June 20, 2021, Sunday
६ असार २०७८, आईतवार

मजदुर संगठनद्वारा देशभरका रेष्टुरेन्टमा हड्तालको घोषणा

117

माघ १८,

काठमाण्डौं।। सेवा शुल्क नउठाउने रेष्टुरेन्ट एण्ड बार एसोशियसन (रेवान) को निर्णयका विरोधमा मजदुर संगठनहरुले आगामी मंगलबार( माघ २२) बाट देशभरका रेष्टुरेन्टहरुमा हड्ताल गर्ने घोषणा गरेका छन् । होटल क्षेत्रका प्रमुख तीन मजदुर संगठनहरुले संयुक्त विज्ञप्ति जारी गर्दै देशभरका रेष्टुरेन्टहरुमा हड्तालको घोषणा गरेका हुन् ।

सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)का दुई मजदूर संगठनहरु नेपाल स्वतन्त्र होटल, क्यासिनो तथा रेक्ष्टुरेन्ट मजदुर यूनियन(नेस्वहोमयू), अखिल नेपाल होटल, क्यासिनो तथा रेष्टुरेन्ट मजदुर संघ र नेपाली काँग्रेसको नेपाल पर्यटन तथा होटल सम्बद्ध श्रमिक संघले संयुक्त विज्ञप्ति जारी गर्दै मंगलबारदेखि हड्ताल सुरु गर्ने बताएका हुन् ।

यसअघि माघ १४ गते रेवानले १० प्रतिशत सेवा शुल्क नउठाउने घोषणा गरेको थियो । जसका विरुद्ध मजदूर संगठनहरुले चरणबद्ध आन्दोलन थालेका छन् ।

नेस्वहोमयूका महासचिव लक्ष्मण तिवारीले सेवा शुल्क नउठाउने रेवानको निर्णयविरुद्ध आइतबार देशभर कोणसभा गर्ने तयारी गरिएको बताए । उनले रेवानको निर्णयले यसअघि भएको सम्झौता र श्रम ऐन, २०७४ मा सामूहिक सौदाबाजीसम्बन्धी व्यवस्था उल्लंघन गरेको पनि बताए । मजदुरहरुले खाइपाई आएको सेवा, सुविधा घटाउने गरी गरिएको जुनसुकै कार्यको प्रतिकार गर्ने उनले चेतावनी दिएका छन् ।

पछिल्लो अपडेट