१६ मंसिर २०७९, शुक्रबार

Dec 2, 2022

५ वटा संघिय निर्वाचन क्षेत्र रहेको रुपन्देही जिल्लामा पछिल्लो मतपरिणाम अनुसार ३ स्थानमा नेकपा एमालेले अग्रता लिई रहेको छ । क्षेत्र नम्बर १, क्षेत्र नम्बर २ र क्षेत्र नम्बर ५ मा एमालेको अग्रता रहेको छ । यस्तै क्षेत्र नम्बर ३ मा नेपाली कांग्रेस तथा क्षेत्र नम्बर ४ मा लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टीका अग्रता रहेको छ ।

Advertisement

रुपन्देही जिल्लाको प्राप्त पछिल्लो मतपरिणाम अनुसार रुपन्देही निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ मा प्रतिनिधि सभा सदस्यका लागि नेकपा एमालेका छबिलाल विश्वकर्माले ४ हजार ४ सय १२ मत प्राप्त गरेका छन् । उनलाई स्वतन्त्र उम्मेदवार घनश्याम भुषाल ३ हजार ४ सय १८ मतले पछ्याई रहेका छन् । यस्तै नागरिक उन्मुक्ति पार्टीका धनिराम चौधरीले ३ हजार १ सय ५७ मत प्राप्त गरेको निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयले जानकारी दिएको छ ।

रुपन्देही निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ को प्रतिनिधि सभा सदस्यको लागि नेकपा एमालेका बिष्णु पौडेलले अग्रता लिई रहेका छन् । उनले ७ हजार ५ सय ५५ मत प्राप्त गरेका छन् । यस्तै राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीका गणेश पौडेल ६ हजार ८ सय ६९ र राष्ट्रिय जनमुक्ति पार्टीका केशव बहादुर थापा मगरले ५ हजार ५ सय २ मत प्राप्त गरेका छन् ।

रुपन्देही निर्वाचन क्षेत्र नम्बर ४ प्रतिनिधि सभा सदस्यमा लोसपाका सर्वेन्द्रनाथ शुक्ल १४ हजार २ सय ५१ मत पाउदा नेपाली कांग्रेसका प्रमोद यादवले ११ हजार ५ सय ९४ मत र जनमत पार्टीका भोपेन्द्र यादव ७ हजार ६ सय २९ मत पाएका छन् ।

रुपन्देही निर्वाचन क्षेत्र नम्बर ५ प्रतिनिधि सभा सदस्यमा नेकपा एमालेका बासुदेव घिमिरेले १९ हजार ५ सय ६५ मत पाएका छन् । उनका निकट्तम प्रतिद्धन्द्धी नेपाली कांग्रेसका भरत कुमार शाह हुन् । शाहले १४ हजार २ सय ६६ मत पाएका छन् ।

रुपन्देहीमा रहेको १० वटा प्रदेश सभा सदस्यको लागि भएको गणनामा मिश्रित नतिजा देखिएको छ । पछिल्लो मत परिणाम अनुसार रुपन्देही प्रदेश सभा १(१) मा राप्रपाका आशिष चौधरी २ हजार ६ सय ४३ मत पाएका छन् । उनलाई नेपाली कांग्रेसका बिश्वनाथ यादव २ हजार ३ सय ८० मत ल्याई पछ्याई रहेका छन् । यस्तै रुपन्देही प्रदेश सभा १(२) मा नेपाली कांग्रेसका अब्दुल रज्जाक ३ हजार ५ सय २४ मत ल्याएका छन् । नेकपा एमालेका दधिराम खरेल ३ हजार ३ सय ९० मतका साथ दोश्रो स्थानमा छन् ।

रुपन्देहीको प्रदेश सभा २(१) मा नेकपा एमालका लिला गिरि ९ हजार ६ सय ११ मत पाएका छन् भने उनका प्रतिद्धन्द्धी नेपाली कांग्रेसका दिर्घ बहादुर केसी ७ हजार ९ सय ५ मत पाएका छन् । प्रदेश सभा २(२) मा एमालेकै भोजराज श्रेष्ठ २ हजार १ सय १४ मत र नेकपा माओवादी बामदेव क्षेत्रीले १ हजार २ सय ५७ मत पाएका छन् ।

रुपन्देही प्रदेश सभा ३(१) मा लोसपाका सन्तोष पाण्डे ७ हजार ६ सय ५६ मत पाउदा जसपाका महेन्द्र यादव ५ हजार ४ सय ८४ मत ल्याएका छन् । प्रदेश सभा ३(२) को मतगणना अहिले सुरु भएको छ्रैन ।

रुपन्देही प्रदेश सभा ४(१) मा लोसपाका कन्हैया बनिया १५ हजार १ सय ३७ मत ल्याई विजयी भएका छन् । यद्दपी केही मत अन्य मतपेटिकामा रहेको हुन सक्ने स्म्भावनालाई हेर्दै उनलाई अहिले सम्म विजयी घोषणा नगरिएको निर्वाचन अधिकृत देवेन्द्र आचार्यले जानकारी दिए । ४(१) मा जनमत पार्टीका जितेन्द्रनाथ शुक्लले ९ हजार २ सय ५३ मत पाएका छन् भने नेपाली कांग्रेसका अष्टभुजा पाठक ८ हजार २७ मत पाएको निर्वाचन अधिकृत आचार्यले जानकारी दिए । रुपन्देही प्रदेश सभा ४(२) मा नेपाली कांग्रेसका वसिउद्दिन खान ९ हजार २ सय ४९ मतका साथ अग्रस्थानमा छन् । उनलाई जनमत पार्टीका अर्जुन प्रसाद जयसवाल ५ हजार ९ सय ७३ मतले पछयाई रहेका छन् । यस्तै लोसपाका मोहनलाल यादव ५ हजार ८ सय ९७ मत ल्याएका छन् ।

रुपन्दही प्रदेश सभा ५(१) मा नेकपा एमालेका भुमिश्वर ढकाल ११ हजार ५ सय १० मत र नेकपा माओवादीका बिनोद पहाडीले ७ हजार १ सय मत पाएका छन् । प्रदेश सभा ५(२) मा जनमत पार्टीका चन्द्रकान्त गुप्ता ९ हजार ८ सय ९५ मतमा साथ पहिलो स्थानमा छन् भने नेपाली कांग्रेसका फकरुद्दिन खान ८ हजार ६ सय ७२ मतले उनलाई पछयाई रहेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेवार कन्याहरुको ईहि शुरु भिम रावललाई बालेनको जवाफ: ‘तपाईंहरू जस्तो विदेशीसँग सहयोग माग्ने रहर छैन’ धनगढीमा शनिबार बिहानसम्म निषेधाज्ञा थप कैलाली प्रहरीको नियन्त्रणमा रहेका विद्यार्थीलाई रिहाइ गर्न विद्यार्थी संगठनहरूको माग आज बिहानदेखि रोकिएको बाजुराको मतगणना पुनः सुरु सरसफाइकर्मीका परिवारलाई स्वरोजगार र उद्यममा जोड्छौ: पाण्डे बैतडी हत्या प्रकरण : दोषिलाई तत्काल कानुनी दायरामा ल्याउन कर्मीको माग कम्बोडिया पठाइदिन्छु भन्दै ठगी गर्ने व्यक्ति पक्राउ निबन्ध लेखन प्रतियोगितामा इडन प्रथम वर्तमान निर्वाचन कानूनसँग सन्तुष्ट छैनौं : प्रमुख आयुक्त थपलिया माओवादी केन्द्रसँग पार्टी एकता हुने हल्ला निराधार : एकीकृत समाजवादी भीम रावलको प्रश्न : परराष्ट्र मन्त्रालयको अनुमतिमा बालेन साहले अमेरिकी राजदूतलाई भेटेका हुन् ? अपाङ्गताको न्यायमा पहुँच सहजताका लागि साझा पहल जरुरी अघिल्लाे चुनावमा दुई लाख मत कटाएकाे विवेकशील साझालाई समानुपातिकतर्फ ७८९ मत मात्र कांग्रेसबाट समानुपातिकतर्फ को-को पुरुष सांसद बन्लान्, यस्तो छ हिसाब किताब पश्चिम नवलपरासीमा भन्सार छलेको ३० क्वीन्टल चिनी बरामद सरकारमा युवाहरुले नेतृत्व लिनु पर्छः डा.चन्द्र भण्डारी बाजुरापछि दोलखा (ख) मा पनि रोकियो मतगणना निषेधित क्षेत्रमा प्रदर्शन भएपछि धनगढीमा ८ राउन्ड हवाइ फायर, दर्जन बढी विद्यार्थी पक्राउ कपिलवस्तुमा भारतीय नागरिकमाथि गोली प्रहार