२५ श्रावण २०७९, बुधबार

Aug 10, 2022

काठमाडौँ । अमेरिकी प्रतिनिधिसभाकी सभामुख न्यान्सी पेलोसीको ताइवान भ्रमणको विरोध गर्दै आएको चीनलाई पाकिस्तानको समर्थन प्राप्त भएको छ । पाकिस्तानको विदेश मन्त्रालयले ‘एक चीन’ नीतिमा अडिग रहेको र चीनको सार्वभौमसत्ता र क्षेत्रीय अखण्डतालाई समर्थन गर्ने बताएको छ । चीनले ताइवानलाई आफ्नो अंग मान्छ।

Advertisement

लगभग २५ वर्षपछि अमेरिकी उच्च अधिकारीले ताइवानको भ्रमण गरेका छन् । चीनले न्यान्सी पेलोसीको भ्रमणको नराम्रो परिणामको चेतावनी दिएको थियो। चीनले अमेरिकी राजदूतलाई पनि बोलाएको छ । अर्कोतर्फ अमेरिकाका लागि चिनियाँ राजदूतले पनि पेलोसीको विदेश मन्त्रालय र ह्वाइट हाउसको भ्रमणप्रति कडा आपत्ति जनाएका छन् ।

विदेश मन्त्रालयका प्रवक्ता असिम इफ्तिखार अहमदले भने, ‘पाकिस्तान ताइवान जलडमरूमा विकसित अवस्थाबाट चिन्तित छ। यस अवस्थाले क्षेत्रीय शान्ति र अस्थिरतामा गम्भीर असर पार्नेछ।’ उनले युक्रेन युद्धका कारण विश्व नै भयावह अवस्थाबाट गुज्रिरहेको बताए । यस्तो अवस्थामा विश्वले विश्व शान्ति, सुरक्षा र अर्थतन्त्रमा नकारात्मक असर पर्ने संकटको सामना गर्न सक्दैन ।

दुई देशबीचको सम्बन्ध आपसी सम्मान, आन्तरिक मामिलामा अहस्तक्षेप र राष्ट्रसंघको बडापत्र अनुसार समस्याको शान्तिपूर्ण समाधानमा आधारित रहेको पाकिस्तानको विश्वास रहेको प्रवक्ताले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनीमा दुई स्थानसहित सबै प्रदेशबाट स्मार्ट लाइसेन्स छपाइको तयारी आज र भोलि देशका केही स्थानमा हुन सक्छ भारी वर्षा नितिश कुमारले बिहारमा आज पुनः मुख्यमन्त्रीको सपथ लिँदै नेपालले केन्यासंग टी २० र एकदिवसीय शृंखला खेल्ने मोटरसाइकल चोरी गर्ने गिरोहका ६ जना पक्राउ मतदाता नामावलीमा दाबी बिरोधका लागि भदौ १२ देखि १९ गतेसम्मको अवधि बिदेशको कमाइले गाउँमा जग्गा किनेर बेसार खेती लामो समयदेखि प्रयोगविहिन लुम्बिनीका विद्युतीय गाडी दशैं अघिनै सञ्चालनमा आउने प्रहरी प्रशासनकै आडमा तस्करी : दिनभरि भण्डारण, रातभरि ढुवानी चौराहा–गोलपार्क सडकः निर्माणमा देखिएका अड्चन हटाउने निर्णय लुम्बिनी साँस्कृतिकमा मिलेन विवाद : भद्रगोल कार्यालय, मर्कामा सेवाग्राही बुटवलमा जग्गा नापजाँचको काम शुरु सदभावको प्रतिक मोर्हरम पर्व, धुमधामका साथ मनाईयो थप १०९० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि रुपन्देहीमा लगातार ३ पटक जितेका विष्णु पौडेललाई यसपटक कति चूनौती ? डिभिजन वन अधिकृतसहित ७ जना विरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा, २० लाख ४८ हजार बिगो दाबी ठेकेदारले ९ करोड बुझे, सडक निर्माण अलपत्र फोहोर बोक्ने साधनको तोडफोड जघन्य अपराध : बालेन साह जिल्ला विकास समितिका तत्कालिन खरिदारविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा विहारमा नितिशले तोडे भाजपासँगको गठबन्धन