१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

भैरहवा । रुपन्देहीमा मतगणना सकिएको छ । रुपन्देहीको अन्तिम मतगणना अनुसार नेकपा एमाले ३ क्षेत्रमा बिजयी भएको छ भने नेपाली कांग्रेस कुनै पनि क्षेत्रमा जित निकाल्न सकेन । नेपाली कांग्रेसका केन्द्रिय सदस्य बालकृष्ण खाँण र राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका दिपक बोहरा बिच कडा टक्कर भए पनि अन्ततः खाँण पराजित भएका छन् ।

Advertisement

रुपन्देही जिल्लाको अन्तिम मत परिणाम अनुसार प्रतिनिधि सभा तर्फ रुपन्देही क्षेत्र नम्बर १ मा नेकपा एमालेका छविलाल विश्वकर्मा विजयी भएका छन् । क्षेत्र नम्बर १ का निर्वाचन अधिकृत श्याम श्रेष्ठका अनुसार विश्वकर्माले २४ हजार ८ सय ७२ मत पाए भने उनका निकटतम् प्रतिद्धन्द्धी स्वतन्त्र उम्मेदवार घनश्याम भुषालले २१ हजार ३ सय ८ मत ल्याएका छन् । नेकपा एमालेका सचिव समेत रहेका छविलाल नेकपा एमालेकै पूर्व नेता भुषाललाई ३ हजार ५ सय ६४ मतले पराजित गरेका छन् ।

रुपन्देह निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ मा नेकपा एमालेकै उपाध्यक्ष बिष्णु पौडेल लगातार चौथो पटक जित निकालेका छन् । पौडेल २७ हजार १ सय ४८ मतले विजयी भएका हुन् । उनको निकटतम् प्रतिद्धन्द्धी राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीका गणेश पौडेल २५ हजार ७ सय ८५ मत ल्याए पनि पराजित भए । सत्ता गठबन्धनको समर्थन प्राप्त राष्ट्रिय जनमुक्ति पार्टीका उम्मेदवार केशव बहादुर थापा मगरले २२ हजार १० मत पाए ।

कडा टक्कर भएको रुपन्देही निर्वाचन क्षेत्र नम्बर ३ मा अन्ततः राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका दिपक बोहरा २ हजार ६ सय ८१ मतान्तरले विजयी भएका छन् । सबैको चासोको केन्द्र रहेको रुपन्देही–३ को नतिजा सबै भन्दा ढिलो आएको थियो । मूख्य निर्वाचन अधिकृत कृष्णराम कोइरालाका अनुसार रुपन्देही–३ मा राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका दिपक बोहराले ३६ हजार ७ सय १७ मत पाए । । यस्तै नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार बालकृष्ण खाँणले ३४ हजार ३६ मत ल्याए ।

रुपन्देही निर्वाचन क्षेत्र नम्बर ४ मा लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टीका वरिष्ठ नेता समेत रहेका सर्वेन्द्रनाथ शुक्ल तेश्रो पटक विजयी भएका छन । शुक्ल २८ हजार मत ल्याई विजयी घोषित भए । उनका निकटतम् प्रतिद्धन्द्धी नेपाल कांग्रेसका प्रमोद कुमार यादव २२ हजार ७ सय ४ मत पाएको निर्वाचन अधिकृत देवेन्द्र आचार्यले जानकारी दिए । यादव यस अघि सोही क्षेत्रबाट सांसद चुनिएका थिए ।

रुपन्देही क्षेत्र नम्बर ५ मा नेकपा एमालले सहज जित निकालेको छ । तिलोत्तमा नगरपालिकाका निर्वतमान प्रमुख समेत रहेका बासुदेव घिमिरेले नेपाली कांग्रेसका भरत कुमार शाहलाई पराजित गरेका छन् । घिमिरे ३६ हजार ८ सय २२ मत पाउदा निर्वतमान सांसद समेत रहेका शाहले २७ हजार १ सय २० मत मात्र पाएका छन् । प्रदेश सभा तर्फ रुपन्देहीमा मिश्रित परिणाम देखिएको छ । प्रतिनिधि सभामा शून्य रहेको नेपाली कांग्रेस प्रदेश सभामा २ स्थानमा जित निकालेको छ । यस्तै नेकपा एमाले ४ स्थान, लोसपा २ स्थानमा, जनमत र राप्रपा ले १÷१ स्थानमा जित निकालेका छन् ।

पछिल्लो मत परिणाम अनुसार प्रदेश सभा तर्फ रुपन्देही क्षेत्र नम्बर १(क) मा राप्रपाका आशिष चौधरी (१७,७८५ मत), १(ख) मा नेपाली कांग्रेसका अब्दुल रज्जाक (२२,१८४ मत) विजयी भएका छन् । रुपन्देही निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ मा रहेको प्रदेश सभा तर्फको २ स्थानमै एमालेले जित निकालेको छ । रुपन्देही २(क) मा लिला गिरी (१७,६३२ मत) र भोजराज श्रेष्ठ (१६,२९८) विजयी भएका छन् ।

रुपन्देही निर्वाचन क्षेत्र नम्बर ३(क) मा लोसपाका सन्तोष कुमार पाण्डे (१४,९२८ मत ) तथा ३(ख) मा तुलसी प्रसाद चौधरी (१६,३९४मत) विजयी भएका छन् । । रुपन्देही निर्वाचन क्षेत्र नम्बर ४(क) मा लोसपाकै कन्हैया बनिया (१५,१५५ मत) र ४(ख) मा नेपाली कांग्रेसका वसिउद्दिन खाँन (११,३०५ मत) विजयी भएका छन् । क्षेत्र नम्बर ५(क) मा नेकपा एमालेका भुमिश्वर ढकाल (१९,०७८ मत) र ५(ख) मा जनमत पार्टीका चन्द्रकेश गुप्ता (१२,९४१ मत) विजयी भएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड