८ आश्विन २०७९, शनिबार

Sep 24, 2022

भैरहवा । गौतमबुद्ध अन्तराष्ट्रिय बिमानस्थल नजिकै रहेको गौतमबुद्ध एयरपोर्ट होटलले दशैं, तिहार र छठ बिशेष प्याकेज सार्वजनिक गरेको छ। दशै र तिहारमा लुम्बिनी तथा यस आसपास भ्रमणमा आउने आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटकलाई लक्षित गर्दै प्याकेज सार्वजनिक गरेको होटल प्रशासनले जनाएको छ ।

Advertisement

होटलका कार्यकारी निर्देशक देव कुमार खडकाका अनुसार होटलले ८ हजार ९ सय ९९ रुपैयामा लक्जरी कोठा सहित मनपरेको बे्रकफास्ट, लुम्बिनी मायादेवी भ्रमणको ब्यवस्था गरिएको छ । यसै गरि एयरपोर्ट पिकअप र ड्रपको ब्यवस्था, स्विमिङ पुलको प्रयोग, जिम, सोना लगायतको सुविधा पनि लिन सकिने खडकाले जनाए । जोडीको लागि तोकिएको यो प्याकेजमा उनिहरुसंगै आउने ५ बर्ष मूनिका बालबालिकालाई कुनै शुल्क नलाग्ने उनले बताए ।

त्यो भन्दा माथिका उमेरका बालबालिकाको लागि भने १ हजार रुपैया थप शुल्क लिई अतिरिक्त बेड सहितको सबै सुविधा उपलब्ध गराउने होटलको तयारी छ । यस्तै एकल रुपमा आउने पर्यटकको लागि भने होटलले ४ हजार ९ सय ९९ रुपैयामै प्याकेज उपलब्ध गराउने जनाएको छ । ६० करोड रुपैया लागतमा निर्माण भएको गौतमबुद्ध एयरपोर्ट होटल तिनतारे स्तरको होटल रहेको कार्यकारी निर्देशक खडकाले जनाए । होटलमा १७ वटा डिलक्स, १४ वटा डिलक्स ट्विन, १३ वटा डिलक्स फैमली, १ वटा डोमेट्री रुम, १ वटा स्विट रुम र १ वटा अपाङ्ग मैत्री कोठा गरि ४५ वटा कोठा रहेको उनले जानकारी दिए ।

यसै गरि होटलले थप २५ देखी ३० करोडको लगानी गरि ३–४ महिनामै ४ तारे स्तरमा स्तरोन्नती गर्ने लक्ष्य रहेको छ । मिनि क्यासिनो, बैंक्वेट हल, सेमीनार हल लगायतको संरचना तयार गर्ने र १५ वटा कोठा थप गने योजना रहेको खडकाले बताए । होटलले आउदो २७ सेप्टेम्बरमा विश्व पर्यटन दिवसको अवसरमा होटलको सबै सुविधामा २० प्रतिशत छुट समेत दिदै छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनीमा पर्यटकीय क्षेत्र सुधारका लागि व्यवसायीले दिए नगरपालिकालाई अल्टिमेटम ‘मनिषा कोइरालाले फोटो खिच्न दिने भएपछि मख्ख परेँ’ आर्थिक वृद्धिदर र जनताको हित विपरित गठबन्धन सरकार : पूर्व अर्थमन्त्री पौडेल चारपाला सामुदायिक वनमा गठबन्धनलाई पराजित गरी एमालेको प्यानलनै विजयी कपिलबस्तुमा बस र ट्रक ठोक्किए : एकको मृत्यु, ३१ जना घाइते भरुवा बन्दुकसहित कपिलवस्तुका २७ वर्षीय प्रेम पक्राउ दशैं आयो, खाद्य डिपो केन्द्रमा चामल आएन देशभर ७४ कोरोना संक्रमित थपिए, थप एकको मृत्यु एमाले देवदह अध्यक्ष चापागाईंद्वारा पार्टी परित्याग, स्वतन्त्र उम्मेदवारीको घोषणा  बुटवलको विकास माेडलका बारेमा कार्यपत्र प्रस्तुत तथा अन्तरक्रिया यसपालिको विपद् : पहिरो, आगलागी र चट्याङबाट बढी मानवीय क्षति बालबिकास र विद्यालयका कर्मचारीको तलब बढायो धुर्कोटले लिलाम नहुँदा भन्सारमा थन्किए करोडौंका गाडी पुमसे च्याम्पियनशिपमा रुपन्देहीकी रियाशा र दिपिकालाई कास्य संघीयतापछि नयाँ आर्थिक केन्द्र बन्न थालेका छन्ः वर्षमान पुन गुल्मी अर्खाबाङ्ग-रुपन्देही सम्पर्क समाजले वनवाटिकामा स्टल निर्माण गर्ने सत्यमोहन जोशीको आजिवन रेखदेख सरकारले गर्छ: खाँण ग्रामीण सडक : बर्खामा बन्द, हिउँदमा खुला यती एअरलाइन्सले सार्वजनिक गर्‍यो चाडपर्व लक्षित योजना मोटरसाइकल जुध्दा दुवै चालकको मृत्यु, एक जना घाइते