१२ जेष्ठ २०७९, बिहीबार

May 26, 2022

Advertisement

अछाम ।  राष्ट्रिय जनगणना २०७८ को प्रारम्भिक नतिजाअनुसार अछामको जनसंख्या घटेको छ । २०६८ सालको भन्दा २८ हजार ५ सय ७० ले घटेको हो । राष्ट्रिय जनगणना २०७८ को प्रारम्भिक नतिजाअनुसार अछामको जनसंख्या २ लाख २८ हजार ९ सय ७ रहेको छ । २०६८ सालको राष्ट्रिय जनगणनामा अछामको जनसंख्या २ लाख ५७ हजार ४ सय ७७ थियो । 

जिल्लामा सबैभन्दा बढी जनसंख्या मंगलसैन नगरपालिकाको र सबैभन्दा कम बान्निगढी जयगढ गाउँपालिकाको रहेको छ । मंगलसैन नगरपालिकामा २६ हजार ८ सय ४३ रहेको छ भने बान्निगढी जयगढ गाउँपालिकाको जनसंख्या १३ हजार ६ सय ३९ जनसंख्या रहेको छ । 

त्यसैगरी बढी हुनेमा दोस्रो पन्चदेवल विनायक नगरपालिकाको जनसंख्या २६ हजार ३ सय १६ रहेको छ । तेस्रोमा साँफेबगर नगरपालिका  जनसंख्या २५ हजार ९  सय ९० रहेको छ ।

त्यसै गरी तुर्माखाँद गाउँपालिकाको  २४ हजार ४ सय ४० रहेको छ । मेल्लेख गाउँपालिकाको २३ हजार ९६ रहेको छ । त्यसै गरी ढकारी गाउँपालिकाको जनसंख्या २२ हजार ५ सय ५३ रहेको छ । चौरपाटी गाउँपालिकाको जनसंख्या २२  हजार ४ सय ७ रहेको छ भने कमलबजार नगरपालिकाको जनसंख्या २० हजार ९ सय ४७ रहेको छ ।

२०७८ को प्रारम्भिक नतिजा अनुसार महिला १ लाख २३ हजार ५ सय १७ र पुरुष १ लाख ५  हजार ३ सय ९० रहेको छ । अछाममा पुरुष भन्दा महिला १८ हजार १ सय २७ जना बढी देखाएको छ । २०७८ को प्रारम्भिक नतिजा अनुसार ३९ हजार ३ सय ७५ घर संख्याको गणना गरिएको उल्लेख गरिएको छ । अछाममा परिवार संख्या ४९ हजार ९ सय ६९ रहेको जनाएको छ ।- कल्पना बोहरा/न्युज कारखाना

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तिलोत्तमामा खाँण ८४५ मतले अगाडि, अब ३ हजार मत गन्न बाँकी ओलीले नीति तथा कार्यक्रममा लिम्पियाधुरा, लिपुलेक खोजेपछि प्रकाशमानले दिए जवाफ निर्वाचन शान्तिपूर्ण र धाँधलीरहित सम्पन्न भाे: झलनाथ शुक्रबारबाट क्यूएफएक्ससहित देशभरका हलमा ‘कबड्डी-४’ सत्तारुढ गठबन्धनले नेपालको स्वतन्त्र र असंलग्नता परराष्ट्र नीति परित्याग गरेको हो : रावल दश महिनामा एक अर्ब २१ करोडको फेसमास्क नेपाल भित्रियो इपीजी प्रतिवेदन बुझ्न प्रधानमन्त्री देउवालाई ओलीको आग्रह विद्यालय जाँदै गरेकी बालिकामाथि बलात्कार प्रयास वाइडबडी र सुनकाण्ड छानबिन गर्न सरकारलाई ओलीको चुनौती आगोले जलेकी विरामीलाई छाडेर फर्कियो बुद्ध एयर, चर्को आलोचनापछि प्रस्टीकरण हवाइजहाजको टिकट पाउन पनि शक्ति केन्द्रको भर ३५ हजार ३४ जनप्रतिनिधि निर्वाचित, कुन दलले कति जिते ? परराष्ट्र नीतिलाई असन्तुलित र सत्ता स्वार्थमा संकुचित गरिएकाे ओली आराेप एमाले सत्यसँग लड्दैन, शक्तिसँग झुक्दैन : ओली विश्वव्यापी मन्दी आउन सक्ने विश्व बैंकको चेतावनी सरकारको नीति तथा कार्यक्रम चास्नीमा नडुबाएको जेरी जस्तो : ओली त्रिवि शिक्षण अस्पतालमा एमबीबीएसमा भर्ना गरिदिन्छु भन्दै १७ लाख ठगी विदेश पठाई दिन्छु भनि २५ लाख ठगी गर्ने एक जना पक्राउ निर्वाचनमा प्रतिपक्षी दलमाथि सरकार निर्मम ढंगले प्रस्तुत भएको ओलीको आरोप अस्वस्थ भएपछि ओलीले प्रतिनिधिसभामा बसेरै गरे सम्बाेधन