८ आश्विन २०७९, शनिबार

Sep 24, 2022

बुटवल । नवलपरासीको पाल्हिनन्दन गाउँपालिका प्रमुख बैजुप्रसाद गुप्ता विरुद्ध स्थानीयले कारबाही माग गर्दै बिरोध प्रदर्शन गरेका छन् । प्रमुख गुप्ताले पत्रकार, कर्मचारी लगायतका व्यक्तिहरुलाई कुटपिट गर्ने, प्रतिशोधका आधारमा जनतालाई अनावश्यक रुपमा लागुऔषध लगायतका मुद्दामा फसाउने गरेको भन्दै स्थानीयले बिरोध प्रदर्शन गरेका हुन् ।

Advertisement

गाउँपालिका प्रमुख गुप्ताले निर्दोष व्यक्तिलाई लागुऔषधमा फसाएको भन्दै कारबाहीका लागि स्थानीयले प्रधानमन्त्रीलाई ज्ञापनपत्र पठाएका छन् ।अघिल्लो कार्यकालमा समेत गाउँपालिका प्रमुख रहेका गुप्ताले पत्रकारमाथि कुटपिट तथा कर्मचारीमाथि अभद्र व्यवहार र कुटपिट गरेकाे कुरा सार्वजनिक भएका थिए । कर्माचरीलाई आफ्नो अधिनमा राख्न गुप्ताले कुट्ने, तर्साउने तथा धम्क्याउने काम गर्दै आएको आरोप लागेको छ । यसैबीच गत असार २२ गते पुर्व नगर प्रहरी रघुनाथ धोवीको सहयोगमा योजनावद्ध रुपमा लागुऔषध कारोबार गरेको भन्दै दुई युवालाई फसाएको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

विज्ञप्तिमा उल्लेख गरिए अनुसार गुप्ताले पुर्व नगर प्रहरी धोवीको सहयोगमा रामग्राम नगरपालिका-१७ पिपरहियाको एक चिया पसलमा बोलाएर लागुऔषध कारोबार गरेको भन्दै फसाएका थिए । चिया पसलमा गुप्ताले प्रहरी बोलाएर आफैले ल्याएको लागुऔषध देखाउँदै ४० वर्षीय रामा गुप्ता र उनका सहयोगी जितेन्द्र पासवानले कारोबार गरेको भनी पक्राउ गर्न निर्देशन दिएका थिए । उक्त घटनामा २७० सेट डाइजेपाम नुर्फिन र फेनार्गन भेटिएको प्रहरीको भनाई छ । घटनाका सम्बन्धमा लुम्बिनी प्रदेश प्रहरी कार्यालय दाङ र प्रहरी प्रधान कार्यालय काठमाडौंबाट अनुसन्धान भइरहेको र उक्त अनुसन्धानको प्रतिवेदन सार्वजनिक गरी घटनामा संलग्न दोषीलाई कारबाही गर्न ज्ञापनपत्रमा माग गरिएको छ ।

पालिका अध्यक्ष बैजुप्रसाद गुप्ताले प्रहरीसँगको मिलेमतोमा कवाडीको काम गर्दै आएका भारतीय नागरिक गुप्ता र पासवानलाई फसाएको भन्दै कारबाहीको माग गरेका छन् । नेपाली कांग्रेस पाल्हीनन्दन गाउँ समितिका सभापति हरिहर चौहान, जसपा गाउँ समितिका सहसंयोजक कमलेश माली, जसपाका गाउँ युवा समितिका अध्यक्ष बसन्त यादव र कांग्रेस जिल्ला सदस्य चन्द्रमणि चौधरीले हस्ताक्षर गरेर बुझाएको ज्ञापन पत्रमा निर्दोषलाई मुक्त गरी दोषीलाई कारबाही गर्न माग गरिएको छ । दोषीलाई कारबाहीको माग गर्दै ब्यानरसहित निस्केको जुलुसले जिल्ला प्रशासनमा पुगेर ज्ञापनपत्र बुझाएको हो ।

थुनामा रहेका भारतीय नागरिकहरु भारतको मोतिहारी जिल्ला चिरइया थाना ग्राम पटजिलवाका हुन् । उनीहरु कवाड ब्यापारको लागि नवलपरासी भूमहीमा बस्दै आएका थिए । गुप्ता र पासवानले गाउँपालिका अध्यक्षबाट आफ्नो कवाड खरिद गरेवापतको एक करोड ३३ लाख बढी रकम लिन बाँकी रहेको र उक्त रकम नतिर्न आफूहरुलाई फसाएको प्रहरीलाई बयान दिएको कांग्रेस पाल्हिनन्दन गाउंपालिकाका नेता राजेन्द्र साहनीको दावी छ ।

गाउंपालिका अध्यक्ष गुप्ताले १०/१२ जना मान्छे खटाएर लागुऔषधको कारोबार समेत गर्ने गरेको र उनको कारोबारमा प्रहरीको संरक्षण रहेको कांग्रेस नेता साहनीको आरोप छ ।  ‘उनी लागु औषधको पनि कारोबारी हुन्, उनलाई बचाउन जिल्लाका प्रहरी प्रमुखको पनि मिलेमतो छ ।’–साहनीले भने–‘यो घटनाको निष्पक्ष छानवीन हुने हो भने गाउँपालिका अध्यक्ष र एसपी दुबै कारवाहीमा पर्छन् ।’

आफू पनि फस्ने भएपछि एसपी कँडेल घटनालाई सामसुम पार्न लागेका र घटनालाई मिलाउन अध्यक्ष गुप्ताले माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष प्रचण्डलाई समेत गुहारेको साहनीको दाबी छ । गाउंपालिका अध्यक्ष गुप्ता माओवादी केन्द्रबाट निर्वाचित भएका हुन् । उनीविरुद्ध अन्य थुप्रै मुद्दा समेत रहेको स्थानीयको दावी छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रुपन्देही स्रष्टाकोश : साहित्यकार,कलाकारको विवरण समावेश १३९ पालिकामा लामखुट्टेको लार्भा नष्ट गर्ने अभियान १० बुँदे सहमति भएपछि डा. केसीले तोडे अनशन लुम्बिनीमा पर्यटकीय क्षेत्र सुधारका लागि व्यवसायीले दिए नगरपालिकालाई अल्टिमेटम ‘मनिषा कोइरालाले फोटो खिच्न दिने भएपछि मख्ख परेँ’ आर्थिक वृद्धिदर र जनताको हित विपरित गठबन्धन सरकार : पूर्व अर्थमन्त्री पौडेल चारपाला सामुदायिक वनमा गठबन्धनलाई पराजित गरी एमालेको प्यानलनै विजयी कपिलबस्तुमा बस र ट्रक ठोक्किए : एकको मृत्यु, ३१ जना घाइते भरुवा बन्दुकसहित कपिलवस्तुका २७ वर्षीय प्रेम पक्राउ दशैं आयो, खाद्य डिपो केन्द्रमा चामल आएन देशभर ७४ कोरोना संक्रमित थपिए, थप एकको मृत्यु एमाले देवदह अध्यक्ष चापागाईंद्वारा पार्टी परित्याग, स्वतन्त्र उम्मेदवारीको घोषणा  बुटवलको विकास माेडलका बारेमा कार्यपत्र प्रस्तुत तथा अन्तरक्रिया यसपालिको विपद् : पहिरो, आगलागी र चट्याङबाट बढी मानवीय क्षति बालबिकास र विद्यालयका कर्मचारीको तलब बढायो धुर्कोटले लिलाम नहुँदा भन्सारमा थन्किए करोडौंका गाडी पुमसे च्याम्पियनशिपमा रुपन्देहीकी रियाशा र दिपिकालाई कास्य संघीयतापछि नयाँ आर्थिक केन्द्र बन्न थालेका छन्ः वर्षमान पुन गुल्मी अर्खाबाङ्ग-रुपन्देही सम्पर्क समाजले वनवाटिकामा स्टल निर्माण गर्ने सत्यमोहन जोशीको आजिवन रेखदेख सरकारले गर्छ: खाँण