१७ मंसिर २०७९, शनिबार

Dec 3, 2022

परासी । लगातारको वर्षाको कारण नारायणी नदीको बाढी सुस्ता बस्तीमा पस्न सुरु भएको छ । नारायणी नदीको बाढी पश्चिम नवलपरासीको पारीको सुस्ता गाँउमा पस्दा सुस्तावासी जोखिममा परेको बताएका छन् ।

Advertisement

सुस्तामा बनाएको १ न. ठोकर नजिकको बांध टुटेको छ र सुस्तामा रहेको शशत्र क्याम समेत डुबानमा परेको हुनाले सुस्तामा थप जोखिम बढेको सुस्ताबाट रबिन्द्र जैसवालले जानकारी दिएका छन्। सुस्ताको थारु टोल हुदै वस्तीमा बाढी पसेको र पानीको सतह हिजो भन्दा आज बढी भएको हुनाले सतर्कता अपनाउनुपर्ने प्रमुख जिल्ला अधिकारी श्रवण कुमार पोखरेलले जानकारी दिएका छन् ।

पानीको सतह निरन्तर बढ्ने क्रममा रहेकाले सुस्ता जोखिममा रहेको सुस्ता गाँउपालिकाका अध्यक्ष टेकनारायण उपाध्यायले बताए । प्रदेश सरकारले बनाएको जनता आवाससम्म पानी नपुगेपनि कच्चि घरमा पानी पसेको उनले जानकारी दिए । पूर्वी नवलपरासीको त्रिवेणीमा रहेको गण्डक बाँधमा अहिले प्रतिसेकेन्ड ४ लाख ४० हजार क्युसेक पानीको बहाव रहेको गण्डक बाँधका नेपाली सम्पर्क अधिकारी अमित खड्काले जानकारी दिए ।

बाँधको संरचना पुरानो र कमजोर भएकाले तिन लाख ६७ हजार क्यूसेक पानी पुगेपछि खतराको तह मानिन्छ । पानीको वहाब बढ्न थालेपछि विहिबार हिजो बिहानै बाट गण्डक बाँधका सबै ३६ ओटा ढोका खोलिएका छन् । गण्डक बाँधका कारण पश्चिम नवलपरासीका दुई दर्जन बढि गाँउ डुबानको जोखिममा पर्दे आएका छन् ।

गण्डक बाँध क्षेत्रको स्थलगत निरिक्षण गरी जोखिम बढेकाले नदी तटिय क्षेत्रमा तिनै तहका सुरक्षा टोलीलाई तयारी अवस्थामा राखिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी पोखरेलले जानकारी दिएका छन्।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेवार कन्याहरुको ईहि शुरु भिम रावललाई बालेनको जवाफ: ‘तपाईंहरू जस्तो विदेशीसँग सहयोग माग्ने रहर छैन’ धनगढीमा शनिबार बिहानसम्म निषेधाज्ञा थप कैलाली प्रहरीको नियन्त्रणमा रहेका विद्यार्थीलाई रिहाइ गर्न विद्यार्थी संगठनहरूको माग आज बिहानदेखि रोकिएको बाजुराको मतगणना पुनः सुरु सरसफाइकर्मीका परिवारलाई स्वरोजगार र उद्यममा जोड्छौ: पाण्डे बैतडी हत्या प्रकरण : दोषिलाई तत्काल कानुनी दायरामा ल्याउन कर्मीको माग कम्बोडिया पठाइदिन्छु भन्दै ठगी गर्ने व्यक्ति पक्राउ निबन्ध लेखन प्रतियोगितामा इडन प्रथम वर्तमान निर्वाचन कानूनसँग सन्तुष्ट छैनौं : प्रमुख आयुक्त थपलिया माओवादी केन्द्रसँग पार्टी एकता हुने हल्ला निराधार : एकीकृत समाजवादी भीम रावलको प्रश्न : परराष्ट्र मन्त्रालयको अनुमतिमा बालेन साहले अमेरिकी राजदूतलाई भेटेका हुन् ? अपाङ्गताको न्यायमा पहुँच सहजताका लागि साझा पहल जरुरी अघिल्लाे चुनावमा दुई लाख मत कटाएकाे विवेकशील साझालाई समानुपातिकतर्फ ७८९ मत मात्र कांग्रेसबाट समानुपातिकतर्फ को-को पुरुष सांसद बन्लान्, यस्तो छ हिसाब किताब पश्चिम नवलपरासीमा भन्सार छलेको ३० क्वीन्टल चिनी बरामद सरकारमा युवाहरुले नेतृत्व लिनु पर्छः डा.चन्द्र भण्डारी बाजुरापछि दोलखा (ख) मा पनि रोकियो मतगणना निषेधित क्षेत्रमा प्रदर्शन भएपछि धनगढीमा ८ राउन्ड हवाइ फायर, दर्जन बढी विद्यार्थी पक्राउ कपिलवस्तुमा भारतीय नागरिकमाथि गोली प्रहार