२० जेष्ठ २०८०, शनिबार

Jun 3, 2023

मंसिर ८,

Advertisement

ग्लोबल आवाज

बुटवल । नेपाल स्टक एक्सचेन्जका सञ्चालक समिती अध्यक्ष लक्ष्मण न्यौपाने प्रदेश पाँचलाई पूजी बजारको हबका रूपमा विकास गर्ने योजना रहेको बताएका छन् । प्रदेशको राजधानीका रूपमा रहेको बुटवलमा पूँजी बजारको हबका रुपमा विकास गर्नका लागि पुर्वाधारहरूको बारेमा अध्यन भईरहेको बताए । आईतबार रुपन्देहीको बुटलमा आयोजित पूँजीबजार प्रवर्धन कार्यक्रममा बोल्दै अध्यक्ष न्यौपानेले पूँजीबजार निरासाजनक अवस्थामा नरहेको बताए ।

नेपाल धितोपत्र बोर्डका कार्यकारी प्रमुख निरज गिरीले कारोबारको इन्डेक्स घट्नुलाई किन्ने अबसरका रुपमा लिन आग्रह गरे । लगानी कर्ताले सेयर बजारमा तत्कालै मुनाफा खोजेर नहुने भन्दै उनले बजार बुझेर लगानी गर्न आग्रह गरे ।

नेप्सेका कार्यकारी अधिकृत चन्द्रसिंह साउदले सेयर कारोबारमा बजार घट्दैमा लगानीकर्ता आत्तिहाल्नु पर्ने अवस्था नरहेको बताए । नेपालको पूजी बजारमा भविष्य उज्वल रहेको भन्दै उनले लगानीकर्ता निराश हुनु नपर्ने दाबी गरे । सेयर बजारका बारेमा आवश्यक ज्ञान हासिल नगरी लगानी गर्दा समस्या सिर्जना हुन सक्नेतर्फ सचेत गराउदै उनले लगानीकर्ताले आफ्नो क्षमता अनुसार सेयर बजार सम्बन्धि बुझेर मात्रै लगानी गर्न आग्रह गरे ।

नेपाल स्टक एक्सचेन्ज लिमिटेडको आयोजनामा भएको कार्यक्रममा सहभागीहरूले पूजीबजारको इन्डेक्स बढाउनका लगानीकर्ताहरुलाई उत्साहजनक नीति कार्यक्रम ल्याउन आग्रह गरेका थिए । वाईको प्रा. लि., मिडास स्टक ब्रोकर प्रा. लि., एशियन सेक्युरिटिज प्रा.लि., दक्षिणकाली इन्भेष्टमेन्ट एण्ड सेक्युरिटिज प्रा.लि., आर्यतारा इन्भेष्टमेन्ट एण्ड सेक्युरिटी प्रा. लि. तथा लिन्च स्टक मार्केट लिमिटेडको सह आयोजनामा भएको कार्यक्रममा लगानी कर्ताहरुलाई सेयर बजारको सुरक्षा तथा अनलाइन कारोबार सम्बन्धि सहजीकरण गरिएको थियो ।

कार्यक्रममा वाईको प्रालिका रमेस भुसालले सहजीकरण गर्दै सहभागीहरुले उठाएका प्राविधिक विषयका बारेमा जानकारी गराएका थिए

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बिश्वका केन्द्रिय बैंक बिच सुन किन्ने प्रतिस्पर्धा सुरु, १७६ प्रतिशतले बढ्यो खरिद सार्वजनिक जग्गाका घरटहरा हटाएर १५ सैयाको अस्पताल बनाउन सुरु उडिसा रेल दुर्घटनाः राज्य शोकको घोषणा, गोवा-मुम्बई रेल उदघाटन स्थगित यस्तो ६ वटा जीवनशैली, जसले घटाउँछ यौन क्षमता कुन बार कुन रंगको पहिरन लगाउँदा शुभ हुन्छ ? बास्तुबारे जान्नुहोस् !! प्रधानमन्त्री प्रचण्ड आज दिउँसो ४ बजे स्वदेश फर्कने आजको मौसमः अत्याधिक गर्मी हुने भएकाले सतर्कता अपनाउन अनुराेध रेशमको कथा पश्चिम नवलपरासीमा पिकअपको ठक्करबाट एक जनाको मृत्यु, दुई गम्भिर घाईते पाल्पाको दाेभान माध्यमिक विद्यालयमा एक दिवसीय अभिभावक शिक्षा गुल्मीमा सरकारी छात्रवृत्तिमा पढेका चिकित्सकले नै लिन्छन् दोहेरो, त्यहोरो सुविधा एमालेका ६ सचिवले पाए प्रदेश इन्चार्जको जिम्मेवारी, लुम्बिनीमा पद्मा अर्याल तिलाेत्तमाकाे आनन्दवन शंकरनगर खानेपानीले दिएको कम्पाेष्ट बिनकाे प्रयाेग प्रभावकारी भएन बुटवलमा अवैध मलको कारोबार : अनुगमन टोली पुग्दा ‘मुख्य सप्लायर्स’ सुव एग्रोभेटका सञ्चालक टाप भानु माविमा अन्तरक्रिया सम्पन्न नागरिकता विधेयक प्रमाणीकरणविरुद्ध सर्वाेच्चमा रिट दर्ता, आइतबार पेसी डोटीमा शंकास्पद वस्तु फेला बच्चा जन्माउन नसक्दा महिलाकाे मृत्यु गुल्मीको मुसिकोटमा विपन्न परिवारका छोराछोरी यसरी बन्दै छन् इन्जिनीयर कार्यकर्ता पढाउन थाले माओवादी नेता