१७ माघ २०७९, मंगलवार

Jan 31, 2023


बुटवल । त्रिभुवन विश्व विद्यालय ( IOE) ईस्टिच्युट अफ ईन्जिनियरिङ अध्ययन सस्थानले लिएको प्रवेश परिक्षा बुटवलको कान्ति माबिका प्रशान्त पाैडेल उत्कृष्ट २२ नम्बरमा परेका छन् । सो परिक्षामा ९ हजार ५ सय परिक्षार्थीले स्नातक तहमा ईन्जिनियरिङ विद्याका विभिन्न क्षेत्रमा अध्ययनका प्रवेश परिक्षा दिएका थिए ।

Advertisement

यहि २४ गते सार्वजनिक भएको प्रवेश परिक्षाकाे नतिजामा लुम्बिनी प्रदेश सरकारले नमुना विज्ञान विद्यालयका रुपमा अगाडि बढाएकाे कान्ति माध्यमिक विद्यालयका प्रशान्त पाैडेलले उत्कृष्ट २२ नम्बरमा नाम निकाल्न सफल भए भने उनी सँगै प्रशान्त रेग्मीले पूर्ण छात्रवृत्तिमा पढ्नका लागि नाम निकालेका छन ।

यसैगरी साे विद्यालयबाट कक्षा १२ विज्ञान विषय उतिर्ण गरेका अन्य १३ जना विद्यार्थीले आंशिक छात्रवृत्तिमा नाम निकाल्न सफल भएको कुरा प्राधानाध्यक गाेविन्द ज्ञवालीले जानकारी दिए । विद्यालयले हरेक हप्ता स्नातक तहका प्रवेश परिक्षाकाे तयारीलाई सहयोग पुग्ने गरि आन्तरिक परिक्षा लिने र हरेक दिन एक अतिरिक्त कक्षा थप गरेर विद्यार्थीहरुलाई तयारी कलास दिने गरेकाेले यस प्रकारकाे नतिजा प्राप्त भएको कुरा ११ र १२ का विज्ञान समुहका ईन्चार्ज माेहन भट्टराईले बताए ।

याे सँगै पछिल्लो समयमा रुपन्देहीका सामुदायिक तथा सस्थागत विद्यालयले माध्यमिक तहकाे विज्ञान शिक्षाक्षेत्रमा चमत्कारीक परिवर्तन गरेको कुरालाई पछिल्लो समयका प्राविधिक धारका स्नातक तहका प्रवेश परिक्षाहरुका नतिजाले प्रमाणित गरेकाे छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्रधानमन्त्री र रवि लामिछानेबीच भेटवार्ता प्रि-ओपन सेसनमा नेप्से २.९१ अंकले बढ्यो बालापन झल्काउने गणेशको ‘चियावाला’, हजुरबुवादेखिको पेशालाई नयाँ स्वरुपमा ‘ब्राण्डिङ’ मन्नतको बालकोनीमा किन जान्छन् शाहरुख ? सहकारीको ऋण चुक्ता नगर्ने आठ ऋणीको जग्गा रोक्काका लागि मालपोतमा निवेदन वृद्धाभत्ता नदिएको भन्दै छोराले गरे बन्चरोले हानेर आमाको हत्या प्रचण्डलाई नेकपा एसको ज्ञापनपत्र- चरम आर्थिक संकट पर्‍याे (पूर्णपाठ) बैतडीका २० बर्षीय युवक चार दिनदेखि बेपत्ता प्रधानमन्त्री प्रचण्डलाई भेट्न बालुवाटार पुगे रवि लामिछाने मर्स्याङ्दीपारीबाट वैकल्पिक सडक स्तरोन्नति गर्न पहल यस्ताे छ विदेशी मुद्राकाे विनिमय दर डिएसपीसहित ८ सुरक्षाकर्मी मारिएको टिकापुर घटनाको सर्वोच्चमा आज पेसी आजको मौसमः कर्णाली र लुम्बिनीमा पानी पर्न सक्ने, हिमाली भु–भागमा हिउँ पर्ने लुम्बिनीमा राष्ट्रियसभा उपनिर्वाचनको अन्तिम तयारी, तीन उम्मेदवार सार्वजनिक दाङमा कारागारमा रहेकी महिलामाथि करणी आरोपमा एक पक्राउ अश्लील भिडियो बनाई महिलाकाे चरित्रहत्या गर्ने पक्राउ सेयर बजार ४१ अंकले घट्यो माओवादी स्थायी समिति बैठक बुधबार, गृहमन्त्रीबारे छलफल हुने कर्नाटक कन्सर्टमा कैलाश खेरमाथि आक्रमण चन्दा आतंक गर्ने जनतान्त्रिक मुक्ति मोर्चाका संयोजकसहित ४ जना कपिलवस्तुमा पक्राउ