१६ मंसिर २०७९, शुक्रबार

Dec 2, 2022

काठमाडौं । विश्व फुटबल महासङ्घ (फिफा) को नयाँ वरीयतामा नेपालले एक स्थान सुधार गरेको छ । फिफाले बिहीबार सार्वजनिक गरेको पछिल्लो वरीयतामा नेपाल एक सय ७५औं वरीयतामा उक्लिएको हो ।

Advertisement

यसअघि नेपा एक सय ७६औं स्थानमा थियो । नेपालले हालै दशरथ रङ्गशालामा भएको बङ्गलादेशबीचको मैत्रीपूर्ण खेलमा जित निकालेका कारण वरीयतामा सुधार गरेको हो ।

असोज ११ गते भएको मैत्रीपूर्ण खेलमा नेपालले बङ्गलादेशलाई ३–१ गोलले हराएको थियो । नेपालको जितमा अन्जन विष्टले ह्याट्रिक गरेका थिए।

दक्षिण एसियाली देशहरुमा नेपाल तेस्रो स्थानमा छ । शीर्षस्थानमा रहेको भारत एक सय ६ स्थानमा छ । भारतपछि दोस्रो स्थानमा रहेको माल्दिभ्स एक सय ५४औं स्थानमा छ ।यसैगरी भुटान एक सय ८५औं, बङ्गलादेश एक सय ९२औं, पाकिस्तान एक सय ९८औं र श्रीलङ्का दुई सय सातौं स्थानमा छ ।

फिफा वरीयताको समग्र शीर्षस्थानमा ब्राजिल, दोस्रो स्थानमा बेल्जियम, तेस्रो स्थानमा अर्जेन्टिना, चौथो स्थानमामा फ्रान्स र पाँचौं स्थानमा इङ्ल्यान्ड छ । यसैगरी इटाली, स्पेन, नेदरल्यान्ड्स, पोर्चुगल र डेनमार्क समग्र छैटौंदेखि १०औं स्थानमा छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेवार कन्याहरुको ईहि शुरु भिम रावललाई बालेनको जवाफ: ‘तपाईंहरू जस्तो विदेशीसँग सहयोग माग्ने रहर छैन’ धनगढीमा शनिबार बिहानसम्म निषेधाज्ञा थप कैलाली प्रहरीको नियन्त्रणमा रहेका विद्यार्थीलाई रिहाइ गर्न विद्यार्थी संगठनहरूको माग आज बिहानदेखि रोकिएको बाजुराको मतगणना पुनः सुरु सरसफाइकर्मीका परिवारलाई स्वरोजगार र उद्यममा जोड्छौ: पाण्डे बैतडी हत्या प्रकरण : दोषिलाई तत्काल कानुनी दायरामा ल्याउन कर्मीको माग कम्बोडिया पठाइदिन्छु भन्दै ठगी गर्ने व्यक्ति पक्राउ निबन्ध लेखन प्रतियोगितामा इडन प्रथम वर्तमान निर्वाचन कानूनसँग सन्तुष्ट छैनौं : प्रमुख आयुक्त थपलिया माओवादी केन्द्रसँग पार्टी एकता हुने हल्ला निराधार : एकीकृत समाजवादी भीम रावलको प्रश्न : परराष्ट्र मन्त्रालयको अनुमतिमा बालेन साहले अमेरिकी राजदूतलाई भेटेका हुन् ? अपाङ्गताको न्यायमा पहुँच सहजताका लागि साझा पहल जरुरी अघिल्लाे चुनावमा दुई लाख मत कटाएकाे विवेकशील साझालाई समानुपातिकतर्फ ७८९ मत मात्र कांग्रेसबाट समानुपातिकतर्फ को-को पुरुष सांसद बन्लान्, यस्तो छ हिसाब किताब पश्चिम नवलपरासीमा भन्सार छलेको ३० क्वीन्टल चिनी बरामद सरकारमा युवाहरुले नेतृत्व लिनु पर्छः डा.चन्द्र भण्डारी बाजुरापछि दोलखा (ख) मा पनि रोकियो मतगणना निषेधित क्षेत्रमा प्रदर्शन भएपछि धनगढीमा ८ राउन्ड हवाइ फायर, दर्जन बढी विद्यार्थी पक्राउ कपिलवस्तुमा भारतीय नागरिकमाथि गोली प्रहार