका (२१ विकेट) छन्।

टोली छनोट गर्नेमा इयान बिशप, तीन कमेन्टेटर, एकजना पत्रकार र आईसीसीका महाप्रबन्धक वासिम खान थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सेलरोटी पकाउँदा इराकमा सांसदका आफन्त सवार गाडीमा बम आक्रमण, १० को मृत्यु पूर्व गृहमन्त्री खाँण थुनामुक्त हुने नहुने बारे आज फैसला हुँदै केपी ओली टी-२० को फाइनल आज मधेस प्रदेश र आर्मी भिड्दै नेपालमा लगानी गर्न प्रधानमन्त्रीको आग्रह आज ३६औँ विश्व एड्स दिवस युवाहरु मिलेर बुटवलमा खोले ३ करोड लगानीमा ग्याष्ट्रो सेन्टर आजबाट बागमती प्रदेश महिला क्रिकेटको तयारी सुरू लुम्बिनीमा छाडा चौपायाको व्यवस्थापन गर्न कोष र नगरपालिकाविच सहकार्य बौद्व शिक्षाबाट विश्वमा शान्ति फैलाउन सकिन्छ : प्रदेश प्रमुख शेरचन हरियाली प्रबर्द्धनमा नमस्ते एकेडेमी भूकम्प प्रभावितलाई दोस्रो किस्ताको रकम दिन ढिलाइ गरिँदैन : गृहमन्त्री आम्दा अस्पतालमा सुत्केरी मृत्यु प्रकरण : ३ दिनदेखि शव अस्पतालको गेटमा बाग्लुङका कांग्रेसका क्षेत्रीय सभापति पक्राउ, आरोप- मापसे गरी प्रहरीमाथी कुटपिट एमालेमा फर्किए नेकपा एसका बैतडी इन्चार्ज र अध्यक्ष, बैतडीमा एस रित्तिएको एमाले दावी नक्कली शरणार्थी प्रकरणमा जवाफी बहस जारी, खाँणलाइ थुनामुक्त गर्न माग रविको राजनीतिक प्रतिवेदन – प्रदेश भ्रष्टाचारको केन्द्र र कार्यकर्ता भर्तीकेन्द्र बन्याे, विकल्प सोच्नुपर्छ आगो ताप्ने क्रममा जलेर मृत्यु विपिनका बाआमा भन्छन्– समाचार हेर्दै रात बित्छ सुनको मूल्य स्थिर