२७ श्रावण २०७९, शुक्रबार

Aug 12, 2022

सैनामैना । सैनामैनामा ३ दिने अगरबत्ती बनाउने तालिम सम्पन्न भएको छ । सैनामैना–११ सालझण्डीमा महिलासँग उपप्रमुख कार्यक्रम अन्तर्गत तीन दने अगरबत्ती बनाउने तालिम सम्पन्न भएको हो । कार्यक्रमको आइतबार एक समारोहकाबीच सम्पन्न भएको छ ।

Advertisement

सो अवसरमा नगरपालिका प्रमुख फणिन्द्र शर्माले सिपमुलक तालिमहरु दिई आत्मनिर्भर बनाउने उद्देश्यका साथ तालिम संचालन गरिएको बताए । उनले जीवनमा सीप सबैभन्दा ठूलो कुरा रहेको बताउँदै यस स्थानमा उत्पादन भएका अगरबत्तीहरु सैनामैनाका सबै पुजा पसलसम्म पुराउन सके महिलाहरुलाई समान्य खर्च गर्नका लागि पनि आफ्नै कमाईले गर्न सकिने कुरा बताए ।

त्यसैगरी सैनामैना नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत भिमप्रसाद तिवारीले यस स्थानबाट उत्पादन भएका बस्तुहरु रुपन्देहीमै उत्कृष्ट बस्तुको रुपमा उत्पादन हुने कुरामा आफू पूर्ण बिश्वस्त रहेको बताए ।

सैनामैना नगर उपप्रमुख विना रानाले महिला परजिवी हुनालेनै उपेक्षित हुनुपरेको बताउँदै आयआर्जनका लागि सिपमुलक तालिममा जोड दिएको बताइन् । ‘अब अगरबत्ती उत्पादन गरेर केहि पैसा भएपनि अर्जन गर्न सकिने छ । हामीले जो कोहिले पनि एउटा मात्रै यस्तो सिप सिक्नु पर्यो कि जुन सीपले हामीलाई आफ्नो जिविका निर्वाह गर्नको लागि सहज होस् र धेरै सीपमा हात नहाली एउटै सिपमा पोख्त हुनको लागि पनि आग्रह गर्दछु ।’ उनले भनिन् ।

तीन दिनसम्म चलेको सो तालिममा सहभागी मध्ये लिला सापकोटा र सुश्मा सुनारले बोल्दै काम सजिलो र सस्तो मुल्यमा उत्पादन गर्न सकिने भएकाले सजिलै यो कार्य गर्न सकिने बताए । तालिममा ४२ जनाको सहभागिता रहेको थियो । मनकुमारी राइको प्रशीक्षण र तुल्सा ज्ञवालीको सञ्चालनमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

देशैभर आज पनि वर्षाको सम्भावना, भोलि र पर्सी ठूलो पानी पर्ने आज रक्षाबन्धन तथा जनैपूर्णिमा मनाइँदै बुटवलको अन्तर्राष्ट्रिय सम्मेलन केन्द्र : कसले सञ्चालन गर्ने बारे अन्यौल अन्तर्राष्ट्रिय युवा दिवस : युवाका समस्या जस्ताको त्यस्तै अक्सफोर्डका विद्यार्थीलाई स्वागत तथा सम्मान ‘अमेरिका मेरो बुढा छ’ सार्वजनिक एकिकृत समाजवादीका अध्यक्ष नेपाललाई कोरोना संक्रमण गुल्मीको वार्षिक समीक्षा गोष्ठीमा जे देखियो… सामाजिक सञ्जालमार्फत महिलालाई सास्ति दिएको भन्दै एक जना पक्राउ सनराइज बैंकको लगानीमा चौतारी निर्माण एमालेले गठन गर्‍यो ओलीको नेतृत्वमा केन्द्रीय निर्वाचन परिचालन कमिटी लुम्बिनीका १० सहित ६३ पालिकाले अझै बजेट पेश गरेनन् चाउचाउपछि फिल्मी क्षेत्रमा रुपन्देहीको यशोदा समूह, चलचित्र ‘फूलबारी’ निर्माण गर्दै माओवादीबाट ३ पटक जितेका टोपबहादुरले एमालेबाट के गर्लान्? कोरोना संक्रमणबाट एकै दिन पाँच जानाको मृत्यु राप्रपा रुपन्देही उपाध्यक्ष गुप्ताद्वारा पदबाट राजीनामा (पत्रसहित) भुवन केसीको नियुक्ति प्रक्रिया बदरको माग गर्दै सर्वोच्चमा रिट दायर, सोमबार पेसी रुपन्देही ट्राफिक प्रहरीकाे अभियान : तीब्र गतिका सवारीलाई नियन्त्रण भैरहवाको मेडिकल कलेजमा विशिष्ट विशेषज्ञ सेवा थप दिया मास्के भन्छिन्- ‘प्रकाश’ मा सीताकाे क्यारेक्टरले धेरै सिकायाे