१९ असार २०७९, आईतवार

Jul 3, 2022

रुरु । स्थानीय तहको निर्वाचन सकिएसँगै रुरुक्षेत्र गाउँ पालिकाका वडाहरुमा जन निर्वाचित प्रतिनिधिहरुको पदवहाली हुँदै गर्दा जनताका लागि नयाँ योजनाहरु पनि सार्वजनिक गरिएको छ ।

Advertisement

रुरुक्षेत्र गाउँ पालिकाको पहिलो बैठकबाट गठबन्धनका तर्फबाट गाउँपालिका प्रमुखको पदमा निर्वाचित यदु ज्ञवालीले गाउँपालिका भित्र न्यूनतम विद्युत महशुल गाउँपालिकाले तिरिदिने नयाँ योजना जनताका माझ ल्याएका छन् । यो स्किमले गाउँपालिका भित्रका हजारौं घर परिवार लाभान्वित हुने छन् ।

निर्वाचन अघि गरिएका प्रतिवद्धताहरु पूरा गर्ने वचनबद्धता पूरा गर्ने कामको शुरुवातको रुपमा न्यूनतम विद्युत महसुल गाउँपालिकाले तिरिदिने निर्णय जनउत्तर दायित्व पूर्ण र जनकेन्द्रित कार्यक्रमको रुपमा आम रुरुक्षेत्र गाउँ पालिकाबासीले लिएका छन् र यो पहिलो कदमलाई सबै गाउँपालिकाबासीले स्वागत गरेका छन् ।

असिमित आवस्यकता जनताका छन्। तर, यो कदम एउटा अत्यन्त सकारात्मक कदम हो र क्रमशः जनताका आधारभुत आवश्यकता पूरा हुने विश्वास लिन सकिने रुरुक्षेत्र गाउँ पालिका ३ फल्लेखर्कका समाजसेवी कृष्ण राज ज्ञवालीको भनाई छ । यसैगरि रुरुक्षेत्र गाउँ पालिका वडा न १ का जनप्रतिनिधि हरुले पनि पद वहालीसँगै स्वास्थ बीमा नगराएका आम वडाबासीका लागि बीमाबापत लाग्ने रकमको ५० प्रतिशत वडाले बेहोर्ने गरि स्वास्थ्य बीमा गर्ने स्किम सार्वजनिक गरेको छ।

रुरुक्षेत्र गाउँ पालिका वडा न १ का वडाध्यक्ष नवराज बिकले वडाध्यक्षको कुर्सी सम्हाल्दै गर्दा यो स्किम ल्याएका हुन् । रुरुक्षेत्र गाउँपालिका वडा न १ मा गठवन्धनका उम्मेदवारहरुलाई पराजित गर्दै नेकपा एमालेले जित हासिल गरेको हो ।

वडा न १ मा वडाध्यक्षमा नवराज बिक खुल्ला सदस्यमा घनश्याम ज्ञवाली र शुसिल श्रेष्ठ दलित महिला सदस्यमा लक्ष्मी विक र खुल्ला महिला सदस्यमा लक्ष्मी भट्टराई निर्वाचित भएका छन् ।स्थानीय तहको निर्वाचन पछि अन्यवडाहरुमा पनि पदवहाली भईसकेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अढाई करोडका सिन्काले दाँत कोट्याउँछन् नेपाली ! पौडी खेल्ने क्रममा दुई भारतीय नागरिकको मृत्यु तत्कालीन नेकपाका बहुमत सदस्यको भेटवार्ता, के भयो कुराकानी ? सरसफाइका लागि कठोर नीति ल्याउँदै तुलसीपुर चट्याङ लागेर ३ बाख्रा र एक भैंसी मरे, एक महिला घाइते जन्ती हिँडेको ट्याक्टर दुर्घटना, १ जनाको मृत्यु फूलहरूलाई के हिउँद, के बर्खा (फोटोफिचर) बुटवल मण्डपको नाम फेर्ने उपमहानगरको निर्णयप्रति व्यवसायिक संघ-संस्थाहरुको असहमति, फिर्ता लिन माग तुलसीपुरका पानी मुहान क्षेत्रमा चुनढुगा उत्खननको तयारी, खानेपानी संस्थाको बिरोध एमालेभित्रको अन्तर्घात छानबिन गर्न कार्यदल तिलोत्तमालाई युवामैत्री स्थानीय शासन घोषणा गर्न प्रतिबद्धता छोरी भएर जन्मिनु विडम्बना हो ! अर्थ मन्त्रालयले लुकायो बजेट भाषणको अघिल्लो दिनको सीसीटीभी फुटेज हस्ताक्षर किर्ते गरी छ्यालिस लाख रुपियाँ अपचलन गर्ने कर्मचारी पक्राउ पन्ध्र प्रतिशत दलित बालबालिका विद्यालयको पहुँच बाहिर पत्रकार पन्थीको ‘अन्ट्रान्सलेटेबल’ विश्वका १२ देशमा अमेजनमार्फत हार्डकभर र पेपरब्याकमा विपद्बाट हुने क्षति न्यूनिकरण गर देशको आर्थिक अवस्था गम्भीर संकटमा : प्रचण्ड सेयर बजारमा हरियाली बुटवलमा साइन्स-म्याथ ओलम्पियाड, कान्ति माविका शिशिर प्रथम