५ जेष्ठ २०७९, बिहीबार

May 19, 2022

गुल्मी । गुल्मीमा केहि महिना अघि भएको सवारी दुर्घटनामा परि मृत्यु भएका मानिसहरुका परिवारलाई प्रति परिवार साढे चार लाखका दरले विहिवार बीमा रकम हस्तान्तरण गरिएको छ ।

Advertisement

गत असोज २८ गते राती रेसुङ्गा नगरपालिका १० र ११ को बिचमा पर्ने रिडी तम्घास सडक खण्डको पाँचराते भन्ने स्थानमा लु १ ज ४४९० नम्वरको जीप दुर्घटना हुँदा तीन जनाको मृत्यु भएको थियो । त्यस दुर्घटनमा परि मुसिकोट नगरपालिका –२ जलजलेका ७२ बर्षीय क्षेत्रबहादुर थापा, सोही स्थानकी ४२ बर्षीया राधिका थापा र मुसिकोट–३ चुँदरीगाउँकी १९ बर्षीया संगिता सुनारसहित ३ जनाको मृत्यु भएको हो ।

मृतक मध्ये राधिका थापाका श्रीमान चिन्ताबहादुर थापा यति बेला गम्भीर बिरामी परि बुटवल स्थित अस्पतालमा भर्ना भएकोले गुल्मी यातायात मार्फत पाउने बीमा रकम लिन आउन सकेका छैनन् । मृतक थापा र सुनारका परिवारहरु बिहिवार जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा आई साढे चार लाखका दरले बीमा रकम बुझेर लगेका छन् । मृतक संगिता सुनारका बाबु मानबहादुर सुनार र मृतक क्षेत्रबहादुर थापाकी श्रीमति हरिकला थापालाई प्रमुख जिल्ला अधिकारी पुण्य प्रसाद पौड्यालले मृत्यु घटना प्रति दुःख ब्यक्त गर्दै साढे चार÷चार लाखको चेक हस्तान्तरण गरेका थिए ।

गुल्मी यातायात ब्यवसायि संघका कार्यालय प्रमुख डोलबहादुर थापाले एक जना मृतकले ५ लाखका दरले पाउनु पर्नेमा ५० हजार रुपैयाँ उति बेलै किरिया खर्च उपलब्ध गराईएको र साढे चार लाख रकम प्रति मृतकका परिवारलाई हस्तान्तरण गर्न लागिएको बताए । त्यस जिपका चालक जलजले कै कमल थापा र काठमाण्डौं थापाथली स्थित शिखर ईन्सुरेन्स कम्पनी लिमिटेड मार्फत उक्त बीमा रकम आएको कुँवरले बताए ।

उनले बीमा रकम निकासीका लागि संघले ताकेता गरेर अन्य दुर्घटनामा भन्दा छिटो पीडित परिवारलाई उपलब्ध गराउन सकिएको बताए । कार्यालय प्रमुख कुँवरले अब त्यस दुर्घटनाका घाईतेहरुको उपचार खर्च उपलब्ध गराउने पहल सुरु भई रहेको जानकारी दिए ।

त्यस दुर्घटनामा एक जना सामन्य सहित ६ जना घाईते भएका थिए । तिहारको लक्ष्मी पुजाको साँझ भएको त्यस दुर्घटनाले जलजले र चुँदरीगाउँ शोकाकुल बनेको थियो । बिरामी परेका बाबु मानबहादुरलाई उपचार गराई बचाउन भनि बुटवल लगेर फर्किएकी छोरी संगिताको तिहारमा शव घर आई पुगेको थियो । घटना स्थल सदरमुकाम तम्घासको मुखैमा थियो । पाँचराते आई पुग्दा संगिता लगायतले फोन गरेर आई पुग्यो घर अब भनेर आफन्तहरुलाई फोन गरिरहेको बेला एक्कासी ज्यान गुमाएका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सुस्ता गाउँपालिकाको अध्यक्ष र उपाध्यक्ष कांग्रेसले जित्यो नेपालले दुई खेलअगावै गुमायाे युगान्डाविरूद्धकाे शृंखला सैनामैनामा कांग्रेसका शर्माको अग्रता कायमै ‘ब्युटी प्याजेन्ट’ का नाममा याैन हिंसामा परेकी युवतीको पीडा- बेहोस बनाएर बलात्कार गरेका थिए काठमाडौंमा स्थापितभन्दा बालेन १० हजार बढी मतले अगाडि केन्द्रीय नेताले आफ्नै वडा र पालिका हारे अबदेखि जेठ १० गते नेपाल परराष्ट्र सेवा दिवस मनाइने दुःखीका दुई साक्षत ‘भगवान’ ! कर्णालीका कान्छा मेयर विष्णु भाम भन्छन्- छायाँनाथ रारालाई नमुना पालिका बनाउँछु ५७० पालिकाको सकियो मतगणना, कुन दलले कति पालिका जिते ? पश्चिम नवलपरासीको रामग्राम नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका गुप्ता निर्वाचित नवलपरासीको प्रतापपुर गाउँपालिकामा नेपाली कांग्रेसका मियाँ विजयी नेपाल टस जितेर बलिङ गर्दै संसद् बैठकमा उपस्थित हुन अर्थमन्त्री शर्मालाई सभामुखको निर्देशन छुट्टाछुट्टै स्थानमा भएको सवारी दुर्घटनामा ६ जनाको मृत्यु तीन दिन मनाइने गणतन्त्र दिवस …जहाँ एमालेले लालकिल्ला जोगायो धरानमा स्वतन्त्र उम्मेदवार हर्क साम्पाङ १४० मतले अगाडि कोभिड महामारीमा मानवीय उद्धारमा खटियो, गर्व लाग्छ: मेयर भुसाल कुटपिटबाट एक जनाको मृत्यु