२५ श्रावण २०७९, बुधबार

Aug 10, 2022

लुम्बिनी प्रदेशको एकमात्र हिमाली जिल्ला र नेपाल को कान्छो जिल्लाको रुपमा चिनिने रुकुम पूर्वको हालको सदरमुकाम हो रुकुमकोट | यो सुन्दर ठाउ, नेपालको पूर्व पश्चिम लोक मार्ग अर्थात् पहाडी लोक मार्गको छेउमै अवस्थित छ | र रुकुमकोटको सुन्दरता र पहिचान बोक्ने सुन्दर ताल हो कमल दह | तेही कमल दहमा अहिले फुलेका छन् सुन्दर कमलका फुलहरु |

पर्यटकीय स्थलका हिसाबले यो सुन्दर कमल दह एक महत्वपूर्व आकर्षक हो | झन् अहिले ढकमक्क फुलेको कमलको फुलको त कुरै के गर्नु र ? दह वरिपरी कमलको फुल फुल्ने भएर यो दह को नाम कमल दह राखिएको हो | यो दहमा असार देखि भाद्र सम्म ढकमक्क पारि सुन्दर कमलका फूलहरु देख्न पाइन्छ | यतिबेला कमल दहमा ढकमक्क कमलको फुल फुलेर यसकोको सौन्दर्यता को बयान जति गर्यो तेती नै कम हुने महसुस हुन्छ |

रुकुम पूर्व पश्चिम दुवै जिल्ला भरिका अन्तरिक पर्यटकहरु यहा आएर आनन्द लिने गर्दछन | झन् पछिल्ला दिनहरुमा त बिसेष बिदाको मौका पारि रुकुम पूर्व को छिमेकि जिल्ला रोल्पा तथा बाग्लुंगबाट पनि पर्यटकहरुको घुइचो लाग्ने गरेको छ | कमलको फुलको मज्जा लिने समय अहिले नै हो | टिकटक, फेसबुक जस्ता सामाजिक संजालमा यो सुन्दरता राखेर भिडियो खिच्ने समय अहिले नै हो है | आउने हैन त रुकुमकोटको सुन्दर कमल दह ? स्वागत छ है |

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनीमा दुई स्थानसहित सबै प्रदेशबाट स्मार्ट लाइसेन्स छपाइको तयारी आज र भोलि देशका केही स्थानमा हुन सक्छ भारी वर्षा नितिश कुमारले बिहारमा आज पुनः मुख्यमन्त्रीको सपथ लिँदै नेपालले केन्यासंग टी २० र एकदिवसीय शृंखला खेल्ने मोटरसाइकल चोरी गर्ने गिरोहका ६ जना पक्राउ मतदाता नामावलीमा दाबी बिरोधका लागि भदौ १२ देखि १९ गतेसम्मको अवधि बिदेशको कमाइले गाउँमा जग्गा किनेर बेसार खेती लामो समयदेखि प्रयोगविहिन लुम्बिनीका विद्युतीय गाडी दशैं अघिनै सञ्चालनमा आउने प्रहरी प्रशासनकै आडमा तस्करी : दिनभरि भण्डारण, रातभरि ढुवानी चौराहा–गोलपार्क सडकः निर्माणमा देखिएका अड्चन हटाउने निर्णय लुम्बिनी साँस्कृतिकमा मिलेन विवाद : भद्रगोल कार्यालय, मर्कामा सेवाग्राही बुटवलमा जग्गा नापजाँचको काम शुरु सदभावको प्रतिक मोर्हरम पर्व, धुमधामका साथ मनाईयो थप १०९० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि रुपन्देहीमा लगातार ३ पटक जितेका विष्णु पौडेललाई यसपटक कति चूनौती ? डिभिजन वन अधिकृतसहित ७ जना विरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा, २० लाख ४८ हजार बिगो दाबी ठेकेदारले ९ करोड बुझे, सडक निर्माण अलपत्र फोहोर बोक्ने साधनको तोडफोड जघन्य अपराध : बालेन साह जिल्ला विकास समितिका तत्कालिन खरिदारविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा विहारमा नितिशले तोडे भाजपासँगको गठबन्धन