२५ श्रावण २०७९, बुधबार

Aug 10, 2022

भैरहवा । सिद्धार्थनगर सुन चाँदी ब्यवसायी संघको आयोजनामा भैरहवामा लक्षित समुदायका लागि १५ दिने सुन चाँदीका गहना बनाउने तालिम सम्पन्न भएको छ । सिद्धार्थनगर नगर पालिकाको आर्थिक सहयोग रहेको कार्यक्रममा भैरहवाका विभिन्न सुन चाँदी पसलमा काम गर्ने कालिगढ र विपन्न परिवारका बालबालिका गरि १५ जना सहभागी रहेको आयोजकले जनाए ।

Advertisement

सहभागीहरुले १५ दिनमा गहना बनाउने आधारभुत जानकारीहरु लिएको सिद्धार्थनगर सुन चाँदी ब्यवसायी संघका कार्यवाहक अध्यक्ष दिपक कौशलले बताए । उनले सहभागीहरुले तार तान्ने, पातो बेल्ने, कटिङ, सफाइ तथा सुनमा पलिस लगाउने सिकेको बताए । तालिममा सिकेका ज्ञानले मात्र उनिहरु पुर्ण नभएको हुदा भैरहवामा रहेका सुन चाँदी ब्यवसायीले उनिहरुलाइ आफ्नै पसलमा राखी थप तालिम दिने कौशलले जानकारी दिए ।

तालिम छोटो रहेको कारण सबै कला सिक्न नसकेको भए पनि तालिमले अगाडि बढन धेरै सहयोग गर्ने उनको भनाइ छ । तालिममा ध्रुव लाम्गादेले प्रक्षिशण दिएका थिए । समापन कार्यक्रममा बोल्दै सिद्धार्थनगर नगर पालिकाकी उप प्रमुख उमा अधिकारीले तालिममा सिकेका कुरा ब्यवहारमा लागु गरे मात्र तालिमको औचित्य पूरा हुने बताइन । उनले नगर पालिकाले नगरमा रहेका लक्षित वर्गलाइ प्रत्यक्ष लाभ पुग्ने गरि नगरपालिकाले कार्यक्रमहरु बनाएको बताइन ।

कार्यक्रम संयोजक किरण लाम्गादेको संयोजकत्व, सिद्धार्थनगर सुन चाँदी ब्यवसायी संघका कार्यवाहक अध्यक्ष दिपक कौशलको अध्यक्षता, उप प्रमुख उमा अधिकारीको प्रमुख आतिथ्यता तथा नेपाल सुन चाँदी ब्यवसायी संघका केन्द्रिय परामर्श समिती संयोजक प्रेम कुमार सेन्चुरीको बिशिस्ट आतिथ्यतामा सम्पन्न कार्यक्रममा प्रदेश प्रतिनिधि बिक्रम सुनार, जिल्ला अध्यक्ष राम किशन विश्वकर्मा, जिल्ला उपाध्यक्ष गोपाल रामदाम, बरिस्ठ सल्लाहकार डम्बरलाल रामदाम लगायतले बोलेका थिए । कार्यक्रमको सन्चालन संघका सह सचिव सुनिल सेन्चुरीले गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

चीनमा देखियो जनाबरबाट मानिसमा सर्ने नयाँ भाइरस लुम्बिनीमा दुई स्थानसहित सबै प्रदेशबाट स्मार्ट लाइसेन्स छपाइको तयारी आज र भोलि देशका केही स्थानमा हुन सक्छ भारी वर्षा नितिश कुमारले बिहारमा आज पुनः मुख्यमन्त्रीको सपथ लिँदै नेपालले केन्यासंग टी २० र एकदिवसीय शृंखला खेल्ने मोटरसाइकल चोरी गर्ने गिरोहका ६ जना पक्राउ मतदाता नामावलीमा दाबी बिरोधका लागि भदौ १२ देखि १९ गतेसम्मको अवधि बिदेशको कमाइले गाउँमा जग्गा किनेर बेसार खेती लामो समयदेखि प्रयोगविहिन लुम्बिनीका विद्युतीय गाडी दशैं अघिनै सञ्चालनमा आउने प्रहरी प्रशासनकै आडमा तस्करी : दिनभरि भण्डारण, रातभरि ढुवानी चौराहा–गोलपार्क सडकः निर्माणमा देखिएका अड्चन हटाउने निर्णय लुम्बिनी साँस्कृतिकमा मिलेन विवाद : भद्रगोल कार्यालय, मर्कामा सेवाग्राही बुटवलमा जग्गा नापजाँचको काम शुरु सदभावको प्रतिक मोर्हरम पर्व, धुमधामका साथ मनाईयो थप १०९० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि रुपन्देहीमा लगातार ३ पटक जितेका विष्णु पौडेललाई यसपटक कति चूनौती ? डिभिजन वन अधिकृतसहित ७ जना विरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा, २० लाख ४८ हजार बिगो दाबी ठेकेदारले ९ करोड बुझे, सडक निर्माण अलपत्र फोहोर बोक्ने साधनको तोडफोड जघन्य अपराध : बालेन साह जिल्ला विकास समितिका तत्कालिन खरिदारविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा