१४ माघ २०७९, शनिबार

Jan 28, 2023

गुल्मी । रुरु नेपालकै ऐतिहासिक र धार्मिक धरोहर रुरुधामको भौतिक विकास जोडतोडले बन्दै गर्दा यसक्षेत्रका व्यवसायी हरुपनि लगानिका लागि उत्साहित भएका छन । यतिबेला रुरुधाम रिडीको सँरचनात्मक विकास जारी छ । नेपालकै एकमात्र तिनमुखे पुलको निर्माण कार्य सम्पन्न सँगै कालिगण्डकी नदि र रिडीखोला तटबन्ध निर्माण , स्थानीय मठ मन्दिर सुधार मुक्तिनाथ जोडने कालिगण्डकी करिडोरको स्तरोन्नति ले अब रुरुधामलाई पछि फर्केर हेर्नू पर्ने आवस्यकता छैन ।

Advertisement

सायद यसैले पनि रुरुधाममा व्यवसायिक आकर्षण र अझै त्यसमा पनि होटल व्यवसायमा लगानी ह्वात्तै बढेको छ । रुरुधाममा सुविधा सम्पन्न होटल क्राउन, होटल बिहानी , होटल रायमाझी ,होटल शान्तिपुरे लगाएतले गुणस्तरीय सेवा दिईरहेका छन जसको कारणले रुरुधाममा आउने पर्यटक हरुलाई रिडीमा वास बस्न र खानपानमा सजिलो भएको छ । रुरुक्षेत्र गाउँ पालिका ३ थोर्गाका नारायण ज्ञवालीले करिव तीन करोडको लगानिमा रिडीबजारमा सुविधा सम्पन्न होटल क्राउन सन्चालन गरेका छन भने शैलेन्द्र दर्लामीले होटल बिहानी ,बिक्रम रायमाझीले रायमाझी होटल र प्रेम श्रेष्ठले होटल शान्तिपुरे मार्फत गुणस्तरीय सेवा प्रदान गरिरहेका छन । र अन्य साना ठुला होटल त दर्जनौं छन ।

आन्तरिक पर्यटक मात्र आईरहँदा कार्तिक महिनामा रिडीबजारमा विदेशी पर्यटकहरु पनि आएको होटल क्राउनका सन्चालक नारायण ज्ञवालीले बताए । विदेशी पर्यटक पनि आउन थालेका छन यसले रुरुक्षेत्रको पर्यटन क्षेत्रमा नयाँ आशा जगाएको छ ज्ञवालीले भने । कालिगण्डकी करिडोरको बसपार्क लामाचौपारी खण्डमा सडक सँगै जोडेर अधिकाँश होटल निर्माण भएका छन । यी होटल हरुमा यतिवेला सुविधा सम्पन्न तातो र चिसो पानी एसि समेत जडान भएका छन । साना ठुला सभा सम्मेलन ,पुजा पाठ विवाह ब्रतबन्धका लागू सेमिनार हलको पनि सन्चालनमा आएका होटल हरुमा व्यवस्था गरिएको छ ।

केही होटल हरुबाट रुरुधामको ऋषिकेश मन्दिर काली र रिडीको सँगम स्याङ्जाको किपट क्षेत्र आँखाको धित नमरुन्जेल हेर्न पाईन्छ । नेपाली चाईनिज ईण्डियन र कन्टिनेन्टल खानाको स्वाद पस्किरहेको यि होटलमा पिज्जा बर्गर र ममका विविध स्वाद र लोकल माछा प्राथमिकतामा छन भने हरेक होटलमा एकसय पचास जनालाई एकै पटक खाना खुवाउन सक्ने गरि व्यवस्थापन गरिएको छ । यो क्षेत्रमा अत्यधिक धार्मिक पर्यटक र मलामि हरु आ हुँदा हामिले शाकाहारी भान्साको छुट्टै व्यवस्था गरेका छौँ बिहानी होटलका सन्चालक शैलेन्द्र दर्लामीले भने ।

हामिले धेरै तिर्थ यात्रु मलामी हरुले दुख पाएको बस्ने खाने खाने ठाउँ नभएको महशुस गरेका छौँ त्यसैले त्यहि प्रकारको सुविधा चौविसै घण्टा दिने तयारी गरेका छौँ होटल क्राउनका सन्चालक नारायण ज्ञवालीको भनाई छ । रुरुधाम धार्मिक पर्यटनको केन्द्र बन्नेमा दुईमत छैन । विस्तारै विकासको पदचिन्हलाई पछ्याउँदै अगाडि बढेको रुरुधामको प्रचारप्रसारले यो क्षेत्रलाई अन्तराष्ट्रिय पर्यटक हरुको गन्तव्य बनाउन मद्दत पुर्याउन सक्ने देखिन्छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

यस्तो रहनेछ आजको मौसम सर्वोच्चको फैसलाले रविको रफ्तारमा रोक एसईई परीक्षा चैत १७ गतेदेखि (तालिकासहित) रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी