१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

बुटवल। विश्व वातावरण दिवसको अवसरमा बुटवल लेडिज जेसिजले बुटवलस्थित चिडिया खोलामा रहेको बाल विकास केन्द्रको परिसरमा वृक्षारोपण तथा सरसफाई गरेको छ । एक कार्यक्रमकाबीच जेसिजले बुटवल– ३ स्थित बाल मन्दिर उद्यान परिसरमा फलफूलका बिरुवाहरु रोपेको हो ।

Advertisement

कार्यक्रममा बोल्दै जेसिसका प्रमुख अतिथि बुटवल उपमहानगर पालिका वडा नम्बर–३ का वडा अध्यक्ष विष्णु ढकालले जीवनचक्र परिस्थिति सन्तुलननमा जोड दिँदै वृक्षारोपणले पहिरो रोकथाममा महत्त्वपूर्ण भूमिका खेल्ने बताए ।

उनले सरकारले वातावरण संरक्षण गर्नु हामी सबैको दायित्व भएको बताए । साथै सबै किसिमबाट पछाडि परेको उक्त बाल विकास केन्द्रलाई थप व्यवस्थित बनाउन सबैलाई साथ दिन आग्रह पनि गरे ।

लेडी जेसिजका अध्यक्ष अनुपमा श्रेष्ठले बाल मन्दिरको थप स्तर उन्नतिको लागि साथ दिन तयार रहेको बताइन् । साथै उनले बाल विकास केन्द्रको संरक्षकको अवसर पाएमा पनि सबै किसिमको सहकार्य गर्न तयार रहेको बताइन्।

कार्यक्रममा बुटवल उपमहानगर पालिका वडा–३ का सदस्य आनन्द भगत श्रेष्ठ , जेसिजका पुर्व अध्यक्ष रेखा शर्मा कट्टेल, केन्द्रका संचालन समितिका सदस्य मन्जु प्रधान, जेसिजका सल्लाहकार रूपा पाण्डे, संस्थाका आजिवन सदस्य गिता ज्ञवाली , शिक्षिका विन्दु गौतम लगायतले बोल्दै वातावरण संरक्षण गर्नुपर्नेमा जोड दिएका थिए ।

सो अवसरमा आँप, धुपिसल्लो,कागती लगायतका प्रजातीका बिरुवा रोपिएको हो । जेसिजले केन्द्र परिसरमा सरसफाई समेत गरेको र बाल विकास केन्द्रलाई २ थान फोहोर फाल्ने डस्टविन पनि वितरण गरेको छ ।

कार्यक्रम संयोजक जेसिजका शाखा सम्पादक जमुना शर्मा श्रेष्ठको स्वागत मन्तव्य र जेसिजका महासचिव संगिता ढकालको संचालनमा सम्पन्न भएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड