९ आश्विन २०७९, आईतवार

Sep 25, 2022

बुटवल । विचार र सिद्धान्तलाई मानवीय जीवनसँग मेल खानेगरि ब्यबहारमा उतार्नु पर्ने नेकपा एमालेका पाेलिटब्युराे सदस्य सुर्य थापाले बताएका छन् । बुटवलमा प्युठान रुपन्देही सम्पर्क कमिटिले आयाेजना  गरेकाे कार्यक्रममा बाेल्दै उनले भने- ‘हिजाे माक्सका, माओका किताब बाेकेर हिड्दैमा, लामा-लामा सिद्धान्तका भाषण गर्दैमा कम्युनिस्ट भईन्थ्याे । अब त्यसरी हुँदैन ।’, सिद्धान्त र बिचारलाई, पुस्तकमा उल्लेख भएका विषयवस्तुलाई हरेक मानिसकाे जीवनमा लागू गराउनु पर्दछ । ब्यबहारिक गराउनु पर्छ ।

Advertisement

थापाले आगामी निर्वाचनमा एमालेले कसैलाई पनि काधमा बाेकेर नहिड्ने बताएका छन् । ‘हामी कसैलाई पिठ्युमा बाेकेर, काध हालेर हिड्दैनाै । एकल रुपमा जनता समक्ष जानेछाै ।’-थापाले भने । एमालेले भदाै २० गतेसम्म उम्मेदवारकाे नामावाली  टुङगाउने बताउँदै पार्टीले जसलाई उम्मेदवार बनाए पनि सुर्य चिन्हबाहकले जित्ने दाबी गरे । ‘चुनाबमा उम्मेदवार हुने ब्यक्ति गाैण हाे, पार्टी र चुनाबचिन्ह प्रमुख हाे । हामी जाे जहाँ छाै एमालेका उम्मेदवारलाई जिताउन लाग्नेछाै ।’- उनले भने । नेता थापाले प्युठान जिल्लाकाे समग्र विकासकाे लागि प्युठानमा जन्मिएका, नाता सम्बन्ध भएका सबै जना जाे जहाभएपनि एकजुट भई प्युठानकाे हितमा लाग्नु पर्ने बताए ।

कार्यक्रममा एमाले रुपन्देही जिल्ला सचिवालय सदस्य चाेपलाल आचर्यले प्युठानिहरु एक भएर अगाडि बढेमा समग्र प्युठानकाे लागि बुटवलबाट राम्राे सहयाेग र सन्देश प्रवाह गर्नसक्ने बताए । अनेरास्ववियु केन्द्रीय सचिवालय सदस्य लक्ष्मि केसिले जन्मथलाेकाे बिकासकाे लागि आ-आफ्नाे क्षेत्रबाट सहयाेग गर्न सबैकाे एकता अपरिहार्य रहेकाे बताईन । प्रेस चाैतारिका पुर्व केन्द्रीय सचिव भरत केसी, प्युठान रुपन्देही सम्पर्क कमिटी अध्यक्ष विनाेद गिरि, पत्रकार गंगा खड्का, राष्ट्रिय कलाकार पुर्खे बा लगायतले आसन्न निर्वाचनकाे लागि मात्रै नभएर सदियाैसम्म प्युठान-रुपन्देही सम्पर्क कमिटिले प्युठानी जनताकाे हितमा काम गर्ने बताए ।

शान्त रसाईलिकाे सन्चालनमा भएको कार्यक्रममा नेपाल  एशाेसिएसन अफ ट्राभल्स एजेन्ट (नाट्टा) लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष सागर अधिकारी, प्युठान-कपिलवस्तु सम्पर्क कमिटी अध्यक्ष माेहन बहादुर के.सी. लगायत विभिन्न संघ-संस्थाका प्रमुख तथा प्युठानमा जन्मिएका तथा नाता सम्बन्ध भएका प्युठानीहरु बीच भेटघाट तथा तिज मिलन कार्यक्रम सम्पन्नभएकाे थियाे ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनी, कर्णाली र सुदूरपश्चिममा भारी वर्षाको सम्भावना पत्रकारको न्यूनतम मासिक पारिश्रिमक ४० हजार सिफारिस गर्न माग नेपाल भ्रमण दशक मनाउने सरकारको निर्णय रुपन्देही स्रष्टाकोश : साहित्यकार,कलाकारको विवरण समावेश १३९ पालिकामा लामखुट्टेको लार्भा नष्ट गर्ने अभियान १० बुँदे सहमति भएपछि डा. केसीले तोडे अनशन लुम्बिनीमा पर्यटकीय क्षेत्र सुधारका लागि व्यवसायीले दिए नगरपालिकालाई अल्टिमेटम ‘मनिषा कोइरालाले फोटो खिच्न दिने भएपछि मख्ख परेँ’ आर्थिक वृद्धिदर र जनताको हित विपरित गठबन्धन सरकार : पूर्व अर्थमन्त्री पौडेल चारपाला सामुदायिक वनमा गठबन्धनलाई पराजित गरी एमालेको प्यानलनै विजयी कपिलबस्तुमा बस र ट्रक ठोक्किए : एकको मृत्यु, ३१ जना घाइते भरुवा बन्दुकसहित कपिलवस्तुका २७ वर्षीय प्रेम पक्राउ दशैं आयो, खाद्य डिपो केन्द्रमा चामल आएन देशभर ७४ कोरोना संक्रमित थपिए, थप एकको मृत्यु एमाले देवदह अध्यक्ष चापागाईंद्वारा पार्टी परित्याग, स्वतन्त्र उम्मेदवारीको घोषणा  बुटवलको विकास माेडलका बारेमा कार्यपत्र प्रस्तुत तथा अन्तरक्रिया यसपालिको विपद् : पहिरो, आगलागी र चट्याङबाट बढी मानवीय क्षति बालबिकास र विद्यालयका कर्मचारीको तलब बढायो धुर्कोटले लिलाम नहुँदा भन्सारमा थन्किए करोडौंका गाडी पुमसे च्याम्पियनशिपमा रुपन्देहीकी रियाशा र दिपिकालाई कास्य