१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

बुटवल । पत्रकार महिलाहरूकाे क्षमता अभिवृद्धिका लागि दुई दिने तालिम बुटवलमा सुरू भएकाे छ । विकास, सुशासन र समावेशी पत्रकारिता विषयक तालिममा साविक लुम्बिनी अञ्चलका विभिन्न जिल्लाका पत्रकार महिलाकाे सहभागितामा सञ्चालन गरिएकाे हाे ।

Advertisement

आन्तरिक मामिला तथा सञ्चार मन्त्रालय लुम्बिनी प्रदेशकाे आयाेजनाामा भएकाे कार्यक्रममा सञ्चारिका समूह लुम्बिनी प्रदेशले समन्वय गरेकाे हाे । करिब ५२ जना सहभागी रहेकाे कार्यक्रममा  युवराज कंडेलले विकास र सुशासन विषयक कार्यपत्र प्रस्तुत गरेका थिए । कार्यपत्र प्रस्तुत गर्दै उनले विकासकाे सीमा नहुने, परिवर्तनशील भएकाे  र विकास हामीले महसुस गर्ने कुरा भएकाे बताए । उनले  विकास र सुशासनले मानिसकाे जीवनस्तरमा धेरै प्रभाव पार्ने बताए । विकासका लागि माग प्रष्ट हुनुपर्ने धारणा राख्दै उनले बेथितिका कारण विकासमा समस्या परेकाे र विकासका लागि दीर्घकालीन साेँच राख्नुपर्ने उल्लेख गरे ।

पत्रकारिता क्षेत्रमा समस्या मात्रै नभई सम्भावना र अवसरहरू प्रसस्त भएकाे बताउदै उनले  अरूजस्ताे नभइ आफू-आफूजस्तै बन्न अनुराेध समेत गरे । सिकाइ निरन्तर गर्दै गएमा प्रभावकारी हुने उनले बताए ।

सहभागीहरुले तालिम प्रयाेगात्मक र प्रभावकारी भएकाे बताउँदै आगामी दिनमा पनि यसैगरी प्रशिक्षणात्मक कार्यक्रमहरु सञ्चालन गर्न आग्रह गरे । सञ्चारिका समूल लुम्बिनीका अध्यक्ष अमृता अनमाेलले कार्यक्रमकाे सहजीकरण गरेकी थिइन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड