१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

बुटवल । काठमाण्डौ उपमहानगरका मेयर बालेन शाहले एमाले नेता भिम रावलले उठाएको प्रश्नको जबाफ सामाजिक सञ्जालबाट फर्काएका छन् । अमेरिकी राजदुतसँग भेटेकोप्रति एमाले नेता रावलले प्रश्न उठाएपछि बालेनन्ले प्रराष्ट्र मन्त्रालयबाट अमेरिकी राजदुतले अनुमती लिएर आफूलाई भेट्न आएको स्पष्ट पारेका छन् ।

अमेरिकी राजदुतले आफूलाई पटक-पटक भेट्न खोजेपछि परराष्ट्र मन्त्रालयमा अनुमती लिन आग्रह गरेको र सोही अनुसार उनीहरु आएर आफूलाई भेट गरेको उल्लेख गरेका छन् । सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमा बालेनले लेखेका छन्-‘अमेरिकी राजदूतले हामीसँग पटक पटक भेट्न खोज्दा हामीले चाहिँ बरु उल्टै उहाँलाई परराष्ट्र मन्त्रालयबाट अनुमति लिएर आउनुस् भनेका हौं र उहाँले अन्तिममा परराष्ट्र मन्त्रालयबाट अनुमति लिएर आएपछि मात्र हामीले भेट्ने अनुमति दिएका हौं ।’

मेयर बालेन शाहले विदशीसँग सहयोग माग्नै कुनै रहर नभएको उल्लेख गर्दै आर्थिक सहयोग गर्ने अमेरिकी राजदुतको प्रस्तावलाई अस्वीकार गरेको उल्लेख गरेका छन् । उनीहरुलाई बरु अमेरिकामै नेपाली सभ्यताको मन्दिर निर्माणका लागि आर्थिक सहयोग गर्न तयार रहेको सुझाब दिएको बालेनले बताएका छन् । सामाजिक सञ्जालमा उनले लेदेका छन्-‘हामीलाई तपाईंहरू जस्तो विदेशीसँग सहयोग माग्ने कुनै रहर छैन । उहाँले (अमेरिकी राजदुत) हामीलाई आर्थिक सहयोग गर्ने प्रस्ताव लिएर आउनुभएको थियो तर हामीले हामी चाहिँ अमेरिकामा नेपाली सभ्यता झल्काउने मन्दिर अथवा पाटी पौवा बनाइदिन सहयोग गर्छौँ भनेर पठाएका छौँ। र थप एमसीसी मार्फत विद्युत विदेशीलाई बेच्ने भन्दा पनि त्यो विद्युत नेपाल मै प्रयोग गरेर आर्थिक उन्नति गर्नु पर्छ भन्ने धारणा व्यक्त गरेका छौँ ।’

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड