११ मंसिर २०७९, आईतवार

Nov 27, 2022

गुल्मी । आज चैत २७ आइतवार अर्थात् चौथो गुल्मी महोत्सवको तेस्रो दिन । महोत्सवले सिंगारिएको तम्घासको चिदिचौर । चौरभरी स्टल र महोत्सव अबलोकन गर्न आएका हजारौं दर्शक । महोत्सवमा देश बिदेशमा ख्याति प्राप्त चर्चित लोक तथा दोहोरी गायक राधिका हमाल, रमेशराज भट्टराई, कसुल वेल्वासे, सन्तोष केसी, उज्वल गिरी, कुुसुम परियार, समिक्षा विसी लगायतका कलाकारहरुको प्रस्तुती रहको थियो । बिदाको दिन भएकाले दर्शकको निकै चहलपहल थियो ।

Advertisement

कृषि पर्यटन र उद्योगको व्यापार प्रर्वद्धन गर्न भन्दै तेस्रो गुल्मी महोत्सव गुल्मीमा चलेको चौथो गुल्मी महोत्सवको तेस्रो दिनको साँस्कृतिक कार्यक्रममा गायक रमेशराज भट्टराईलाई गुल्मीमा बहुला बनाए । जब साँस्कृतिक प्रस्तुति दिन महोत्सवको स्टेजमा गए तब गायक रमेशराज भट्टराईलाई गुल्मी महोत्सवमा साँस्कृतिक कार्यक्रम हेर्न गएका दर्शकले ठुलो स्वरमा हुटिङ्ग गर्दै सुरुमै बहुला गीत गाउन भन्दै थिए । तर उनले खुट्टा भए गीत सुनाए मञ्च नजिकै पुगेका दर्शकको मन थामिएन उनिसँगै नाच्नलाई जनिकै जान खोजे । धेरै दर्शक उनकै प्रस्तुती हेर्न कार्यक्रमको अन्ति

कृषि पर्यटन र उद्योगको व्यापार प्रर्वद्धन गर्न भन्दै तेस्रो गुल्मी महोत्सव गुल्मीमा चलेको चौथो गुल्मी महोत्सवको तेस्रो दिनको साँस्कृतिक कार्यक्रममा गायक रमेशराज भट्टराईलाई गुल्मीमा बहुला बनाए । जब साँस्कृतिक प्रस्तुति दिन महोत्सवको स्टेजमा गए तब गायक रमेशराज भट्टराईलाई गुल्मी महोत्सवमा साँस्कृतिक कार्यक्रम हेर्न गएका दर्शकले ठुलो स्वरमा हुटिङ्ग गर्दै सुरुमै बहुला गीत गाउन भन्दै थिए । तर उनले खुट्टा भए गीत सुनाए मञ्च नजिकै पुगेका दर्शकको मन थामिएन उनिसँगै नाच्नलाई जनिकै जान खोजे । धेरै दर्शक उनकै प्रस्तुती हेर्न कार्यक्रमको अन्तिम प्रहरसम्म बसेका थिए ।

कार्यक्रममा उनको प्रस्तुति अन्तिम चरणमा थियो त्यसैले पनि दर्शकको रोजाईमा उनि थिए । कार्यक्रमको उनले नथियावाली भन्ने बोलको गीत गाए । दर्शकको धेरै हुटिङ्ग आयो गायक रमेशराज दर्शक भएठाउँमै पुगेर गीत गाए । उनले अर्को गीत तिमी लास्टै बिउटी छउ भन्ने गीत पनि गाए दर्शकबाट उनका हेरक गीतमा साथ रहेयो । गीत गाउँदै जाँदा उनले गीतको पुरै गीत गाउँदै गए धेरै दर्शकले साथ दिए उनि झनै उत्साहि बन्दै गीत गाए ।

उनिको प्रस्तुतीले तम्घासको चिदिचौर झनै रमाइलो मय बनाए । सांगितिक प्रस्तुति एक पछी अर्को बवाल भो थपे झनै दर्शकले साथ दिए । उनि दर्शक भएको ठाउँमै पुगेर गीत गाए । दर्शदले उनलाई समाएरै गीत गाए । धेरैले टिकटक बनाए । उनले पनि दर्शकको मोइलवाटै टिकटक बनाइ दिए । गायक रमेशराजले प्रस्तुति दिँदा धेरैको मन जिते । गायक रमेशराज लोक बिधाका गीत गाउन उत्तिकै सिपालु रहेका छन् । लोक बिधासँगै उनलाई सुगम संगीतमा पनि उनि निकै लोकप्रिय गायक तथा गीतकारको रुपमा परिचित छन् ।

अन्तिम प्रहरमा बेहुला बनाउछु भन्थी बहुला बनाएर गई गीत गाए धैरैको नजर उनि माथी खनियो । दर्शले गीतको सबै अंस गाउँदै जाँदा सबैले साथ उत्तिकै दिए । गीत गाउँदै उनि दर्शक कहाँ पुगे गीत एक पटक सकियो दर्शकले मानेनन् पुनः फेरि गीत गाउन भने उनि फेरि उक्त गीत गाए । धेरै दर्शक श्रोताको मन जित्ने गायक रमेशराजलाई अन्तिम प्रहर सम्म साथ दिने दर्शलाई धन्यवाद दिँदै बिदा भए ।

गुल्मी उद्योग वाणिज्य संघ गुल्मीको आयोजनामा ‘गुल्मी जिल्लाको सम्पन्नता र समृद्धिको निकास शिक्षा, स्वास्थ्य, कृषि र पर्यटनमा आधारित व्यापारको विकास’ भन्ने नाराका साथ सुरु भएको महोत्सव बैशाख ४ गतेसम्म चल्ने छ । महोसत्वको चौथो बद्री पंगेनी, अञ्जली अधिकारी, खेम सेनचुरी, शुसिला गौतम, सिलु भट्टराई, अर्जुन कुँवर, तिलक बस्नेत, अस्मी परियार, बसन्त लगायतको प्रस्तुति रहने आयोजकले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

इलाम १ र सुनसरी ४ मा रोकिएको मतगणना सुरु मोटरसाइकल दुर्घटनामा चालकको मृत्यु क्युएफएक्स बुटवलले तेस्रो वार्षिकत्सोवको अवसरमा टिकटमा छुट लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयले १८ औं स्थापना दिवस सप्ताहव्यापी मनाउँदै देउवाका ६ मन्त्री पराजित आमनिर्वाचनमा राप्रपाको फड्को लुम्बिनी प्रदेशमा एमाले बन्यो ठूलो दल यी तीन उम्मेदवार, जसले अर्घाखाँचीमा सबैभन्दा कम मत प्राप्त गरे उत्तर कोरियाको लक्ष्य विश्वको बलियो आणविक शक्ति प्राप्त गर्नु होः किम जोङ उन चितवनमा गैंडा मृत्यु प्रकरणमा मुछिएका ठेकेदारलाई लुम्बिनीमा ३ अर्बको ठेक्का ! १५७ क्षेत्रको मतपरिणाम सार्वजनिक, कुन पार्टीले कति सिट जित्यो ? अमेरिकामा हुवावे र जेडटीइले उत्पादन गरेका दूरसञ्चार उपकरण विक्रीमा प्रतिबन्ध रेल्वे कम्पनीले कर्मचारी भर्ना खुलायो, चालकदेखि टेक्निसियनसम्म १० जना माग प्रत्यक्षतर्फ १५४ सिटको टुङ्गो लाग्दा यी ११ स्थानमा बाँकी गुल्मीमा धान उत्पादन घट्यो, करिब २८ हजार मेट्रिकटन उत्पादन तुराँग वहुप्राविधिक शिक्षालय विपन्न विद्यार्थीकाे सहारा एमाले उपाध्यक्ष सुवासचन्द्र नेम्वाङ विजयी गिरिराजमणिलाई हराउँदै एमालेका लक्ष्मी महतो विजयी आफूमाथि गोली प्रहार भएपछि पहिलो पटक सार्वजनिक कार्यक्रममा देखिए खान प्रचण्ड र भारतीय राजदूत श्रीवास्तवबीच भेटवार्ता