२७ श्रावण २०७९, शुक्रबार

Aug 12, 2022

भैरहवा । रोहिणी गाउपालिकको आगामी आर्थिक बर्ष २०७९/०८० कि लागि ६२ करोड १९ लाख ९५ हजारको अनुमानित बजेट ल्याएको छ ।
गाउँपालिकाको आर्थिक बर्ष २०७९/०८० को बजेटको आम्दानी स्रोतमा आन्तरिक आयवाट २ करोड ५७ लाख रुपैया संघीय सरकारबाट ४५ करोड ८७ लाख, प्रदेस सरकारबाट ६ करोड ५० लाख प्राप्त हुने अनुमान गरेको छ ।

बजेट प्रस्तुत गर्दै रोहिणी गाउपालिका वडा नम्बर २ का वडा अध्यक्ष करम हुसेन खानले गाउपालिकाको बैंक मौज्दात ६ करोड ५० लाख रुपैया रहेको र जिल्ला समन्वय समितिबाट २ करोड ४० लाख रुपैया प्राप्त हुने प्रक्षेपण गरेको छ । यस्तै खर्चमा आर्थिक विकास तर्फ २ करोड ९९ लाख, सामाजिक विकास तर्फ २३ करोड ६६ लाख ४५ हजार रुपैया, पूर्वाधार विकास तर्फ र २० करोड ९० लाख, सुशासन तथा विपद् व्यवस्थापन क्षेत्रमा ४ करोड १४ लाख, कार्यालय सञ्चालन तथा व्यवस्थापनमा ९ करोड ९७ लाख, वडाकार्यालय सञ्चालन तथा व्यवस्थापनमा ५३ लाख रुपैया बिनियोजन भएको छ ।

गाउपालिकाले किसानलाइ धान र गहुको बीउ ५० प्रतिशत अनुदानमा दिने निर्णय गरेको छ । घर नभएका अति विपन्न परिवारलाई संघीय र प्रदेश सरकारको सहयोग र समन्वयमा तथा गाउँपालिकाको समेत आफ्नै लगानीमा घर निर्माण गराई नागरिकहरुको आवासको सुनिश्चितता प्रदान गर्ने नीति गाउपालिकाले लिएको जनाएको छ । सुरक्षित नागरिक आवाश कार्यक्रमलाई आर्थिक वर्षको शुरुबाट नै कार्यान्वयन गर्न संघीय सरकारको सशर्त बजेट ५५ लाख रुपैया विनियोजन गरिएको खा ले बताए । यस्तै गाउँपालिकाको प्रशासनीक भवन निमार्णका लागि ३ करोड ७० लाख बजेट छुट्ट्याइएको छ । ूउज्यालो रोहिणी कार्यक्रमू को लागि २३ लाख बजेट बिनियोजन गरिएको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

आर्थिक मन्दिका कारण अलिबाबाले गर्यो दश हजार कर्मचारी कटौती साउदीबाट ९३ नेपालीलाई एक्जिट भिषा, ६० दिन भित्र देश छाड्नु पर्ने बढ्दै जनैको महत्व, गत वर्ष साढे १७ करोडको आयात देशैभर आज पनि वर्षाको सम्भावना, भोलि र पर्सी ठूलो पानी पर्ने आज रक्षाबन्धन तथा जनैपूर्णिमा मनाइँदै बुटवलको अन्तर्राष्ट्रिय सम्मेलन केन्द्र : कसले सञ्चालन गर्ने बारे अन्यौल अन्तर्राष्ट्रिय युवा दिवस : युवाका समस्या जस्ताको त्यस्तै अक्सफोर्डका विद्यार्थीलाई स्वागत तथा सम्मान ‘अमेरिका मेरो बुढा छ’ सार्वजनिक एकिकृत समाजवादीका अध्यक्ष नेपाललाई कोरोना संक्रमण गुल्मीको वार्षिक समीक्षा गोष्ठीमा जे देखियो… सामाजिक सञ्जालमार्फत महिलालाई सास्ति दिएको भन्दै एक जना पक्राउ सनराइज बैंकको लगानीमा चौतारी निर्माण एमालेले गठन गर्‍यो ओलीको नेतृत्वमा केन्द्रीय निर्वाचन परिचालन कमिटी लुम्बिनीका १० सहित ६३ पालिकाले अझै बजेट पेश गरेनन् चाउचाउपछि फिल्मी क्षेत्रमा रुपन्देहीको यशोदा समूह, चलचित्र ‘फूलबारी’ निर्माण गर्दै माओवादीबाट ३ पटक जितेका टोपबहादुरले एमालेबाट के गर्लान्? कोरोना संक्रमणबाट एकै दिन पाँच जानाको मृत्यु राप्रपा रुपन्देही उपाध्यक्ष गुप्ताद्वारा पदबाट राजीनामा (पत्रसहित) भुवन केसीको नियुक्ति प्रक्रिया बदरको माग गर्दै सर्वोच्चमा रिट दायर, सोमबार पेसी