२ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 16, 2022

मंसिर ८,

Advertisement

ग्लोबल आवाज

बुटवल । नेपाल स्टक एक्सचेन्जका सञ्चालक समिती अध्यक्ष लक्ष्मण न्यौपाने प्रदेश पाँचलाई पूजी बजारको हबका रूपमा विकास गर्ने योजना रहेको बताएका छन् । प्रदेशको राजधानीका रूपमा रहेको बुटवलमा पूँजी बजारको हबका रुपमा विकास गर्नका लागि पुर्वाधारहरूको बारेमा अध्यन भईरहेको बताए । आईतबार रुपन्देहीको बुटलमा आयोजित पूँजीबजार प्रवर्धन कार्यक्रममा बोल्दै अध्यक्ष न्यौपानेले पूँजीबजार निरासाजनक अवस्थामा नरहेको बताए ।

नेपाल धितोपत्र बोर्डका कार्यकारी प्रमुख निरज गिरीले कारोबारको इन्डेक्स घट्नुलाई किन्ने अबसरका रुपमा लिन आग्रह गरे । लगानी कर्ताले सेयर बजारमा तत्कालै मुनाफा खोजेर नहुने भन्दै उनले बजार बुझेर लगानी गर्न आग्रह गरे ।

नेप्सेका कार्यकारी अधिकृत चन्द्रसिंह साउदले सेयर कारोबारमा बजार घट्दैमा लगानीकर्ता आत्तिहाल्नु पर्ने अवस्था नरहेको बताए । नेपालको पूजी बजारमा भविष्य उज्वल रहेको भन्दै उनले लगानीकर्ता निराश हुनु नपर्ने दाबी गरे । सेयर बजारका बारेमा आवश्यक ज्ञान हासिल नगरी लगानी गर्दा समस्या सिर्जना हुन सक्नेतर्फ सचेत गराउदै उनले लगानीकर्ताले आफ्नो क्षमता अनुसार सेयर बजार सम्बन्धि बुझेर मात्रै लगानी गर्न आग्रह गरे ।

नेपाल स्टक एक्सचेन्ज लिमिटेडको आयोजनामा भएको कार्यक्रममा सहभागीहरूले पूजीबजारको इन्डेक्स बढाउनका लगानीकर्ताहरुलाई उत्साहजनक नीति कार्यक्रम ल्याउन आग्रह गरेका थिए । वाईको प्रा. लि., मिडास स्टक ब्रोकर प्रा. लि., एशियन सेक्युरिटिज प्रा.लि., दक्षिणकाली इन्भेष्टमेन्ट एण्ड सेक्युरिटिज प्रा.लि., आर्यतारा इन्भेष्टमेन्ट एण्ड सेक्युरिटी प्रा. लि. तथा लिन्च स्टक मार्केट लिमिटेडको सह आयोजनामा भएको कार्यक्रममा लगानी कर्ताहरुलाई सेयर बजारको सुरक्षा तथा अनलाइन कारोबार सम्बन्धि सहजीकरण गरिएको थियो ।

कार्यक्रममा वाईको प्रालिका रमेस भुसालले सहजीकरण गर्दै सहभागीहरुले उठाएका प्राविधिक विषयका बारेमा जानकारी गराएका थिए

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी लुम्बिनीमा, देउवाले गरे स्वागत भरतपुरमा रेनु भन्दा विजय ४३ मतले अगाडि धनगढीमा मतान्तर बढाउँदै स्वतन्त्र उम्मेदवार हमाल दिल्लीको तापक्रम ४९ डिग्री सेल्सियस, सर्वसाधारणलाई घरभित्रै बस्न अनुरोध भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी आज ६ घण्टाको लागि नेपाल आउँदै बुटवलमा खेलराज पाण्डेय १८१४ मतले अघि तिलोत्तमामा एमालेको विजयी सुरुवात, गठबन्धनलाई हराउँदै वडा १ को अध्यक्षमा गिरी सैनामैना २ मा गठबन्धनलाई हराउँदै एमालेका कंडेल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस २०९ मतले पछाडी चितवनका २० वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कांग्रेस ९ र एमाले ६ वडामा विजयी पोखराको पहिलाे नतिजा : १ मा एमाले, २ मा कांग्रेस विजयी तिलोत्तमामा खाँण र चापागाईं बीच कडा प्रतिस्पर्धा जारी गौतमबुद्ध विमानस्थलमा पहिलाे अन्तर्राष्ट्रिय उडान, जजिरा एयरबेजको जहाज अवतरण बुटवल उपमहानगर-१९ मा प्यानलसहित एमाले विजयी लुम्बिनी प्रदेशसहित यी स्थानमा वर्षाकाे सम्भावना, भाेलि हावाहुरी चल्नसक्ने दाङको बङ्गलाचुलीमा गठबन्धन दल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस १६९ मतले पछाडी तिनाउमा गठबन्धनलाई हराउँदै बहुमत वडासहित एमालेको जित लुम्बिनी भ्रमणले नेपाल–भारत सम्बन्ध अझ मजबुत बनाउने छ : भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी तिलोत्तमामा एमालेका चापागाइँ र कांग्रेसका खाँणबीच कडा प्रतिष्पर्धा