२१ माघ २०७९, शनिबार

Feb 4, 2023


परासी । पश्चिम नवलपरासीको रामग्राम नगरपालिका स्थित झरही खोलाबाट अवैध रुपमा नदिजन्य पदार्थ उत्खनन् गर्ने चार ओटा ट्याक्टर प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ । शुक्रबार बिहान शसस्त्र प्रहरी कमान्ड पोष्ट परासीको टोलीले झरही खोलाको पुल नजिकैबाट नदिजन्य पर्दाथ उत्खनन् गरेको पाइएपछि ट्याक्टर नियन्त्रणमा लिएको जनाएको छ ।

पुलको ५ सय मिटर आसपास कुनै उत्खनन् गर्न नपाइने भएपनि उक्त ट्याक्टरमा एक सय मिटर नजिकै धमाधम नदिजन्य पदार्थ उत्खनन् गरेको पाइएपछि शुक्रबार आज बिहान नियन्त्रणमा लिइएको शसस्त्र प्रहरी बल २६ नम्बर गणका डिएसपी माधव रेग्मीले जानकारी दिए।

उनका अनुसार नियन्त्रणमा लिइएका ट्याक्टरलाई थप कारवाहीका लागि रामग्राम नगरपालिकामा बुझाइएको छ । नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत राकेश पाण्डेले नियन्त्रणमा लिएका ट्याक्टर आवश्यक जरिवाना गरी छाडिने बताए । नदिजन्य पर्दाथ सहित नियन्त्रणमा लिएका ट्याक्टरमा लु २ त ९०९८, लु२ त १५६३, लु ३ त ९३२५, लु ३ त ५६१४ नम्बरका रहेका छन् । नदि जन्य पर्दाथ संकलनका लागि नगरपालिकाले झरही खोला ठेक्कामा लगाइसकेको छ । जिल्लाका विभिन्न खोलामा अहिले नदिजन्य पर्दाथको दोहन भइरहेको पाइएपनि स्थानीय तह र प्रहरी प्रशासन भने मौन बस्ने गरेका छन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

संघीयताको मर्म अनुसार काम गर्छु: मुख्यमन्त्री गिरी गुल्मी जिल्ला समाज युकेद्वारा अपाङ्ग असहायहरुलाई सहयोग बुटवलमा उपमहानगरहरुको राष्ट्रिय सम्मेलनको तयारी पुरा अर्थमन्त्री पौडेललाई नगर प्रमुख यादवको ध्यानाकर्षण, रामग्राम स्तुपको गुरुयोजना कार्यान्वयनमा ल्याउने प्रतिवद्धता सामुदायिक विद्यालयमा विद्यार्थी उपस्थिती बढाउन प्रति विद्यार्थी दैनिक दश रुपैयाँ रास्वपालाई गृह मन्त्रालय दिने नदिने वारेमा माओवादीले निर्णय लिदैँ गठबन्धनमा समस्या पछि बिपक्षी दल बोल्न थाले, माधव नेपालले प्रचण्ड सरकारको भविश्यमा प्रश्न उठाए राष्ट्रिय सहमतिबाट मात्र चुनौतीपूर्ण अवस्थालाई अवसरमा बदल्न सकिन्छः प्रधानमन्त्री बिपक्षी दलवाट राष्ट्रियसभा उपाध्यक्ष उम्मेदवार टुंगो लागेन, बैठक भोली पनि बस्ने जनताले महसुस गर्नेगरी स्वास्थ्य क्षेत्रमा सुधार हुनेछः स्वास्थ्य मन्त्री पाल्पामा सडक दुर्घटनामा परी आमा छोराको मृत्यु राष्ट्रियसभा उपाध्यक्ष चयनः बिपक्षी दलको बैठकवाट माधव नेपाल निस्किए प्रधानमन्त्री र एमाले अध्यक्ष ओलीबिच भेटवार्ता, उच्चस्तरीय संयन्त्रको बैठक अझै अनिर्णित लहिया, आइसीपी निर्माणको काम छिटो अगाडि बढाउने अर्थमन्त्री पौडेलको भनाई किसानले तरकारी फालेको घटनाप्रति प्रधानमन्त्रीको ध्यानाकर्षण एक दिन एउटा प्रकाशसँग अर्को दिन अर्को प्रकाशसँग विवाह भएपछि… वडाले जग्गा लिजमा लिएर किसानलाई दिने लुम्बिनी प्रदेश सभाको छैठौं स्थापना दिवस आज मनाइँदै रुपन्देहीमा पूर्वाधार निर्माणसँगै दुर्घटना पनि बढ्यो, तिलोत्तमा सडकमा बढी दुर्घटना पटक-पटक स्थगित दुँदै आएको माओवादी स्थायी समिति बैठक अपरान्ह १ बजे बस्दै