२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

बुटवल । बुटवल १३ का मतदाताले बेलवास-बेथरी सडकखण्डलाई बेलवासको झोलुङगेपुलसम्म जोड्न माग गरेका छन् । पर्यटन मार्गको रुपमा निर्माणाधिन वेलवास-वेथरी सडक खण्डको नामसंग वेलवास जोडिएपनि सडक नहरपुरसम्म मात्रै विस्तार भएकाले त्यसलाई पूर्वपश्चिम राजमार्गको बेलवास झोलुङ्गेपुलचोक सम्म जोड्न आग्रह गरेका हुन् ।

Advertisement

स्थानीय तह निर्वाचन प्रचारका लागि घरदैलो कार्यक्रममा पुगेका नेकपा एमालेका तर्फबाट नगर प्रमुख पदका उम्मेदवार बाबुराम भट्टराईसमक्ष स्थानीयले बेलवास—वेथरी पर्यटन सडक निर्माण सम्पन्न हुने चरणमा रहेकाले यसलाई नहरपुरचोकदेखि विस्तार गरेर राजमार्गसम्म ल्याउन माग गरेका हुन् । गौतमबुद्ध अन्तरराष्ट्रिय विमानस्थलदेखि बुटवल,ऐतिहासिक नुवाकोटगढी,पाल्पा हुंदै पोखरा जाने यात्रुहरुका लागि समेत यो सडक छरितो हुने भएकाले यसलाई छिटो राजमार्गसंग जोड्न माग गरेका हुन् ।

उनीहरुले वडाका सवै टोलमा खुला ब्यायामशाला निर्माण गर्न, पाणिनि उद्यानका लागि यथेष्ट बजेट बिनियोजन गर्न, बिपन्न परिवारका कम्तिमा एकजना सदस्यका लागि रोजगारीको ब्यवस्था गर्न माग गरे । साथै नेकपा एमालेले शुरु गरेको सामाजिक सुरक्षा भत्ता कार्यक्रम अत्यन्तै प्रभावकारी रहेकाले यसलाई अझ ब्यवस्थित गर्न माग गरेका छन् । बृद्धबृद्धाहरुको नियमित स्वास्थ्य जांचको ब्यवस्था मिलाउन,उनीहरुको मनोरञ्जनका लागि खुला मनोरञ्जन क्षेत्र बनाउन समेत मतदाताले आग्रह गरे । उनीहरुले टोलटोलमा सामुहिक लगानी मार्फत सामुहिक आम्दानी हुने खालका कार्यक्रमहरु ल्याउन उम्मेदवार भट्टराई समक्ष आग्रह समेत गरे ।

मतदाताहरुका मागलाई सम्वोधन गर्दै उम्मेदवार भट्ट्राइले स्थानीयले उठाएका मुद्धा आफुहरुले घोषणा पत्रमा लिपिबद्ध गरेर सार्वजनिक गरेको भन्दै आम मतदाताका चाहनासंग आफ्नो घोषणापत्र मेल खाएकोमा खुसी ब्यक्त गरे । ‘तपाईहरुले राखेका चाहनाहरु हामीले घोषणापत्रमा उल्लेख गरेका छौं,तपाई हाम्रा मुद्धा मेल खाएका छन्’-भट्टराइले भने । बेलवास-बेथरी सडकखण्डलाई राजमार्गसंग जोड्ने विषय छिट्टै सम्वोधन हुने उनले बताए ।

घरदैलो कार्यक्रममा नेकपा एमालेका तर्फबाट उपप्रमुख पदका उम्मेदवार सावित्रा अर्याल,बुटवल १३ बाट वडा अध्यक्ष पदका उम्मेदवार शोभाखर पोख्रेल,सदस्य पदका उम्मेदवारहरु मन्दिरादेवी गौडेल,कृष्णा सुनार,झविन्द्र थापा,दलबहादुर थापा,नेकपा एमाले रुपन्देहीका अध्यक्ष तेजेन्द्र केसी लगायतका नेताहरु सहभागी थिए । जितगढी स्थित दूर्गामन्दिरबाट शुरु भएको घरदैलो कार्यक्रम जवईमा पुगेर समापन भएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पूर्व–पश्चिम लोकमार्गमा बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते निर्मला प्रकरणमा मुछिएका दिलीपले युवतीलाई दुर्व्यवहार गरेको आरोप, अनुसन्धान जारी विश्वका लागि ताइवान किन यति महत्त्वपूर्ण छ ? गैरसांसदको कार्यकाल सकिएसँगै मन्त्री छान्न संसदीय दलको बैठक हेटौंडामा पाँच सवारीसाधन एक-अर्कासँग ठोक्किएपछि… चितवनमा दुई अर्ब लगानीमा क्यान्सर अस्पताल निर्माण ‘तिम्रै मान्छे हुम कर’ सार्वजनिक नेपाल समाजवादी पार्टीको लुम्बिनी इन्चार्जमा खनाल जापानको आधुनिक प्रविधि नेपालमा भित्र्याउनका लागि पहल गर्न प्रचण्डकाे आग्रह नेपाल खेलकूद महासंघ तिलोत्तमा ११ मा वडा कमिटि, अध्यक्षमा पुन आज कतिमा कारोबार भैरहेको छ सुनचाँदी ? ज्ञानेन्द्र शाही जुम्लाबाट चुनाव लड्ने इजरायलद्वारा गाजा युद्धविरामको प्रस्ताव स्वीकार भूमि आयोगः सम्झौतामा स्थानीय तहहरुको वेवास्ता, भूमिहीनहरु निराश सत्ता गठबन्धनलाई सिट बाँडफाँट मिलाउन कति सहज? गरिब किन गरिब भए ! पुरानो सुनलाई टल्काउछौँ भन्दै ठगी गर्ने दुई भारतीय नागरिक पक्राउ सिट बाँडफाँटबारे छलफल गर्न सत्ता गठबन्धनको कार्यदलको बैठक बस्दै कर्णालीका चार ठाउँमा नयाँ सहर, पूर्वाधारको काम छैन सन्तोषजनक नेपालीहरूलाई पनि भारतीय सेनाको अग्निपथ भर्ना गर्ने योजना