१६ मंसिर २०७९, शुक्रबार

Dec 2, 2022

बुटवल । चारपाला सामुदायिक वन उपभोक्ता समुह बुटवल–१२ तामनगरको हालै निर्वाचित नयाँ नेतृत्वको सपथ ग्राहण तथा पदस्थापन गरिएको छ । असोज ७ गते भएको साधारणसभा तथा अधिवेशनले जगतनाथ पौडेलको अध्यक्षतामा नयाँ नेतृत्व चयन गरेको थियो ।

Advertisement

प्रमुख निर्वाचन अधिकृत प्रकाशमणि खनालले नयाँ कार्यसमितिलाई पद तथा गोपनियताको सपथ ग्रहण गराएका थिए । कार्यक्रममा बोल्दै जिल्ला समन्वय समिति रुपन्देहीका प्रमुख उमाकान्त चापागाईले वन क्षेत्रको विकासमा सबै मिलेर लाग्नुपर्ने बताए । उनले वनले समुदायको विकास सँगै गरिबी न्यूनीनकरण महत्वपूर्ण भूमिका खेल्ने भन्दै त्यसतर्फ नयाँ नेतृत्वले काम गर्न सुझाव दिए । शुद्धोधन गाउँपालिकाका प्रमुख विष्णु बस्यालले वन समृद्धिको आधार रहेको बताए ।

चारपालाका संरक्षण र संबद्र्धनको लागि पालिकाले सक्दो सहयोग गर्न आफू तयार रहेको बताए । सो अवसरमा नव निर्वाचित अध्यक्ष जगतनाथ पौडेलले वन क्षेत्रको व्यवस्थापन गर्दै बहुउपयोगिताको लागि आफूले काम गर्ने बताए । कार्यक्रममा बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नम्बर १२ का वडा अध्यक्ष डिल्ली शर्मा, वनका निवर्तमान अध्यक्ष ओमप्रकाश ठाकुर, बुटवल १२ का निवर्तमान अध्यक्ष दुर्गा सुवेदी, सल्लाहकारद्वय उदयराज काफ्ले, प्रेम काफ्ले, अध्यक्षका प्रत्यासी घनश्याम चालिसे, प्रमुख निर्वाचन अधिकृत, प्रकाशमणी खनाल लगायतले बोलेका थिए ।

निर्वाचन अधिकृत नवराज अधिकारीको स्वागत तथा रुपेश पौडेलको सञ्चालनमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो । चारपाला नेपालकै ठूलो वन हो । जसको क्षेत्रफल २ हजार १० हेक्टर रहेको छ । चारापाला नमूना वनको रुपमा रहेको छ । जहाँ विभिन्न दुर्लभ जंगली जनावरहरु पनि पाइन्छन।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेवार कन्याहरुको ईहि शुरु भिम रावललाई बालेनको जवाफ: ‘तपाईंहरू जस्तो विदेशीसँग सहयोग माग्ने रहर छैन’ धनगढीमा शनिबार बिहानसम्म निषेधाज्ञा थप कैलाली प्रहरीको नियन्त्रणमा रहेका विद्यार्थीलाई रिहाइ गर्न विद्यार्थी संगठनहरूको माग आज बिहानदेखि रोकिएको बाजुराको मतगणना पुनः सुरु सरसफाइकर्मीका परिवारलाई स्वरोजगार र उद्यममा जोड्छौ: पाण्डे बैतडी हत्या प्रकरण : दोषिलाई तत्काल कानुनी दायरामा ल्याउन कर्मीको माग कम्बोडिया पठाइदिन्छु भन्दै ठगी गर्ने व्यक्ति पक्राउ निबन्ध लेखन प्रतियोगितामा इडन प्रथम वर्तमान निर्वाचन कानूनसँग सन्तुष्ट छैनौं : प्रमुख आयुक्त थपलिया माओवादी केन्द्रसँग पार्टी एकता हुने हल्ला निराधार : एकीकृत समाजवादी भीम रावलको प्रश्न : परराष्ट्र मन्त्रालयको अनुमतिमा बालेन साहले अमेरिकी राजदूतलाई भेटेका हुन् ? अपाङ्गताको न्यायमा पहुँच सहजताका लागि साझा पहल जरुरी अघिल्लाे चुनावमा दुई लाख मत कटाएकाे विवेकशील साझालाई समानुपातिकतर्फ ७८९ मत मात्र कांग्रेसबाट समानुपातिकतर्फ को-को पुरुष सांसद बन्लान्, यस्तो छ हिसाब किताब पश्चिम नवलपरासीमा भन्सार छलेको ३० क्वीन्टल चिनी बरामद सरकारमा युवाहरुले नेतृत्व लिनु पर्छः डा.चन्द्र भण्डारी बाजुरापछि दोलखा (ख) मा पनि रोकियो मतगणना निषेधित क्षेत्रमा प्रदर्शन भएपछि धनगढीमा ८ राउन्ड हवाइ फायर, दर्जन बढी विद्यार्थी पक्राउ कपिलवस्तुमा भारतीय नागरिकमाथि गोली प्रहार