८ आश्विन २०७९, शनिबार

Sep 24, 2022

बुटवल । नारीहरुको महान पर्व हरितालिका तीजको अवसरमा रुपन्देहीको सैनामैनामा ‘सैनामैना तीज महोत्सव ’ हुने भएको छ । स्थानीय दुधराक्ष युवा क्लब र उमङ्ग म्यूजिक प्रा.लिको आयोजना तथा जय माता दि एम्यूजमेन्ट प्रा.लिको ब्यवस्थापनमा महोत्सव हुन लागेको हो ।
यहि भदौ २ गते देखि १४ गते सम्म चल्ने महोत्सव बारे आयोजक क्लबले मंगलबार पत्रकार सम्मेलन गरी जानकारी गराएको हो ।

Advertisement

महोत्सवको तयारी करिब पूरा भएको जनाउँदै नेपाली लोकसंस्कृतिलाई संरक्षण गरि सैनामैनालाई व्यापार क्षेत्रमा उत्पादित वस्तु, सेवा, सीप, पर्यटकहरुको आर्कषणको केन्द्र बनाउन महोत्सव गर्न लागिएको अध्यक्ष पोख्रेलले बताएका छन् । विशेषगरी तीज महोत्सवमा तीज नृत्य प्रतियोगिता लगाएत विभिन्न कलाकारहरुको प्रस्तुती रहने उनले जनाए ।

उनका अनुसार महोत्सवमा पर्यटन प्रवर्द्धन गोष्ठी,औद्योगिक प्रदर्शनी,उत्पादित वस्तुको खरीद बिक्री,दैनिक उपभोग्य वस्तु तथा सेवाहरुको प्रदर्शनी तथा खरीद बिक्री,बालउद्यान हुनेछ भने राष्ट्रिय हास्यव्यङ्ग कलाकारहरुको बेजोड प्रस्तुती समेत रहने छ ।

साथै महोत्सवमा बालउद्यान,अन्तरविद्यालय तीज गीत प्रतियोगिता, खुल्ला तीज गीत प्रतियोगिता,डान्सिङ आइडल समेत हुने जनाइएको छ । महोत्सव सम्पन्न गर्न अनुमानित ५० लाख लाग्ने अनुमान गरिएको छ भने सैनामैना नगरपालिका, प्रदेश मन्त्रालय,विभिन्न ब्यापारिक संघ–संस्थाहरुबाट आर्थिकको प्रबन्ध गरिने आयोजकले जनाएको छ ।

महोत्सवमा १ लाख बढी दर्शकहरु भित्रिने अनुमान गरिएको छ भने महोत्सवमा बिक्री भएको प्रतिटिकट बापत रु.१ रुपैयां सामाजिक क्षेत्रमा खर्च गरिने बताइएको छ ।

सैनामैना वडा न.७ देउवपार स्थित होटल द दारीमा भएको पत्रकार सम्मेलनमा सचिव पदम पाण्डेको सञ्चालन रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

१० बुँदे सहमति भएपछि डा. केसीले तोडे अनशन लुम्बिनीमा पर्यटकीय क्षेत्र सुधारका लागि व्यवसायीले दिए नगरपालिकालाई अल्टिमेटम ‘मनिषा कोइरालाले फोटो खिच्न दिने भएपछि मख्ख परेँ’ आर्थिक वृद्धिदर र जनताको हित विपरित गठबन्धन सरकार : पूर्व अर्थमन्त्री पौडेल चारपाला सामुदायिक वनमा गठबन्धनलाई पराजित गरी एमालेको प्यानलनै विजयी कपिलबस्तुमा बस र ट्रक ठोक्किए : एकको मृत्यु, ३१ जना घाइते भरुवा बन्दुकसहित कपिलवस्तुका २७ वर्षीय प्रेम पक्राउ दशैं आयो, खाद्य डिपो केन्द्रमा चामल आएन देशभर ७४ कोरोना संक्रमित थपिए, थप एकको मृत्यु एमाले देवदह अध्यक्ष चापागाईंद्वारा पार्टी परित्याग, स्वतन्त्र उम्मेदवारीको घोषणा  बुटवलको विकास माेडलका बारेमा कार्यपत्र प्रस्तुत तथा अन्तरक्रिया यसपालिको विपद् : पहिरो, आगलागी र चट्याङबाट बढी मानवीय क्षति बालबिकास र विद्यालयका कर्मचारीको तलब बढायो धुर्कोटले लिलाम नहुँदा भन्सारमा थन्किए करोडौंका गाडी पुमसे च्याम्पियनशिपमा रुपन्देहीकी रियाशा र दिपिकालाई कास्य संघीयतापछि नयाँ आर्थिक केन्द्र बन्न थालेका छन्ः वर्षमान पुन गुल्मी अर्खाबाङ्ग-रुपन्देही सम्पर्क समाजले वनवाटिकामा स्टल निर्माण गर्ने सत्यमोहन जोशीको आजिवन रेखदेख सरकारले गर्छ: खाँण ग्रामीण सडक : बर्खामा बन्द, हिउँदमा खुला यती एअरलाइन्सले सार्वजनिक गर्‍यो चाडपर्व लक्षित योजना