१७ मंसिर २०७९, शनिबार

Dec 3, 2022

गुल्मी । १५ प्रतिशत तलव वृद्धिका लागि केन्द्रमा देशैभरका बालबिकास सहयोगी र विद्यालय कर्माचारीहरुले आन्दोलन चलाइरहेका बेला गुल्मीको धुर्कोट गाउँपालिकाले भने उनिहरुको तलव वृद्धि गरिसकेको छ ।

Advertisement

बालबिकास र विद्यालय कर्मचारीको तलव बढायो धुर्कोटले सबै शिक्षक र कर्मचारीहरुको तलव बृढी गरे पनि संघिय सरकारले बालबिकास सहयोगी र बिध्यालय कर्माचारीहरुको तलव भने वृद्धि नगरेर अन्याय गरिरहेको बेला गुल्मीको एक स्थानीय सरकारले भने उनिहरुको तलव वृद्धि गरेको छ ।

जिल्लाको धुर्कोट गाउँपालिकाले त्यस पालिका भित्रका सम्पुर्ण बालबिकास सहयोगी र बिद्यालय कर्माचारीहरुको जनही १५ प्रतिशत तलव वृद्धि गरेको हो । शनिबार धुर्कोट गाउँपालिकामा आयोजित नेकपा माओवादी निकट शिक्षकहरुको एकीकृत अखिल नेपाल शिक्षक संगठनको आठौ जिल्ला सम्मेलनलाइ सम्बोधन गर्दै सो पार्टिका नेता समेत रहेका धुर्कोट गाउँपालिका अध्यक्ष भुपाल पोखरेलले उनिहरुको तलव वृद्धि भएको जानकारी दिएका हुन ।

सहभागी शिक्षकहरूलाई उनले भने माओवादी सरकारमा लैजान किन जरुरी छ ? भन्ने कसैले प्रश्न गर्छ भने यहि भन्नुहोस कि बर्षयौ देखि श्रम शोषणमा परेका बालबिकास सहयोगी र बिध्यालय कर्मचारी धुर्कोट गाउँपालिकाले पहिले नै दुई हजारका दरले तलव बढाइ सकेको छ भने हिजो मात्रै १५ प्रतिशतका दरले तलव बढाउने निर्णय गरेका छौ । उनले आम शिक्षक कर्माचारीहरुको हक हितको ग्यारेन्टी लिने पनि आफ्नो पार्टी माओबादी केन्द्र नै भएको दावी गरे ।

उअनले थपे धुर्कोट गाउँपालिकामा उत्कृष्ट विकास भयो भनेर अन्य पार्टीका नेता कार्यकर्ताहरुले समेत भन्न थालेका छ्न तर हामी कोभिड माहमारीका कारण सोछे जति बिकास गर्न सकेका छैनौ । जति गरेका छौ त्यो पनि अन्यत्रको तुलनामा राम्रै गरेका छौ जुन हाम्रो पार्टिको नीति बिचारले गरेका हौ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेवार कन्याहरुको ईहि शुरु भिम रावललाई बालेनको जवाफ: ‘तपाईंहरू जस्तो विदेशीसँग सहयोग माग्ने रहर छैन’ धनगढीमा शनिबार बिहानसम्म निषेधाज्ञा थप कैलाली प्रहरीको नियन्त्रणमा रहेका विद्यार्थीलाई रिहाइ गर्न विद्यार्थी संगठनहरूको माग आज बिहानदेखि रोकिएको बाजुराको मतगणना पुनः सुरु सरसफाइकर्मीका परिवारलाई स्वरोजगार र उद्यममा जोड्छौ: पाण्डे बैतडी हत्या प्रकरण : दोषिलाई तत्काल कानुनी दायरामा ल्याउन कर्मीको माग कम्बोडिया पठाइदिन्छु भन्दै ठगी गर्ने व्यक्ति पक्राउ निबन्ध लेखन प्रतियोगितामा इडन प्रथम वर्तमान निर्वाचन कानूनसँग सन्तुष्ट छैनौं : प्रमुख आयुक्त थपलिया माओवादी केन्द्रसँग पार्टी एकता हुने हल्ला निराधार : एकीकृत समाजवादी भीम रावलको प्रश्न : परराष्ट्र मन्त्रालयको अनुमतिमा बालेन साहले अमेरिकी राजदूतलाई भेटेका हुन् ? अपाङ्गताको न्यायमा पहुँच सहजताका लागि साझा पहल जरुरी अघिल्लाे चुनावमा दुई लाख मत कटाएकाे विवेकशील साझालाई समानुपातिकतर्फ ७८९ मत मात्र कांग्रेसबाट समानुपातिकतर्फ को-को पुरुष सांसद बन्लान्, यस्तो छ हिसाब किताब पश्चिम नवलपरासीमा भन्सार छलेको ३० क्वीन्टल चिनी बरामद सरकारमा युवाहरुले नेतृत्व लिनु पर्छः डा.चन्द्र भण्डारी बाजुरापछि दोलखा (ख) मा पनि रोकियो मतगणना निषेधित क्षेत्रमा प्रदर्शन भएपछि धनगढीमा ८ राउन्ड हवाइ फायर, दर्जन बढी विद्यार्थी पक्राउ कपिलवस्तुमा भारतीय नागरिकमाथि गोली प्रहार